Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Ерлотиніб (Erlotinib)

Категорія: Лікарські засоби для лікування злоякісних новоутвореньАнтинеопластичні засобиІнгібітори протеїнкиназиЕрлотиніб

Ерлотиніб (Erlotinib)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЕРЛОНАТ-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • ЕРЛОНАТ, Натко Фарма Лімітед, Індія

Інструкція для застосування: Ерлотиніб (Erlotinib)

Фармакотерапевтична група: L01XE03 - антинеопластичні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: потужний інгібітор тирозинкінази рецепторів епідермального фактора росту HER1/РЕФР; тирозинкіназа відповідає за процес внутрішньоклітинного фосфорилювання HER1/РЕФР; HER1/РЕФР експресується на поверхні як нормальних, так і ракових клітин; інгібування фосфотирозину EGFR зупиняє ріст ліній пухлинних клітин та/або призводить до їх загибелі.

Показання для застосування ЛЗ: місцевопоширений або метастатичний недрібноклітинний рак легені після неефективної однієї або більше схем хіміотерапії БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); місцевопоширений, метастатичний рак підшлункової залози БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) чи неоперабельний рак підшлункової залози у комбінації з гемцитабіном.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: метастатичний недрібноклітинний рак легені - 150 мг/добу БНФза 1 год (Година) або через 2 год (Година) після прийому їжі тривало; рак підшлункової залози - 100 мг/добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) за 1 год (Година) або через 2 год (Година) після прийому їжі тривало в комбінації з гемцитабіном.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: висипання, діарея I і II ступеня тяжкості, не вимагають втручання; середній час до виникнення висипань – 8 днів, до початку діареї – 12 днів; анорексія, діарея, блювання, стоматит, диспепсія, біль у животі, також можуть спостерігатись шлунково-кишкові кровотечі; порушення функції печінки (включаючи підвищення АЛТ (Аланінамінотрансфераза), АСТ (Аспартатамінотрансфераза), білірубіну), які в основному швидко зникають, легкого або помірного ступеня тяжкості або пов’язані з метастазами в печінку; кон’юнктивіт, сухий кератокон’юнктивіт, кератит, виразки рогівки; кашель, задишка, носові кровотечі, інтерстиційні захворювання легень (інтерстиційна пневмонія, облітеруючий бронхіоліт, фіброз легень, г. (Гострий) респіраторний дистрес-с-м та інфільтрація легень, включаючи випадки з фатальним результатом); головний біль, нейропатія, депресія; висипання, алопеція, сухість шкіри, свербіж; гарячка, втомлюваність, тяжкі інфекції.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 150 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Кетоконазол знижує метаболізм ерлотинібу і збільшує його концентрацію в плазмі - у разі розвитку токсичності знизити дозу ерлотинібу. Рифампіцин збільшує метаболізм ерлотинібу і значно знижують його концентрацію в плазмі. Варфарин та інші похідні кумарину: підвищення МНО і кровотечі, включаючи ШКТ (шлунково-кишковий тракт).

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: За умови переважання користі для матері над ризиком для плоду.
Лактація: враховувати потенційний ризик впливу препарату на новонародженого, матері слід повідомити лікарю про годування груддю при лікуванні.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю.
Порушення функції нирок: Не рекомендується
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при інтерстиціальному, паренхіматозному захворюванні легень, метастатичними враженнями або інфекцією.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Безпечність та ефективність дітей не вивчалися
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: При лікуванні може виникати інтерстиціальне захворювання легень (ІЗЛ): включає інтерстиціальну пневмонію, інтерстиціальне захворювання легенів, облітеруючий бронхіоліт, фіброз легенів, г. (Гострий) респіраторний дистрес-с-м та інфільтрацію легенів. Більшість випадків ІЗЛ пов’язані з супутнім або попереднім проведенням хіміо-, променевої терапії, паренхіматозними захворюваннями легенів в анамнезі, метастатичними враженнями легень або інфекцією. При розвитку нових та прогресуванні нез’ясованих легеневих симптомів (задишка, кашель і гарячка) приймання тимчасово припинити до з’ясування причин і провести необхідне лікування. При виникненні тяжкої чи помірної діареї необхідно призначити лоперамід. У деяких випадках потрібне зниження дози. При тяжкій або стійкій діареї, нудоті, анорексії або блювоті із зневодненням тимчасово відміняють і проводять регідратацію. За необхідності корекції дози рекомендується знижувати дозу поступово на 50 мг.
Інформація для пацієнта: Жінкам фертильного віку під час лікування та мінімум протягом 2 тижнів після лікування використовувати контрацептивні методи захисту