Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Оксаліплатин (Oxaliplatin)

Категорія: Лікарські засоби для лікування злоякісних новоутвореньАнтинеопластичні засобиСполуки платиниОксаліплатин

Оксаліплатин (Oxaliplatin)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

 • ОКСАЛІПЛАТИН, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
 • ОКСАЛІПЛАТИН, ТОВ "Люм’єр Фарма", м. Київ, Україна
 • ОКСОЛ-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
 • ЕЛОКСАТИН, Авентіс Фарма Дагенхем, Великобританія
 • ЕЛОКСАТИН, Санофі Вінтроп Індастріа, Франція
 • ОКСАЛІПЛАТИН, Ципла Лтд, Індія
 • ОКСАЛІПЛАТИН "ЕБЕВЕ", ЕБЕВЕ Фарма Гес.м.б.Х. Нфг. КГ, Австрія
 • ОКСАЛІПЛАТИН ЛАХЕМА 50, ОКСАЛІПЛАТИН ЛАХЕМА 100, Пліва-Лахема АТ (артеріальний тиск), Чеська республіка
 • ОКСАЛІПЛАТИН МЕДАК, медак ГмбХ, Німеччина
 • ОКСАЛІПЛАТИН СИНДАН, Сіндан Фарма СРЛ, Румунія
 • ОКСАЛІПЛАТИН СИНДАН, Сіндан Фарма СРЛ для Актавіс груп АТ (артеріальний тиск), Румунія/Ісландія
 • ОКСАЛІПЛАТИН-ТЕВА, Фармахемі Б.В., Нідерланди
 • ОКСАТЕРА, Лабораторія Тютор С.А.С.І.Ф.І.А., вироблено Лабораторія ІМА С.А.І.С., Аргентина
 • ОКСИТАН, Фрезеніус Кабі Онколоджи Лімітед, Індія
 • ОКСОЛ, ВІНУС РЕМЕДІС ЛІМІТЕД, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Оксаліплатин (Oxaliplatin)

Фармакотерапевтична група: L01XA03 - антинеопластичні засоби. Сполуки платини.

Основна фармакотерапевтична дія: належить до нового класу похідних платини, в якому атом платини утворює комплекс з оксалатом і діаміноциклогексаном; точний механізм дії невідомий; вважається, що механізм дії подібний до дії цисплатину; утворює реактивні комплекси платини, що утворюють міжтяжеві та внутрішньотяжеві зшивки в молекулі ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота) і пригнічують синтез ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота); не має перехресної резистентності щодо цисплатину або карбоплатину; підвищує чутливість до променевого впливу.

Показання для застосування ЛЗ: метастазуючий колоректальний рак (в комбінації з фторурацилом і похідними фолевої кислоти) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) злоякісні пухлини яєчка, плоскоклітинний рак голови та шиї, рак сечового міхура, яєчника, шийки матки, статевого органа, лімфогрануломатоз.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: тільки дорослим: 85 мг/м2 в/в (внутрішньовенне введення) повторно кожні два тижні; застосовується після розведення в 250 - 500 мл 5% р-ну глюкози; концентрація повинна бути не вище 0,2 мг/мл; тривалість інфузії - 2 – 6 год (Година); модифікація дози- якщо симптоми периферичної нейропатії продовжуються більше семи днів і супроводжуються болем, наступна доза знижується на 25%; якщо парестезія зберігається до наступного циклу, наступна доза препарату знижується на 25%; якщо парестезія з функціональними порушеннями (ускладнення виконання точних рухів) зберігається до наступного циклу, відміняється; якщо ці симптоми зникають після відміни препарату, можна розглянути питання про поновлення лікування; у комбінації з фторурацилом, рекомендується корекція дози фторурацилу у зв’язку з токсичністю, що притаманна фторурацилу; додатково доза оксаліплатину знижується на 25% при появі проносу, нейтропенії або тромбоцитопенії 3-4 ступеня тяжкості.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: сенсорна нейропатія (дизестезія і/або парестезія кінцівок із судомами або без них, які часто погіршуються під впливом холоду), дизартрія, втрата глибоких сухожильних рефлексів і симптом Лермітта, біль і/або функціональні порушення (ускладнення виконання точних рухів), г. (Гострий) нейросенсорні симптоми (минуща парестезія, дизестезія, гіпостезія); рідко гематологічна токсичність (анемія, нейтропенія, тромбоцитопенія); анорексія, нудота, блювання, пронос, абдомінальний біль; АР (алергічні реакції) (бронхоспазм, ангіоневротичний набряк, гіпотензія та анафілактичний шок); ототоксичність, імуноалергічна тромбоцитопенія і гемолітична анемія, інтерстиціальна пневмонія та легеневий фіброз, шлуночкова аритмія, помірна алопеція.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, симптоми тяжкої периферичної сенсорної нейропатії з функціональними порушеннями до початку лікування; тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну <30 мл/хв); мієлосупресії (нейтрофіли <2 х109/л і/або тромбоцити <100 х109/л); вагітність, лактація, діти.

Форми випуску ЛЗ: концентрат для р-ну для інфузій, 5 мг/1 мл по 4 мл, 10 мл, 20 мл у фл. (Флакон); ліофілізат для приготування р-ну для інфузій по 50 мг, 100 мг, 150 мг; порошок для приготування інфузійного р-ну по 50 мг, 100 мг; порошок ліофілізований для приготування р-ну для інфузій по 50 мг, 100 мг; р-н для ін`єкцій, 2 мг/мл по 25 мл (50 мг), 50 мл (100 мг)

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Іринотекан — стимулювання розвитку холінергічного с-му; Фторурацил та топотекан — синергічна дія

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Під час лікування припинити годування груддю.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Не потрібно спеціальної корекції дозування.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: При готуванні та введенні р-нів препарату дотримуватись обережності і користуватися спеціальним одягом та рукавичками. Не застосовувати для введення препарату голки, системи для інфузій, що містять алюміній. Не застосовувати у нерозбавленому вигляді. Не змішувати з іншими р-нами, що містять хлориди. Не змішувати і не застосовувати одночасно з іншими препаратами в одній і тій самій інфузійній системі (особливо з 5-фторурацилом, лужними р-нами, трометамолом і засобами, що містять фолінову к-ту та трометамол як допоміжну речовину). Можна застосовувати одночасно з фоліновою кислотою за допомогою Y-подібної системи для інфузії, з розгалуженням безпосередньо перед місцем введення. Препарати не можна змішувати в одному фл. (Флакон) Фолінову к-ту розбавляти ізотонічними р-нами для вливань, такими як 5% р-н глюкози. Не розбавляти фолінову к-ту фізіологічним або лужним р-ном. При застосуванні препарату в комбінації з 5-фторурацилом інфузія оксаліплатину повинна передувати введенню 5-фторурацилу. Після введення систему потрібно промити. Перед застосуванням проводять візуальний контроль готового р-ну: можна застосовувати тільки прозорий р-н, без часток та осаду.
Інформація для пацієнта: Застосовувати під керівництвом лікаря, який має досвід використання протипухлинних хіміотерапевтичних препаратів.
При потраплянні р-ну на шкіру або слизові оболонки негайно ретельно змити р-н із шкіри водою з милом, слизові промити водою.