Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Гефітиніб (Gefitinib)

Категорія: Лікарські засоби для лікування злоякісних новоутвореньАнтинеопластичні засобиІнгібітори протеїнкиназиГефітиніб

Гефітиніб (Gefitinib)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ГЕФТИНАТ-250-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • ГЕФТИНАТ 250, Натко Фарма Лімітед, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Гефітиніб (Gefitinib)

Фармакотерапевтична група: L01XE02 - антинеопластичні засоби (інгібітор протеїнтирозинкінази)

Основна фармакотерапевтична дія: селективний інгібітор тирозинкінази рецепторів епідермального фактора росту, експресія яких спостерігається в багатьох солідних пухлинах; гальмує ріст різних ліній пухлинних клітин людини, метастазування і ангіогенез, а також прискорює апоптоз пухлинних клітин, підвищує протипухлинну активність хіміотерапевтичних препаратів, променевої і гормональної терапії.

Показання для застосування ЛЗ: місцево-розповсюджений або метастатичний недрібноклітинний рак легені БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), рефрактерний до режимів хіміотерапії, що містить похідні платини і доцетаксел.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: внутрішньо, по 250 мг 1 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), незалежно від прийому їжі.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: гематурія, носова кровотеча, гіпокоагуляція і/або підвищення частоти кровотеч на фоні прийому варфарину; діарея (в окремих випадках виражена), нудота, блювання, анорексія, стоматит, дегідратація, безсимптомне підвищення активності "печінкових "трансаміназ, панкреатит; кон’юнктивіт, блефарит, оборотна ерозія рогівки, порушення росту вій; інтерстиціальна пневмонія; висип (пустульозний), свербіж, сухість шкіри на фоні еритеми, зміни нігтів, алопеція, токсичний епідермальний некроліз і мультиформна ексудативна еритема; ангіоневротичний набряк, кропив’янка; астенія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість, вагітність, період лактації, дитячий і підлітковий вік (безпека й ефективність не встановлені).

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 250 мг (пакування із in bulk фірми-виробника Натко Фарма Лімітед, Індія).

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Посилює нейтропенію, спричинену вінорелбіном. Рифампіцин знижує AUC (площа на графіку під кривою “концентрація - час”) його. Ітраконазол збільшує AUC (площа на графіку під кривою “концентрація - час”) його на - клінічно значуще. Фенітоїн, карбамазепін, барбітурати, настойка звіробою - підвищують метаболізм і знижують концентрацію його в плазмі крові, зниження його ефективності.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний                                                          
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Контроль функції. При високій активності трансаміназ застосування припинити.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: З обережністю при ідіопатичному фіброзі легень, інтерстиціальній пневмонії, пневмоконіозі, постпроменевій пневмонії, лікарському пневмоніті.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: При наростанні таких симптомів, як задишка, кашель, гарячка, застосування препарату повинне бути припинене. Якщо у пацієнта підтверджується наявність інтерстиціального ураження легень, прийом препарату припиняють. При вираженому підвищенні активності трансаміназ застосування препарату припинити. Необхідно регулярно контролювати протромбіновий час. . Якщо у пацієнтів важко купірується діарея на фоні лікування або наявні побічні реакції з боку шкірних покривів, можлива короткострокова перерва в лікуванні (до 14 днів), з наступним поновленням лікування у дозі 1 табл. (Таблетки) на добу.
Інформація для пацієнта: Бути обережними при керуванні автотранспортом і при роботі з устаткуванням. Жінкам дітородного віку і чоловікам під час лікування і протягом 3 місяців після нього використовувати надійні методи контрацепції. З появою будь-яких симптомів з боку органів зору або при розвитку тяжкої або тривалої діареї, нудоти, блювання або анорексії пацієнт повинен негайно звернутися до лікаря