Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Анагрелід (Anagrelide)

Категорія: Лікарські засоби для лікування злоякісних новоутвореньАнтинеопластичні засобиІнші антинеопластичні засобиАнагрелід

Анагрелід (Anagrelide)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АГРЕЛІД, Фармасайнс Інк., Канада

Інструкція для застосування: Анагрелід (Anagrelide)

Фармакотерапевтична група: L01XX35 – інші антинеопластичні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: специфічний засіб, що впливає на зниження кількості тромбоцитів у периферичній крові; спричиняє дозозалежне і оборотне зниження кількості тромбоцитів у периферичній крові; механізми, за допомогою яких відбувається зниження кількості тромбоцитів, досі вивчаються; інгібує гіпердозрівання мегакаріоцитів, при цьому це явище є дозо залежним; спостерігаються порушення постмітотичної фази розвитку мегакаріоцитів, зменшення їх розмірів і плоїдність; в терапевтичних дозах не призводить до істотної зміни кількості лейкоцитів, чинить слабке зниження кількості еритроцитів.

Показання для застосування ЛЗ: мієлопроліферативні захворювання з метою зменшення кількості тромбоцитів, зниження ризику виникнення тромбозу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) і обмеження асоційованих симптомів, включаючи тромбогеморагічні явища (хр.форми захворювання).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: початкова доза 0,5 мг 4 р/добу (кількість разів на добу) або 1,0 мг 2 р/добу (кількість разів на добу); цю дозу підтримують протягом одного тижня; дозу треба доводити до мінімально ефективної, яка буде достатньою для підтримання кількості тромбоцитів на рівні нижче 600 тис./мкл, а в ідеалі – і до нормального рівня; збільшення дози не повинне перевищувати 0,5 мг на добу протягом тижня; добова доза не повинна перевищувати 10 мг, а одноразова – 2,5 мг; при оптимальній дозі кількість тромбоцитів починає знижуватися через 7–14 днів; повна відповідь (тромбоцити <600 тис./мкл) настає через 4–12 тижнів, як правило, при дозі 1,5–3,0 мг/добу; оскільки дані про оптимальну початкову дозу у дітей обмежені, слід дотримуватися початкової дози 0,5 мг/добу; підбір мінімально ефективної і підтримуючої дози у дітей і дорослих не відрізняються; при середньому ступені печінкової недостатності починати лікування рекомендовано з дози 0,5 мг/добу, яку треба підтримувати щонайменш протягом тижня під ретельним наглядом за станом СС (серцево-судинний) системи; підвищувати дозу більш ніж на 0,5 мг на тиждень не слід.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: більшість випадків побічної дії бувають слабкі і минущі, при цьому не потребується специфічне лікування для їх усунення; до серйозних відносяться застійна СН (серцева недостатність), ІМ (інфаркт міокарда), кардіоміопатія, кардіомегалія, повна блокада серця, мерехтіння передсердь, порушення мозкового кровообігу, перикардити, інфільтрати у легенях, пневмофіброз, легенева гіпертензія, панкреатит, гастрит, виразка ДПК (дванадцятипала кишка), судомні напади; головний біль, відчуття серцебиття; діарея, астенія, нудота, блювання, біль у животі;запаморочення, гарячка, нездужання; біль у спині, висипання, свербіж; грипоподібні симптоми, застуда, фотосенсибілізація; аритмія, геморагії, гіпертензія, тромбози, стенокардія, СН (серцева недостатність), вазодилятація, ортостатична гіпотензія, мігрень; анемія, тромбоцитопенія, крововиливи, лімфаденопатія; артралгія, міалгія, артрит, біль у кістках; депресія, сонливість, безсоння, гіпертензія, знервованість, амнезія;втрата або збільшення ваги, набряк; риніт, носова кровотеча, синусит, пневмонія, бронхіт; пітливість, захворювання шкіри; амбліопія, порушення зору і слуху, кон’юнктивіт, аномалії полів зору, шум у вухах; інфекції сечостатевої системи, гематурія, дизурія, ноктурія, нетримання сечі.

Протипоказання до застосування ЛЗ: г. (Гострий), загрозливі для життя ускладнення тромбоцитозу; тяжкий ступінь печінкової недостатності.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 0,5 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Сукральфат перешкоджає всмоктуванню його з ШКТ (шлунково-кишковий тракт).

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Тільки, коли очікувана користь перевищує ризик для плоду.
Лактація: Рішення про призначення препарату приймається індивідуально, залежно від необхідності його для матері.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Вазодилятація, тахікардія, відчуття серцебиття, застійна СН (серцева недостатність) у хворих на ССЗ.
Порушення функції печинки: При легких і середніх ступенях функціональних порушень – контроль функції. Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: У дітей 7–14 років різниці в дозуванні , порівняно з дорослими не виявлено
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не призначати для лікування гострих, загрозливих для життя ускладнень тромбоцитозу. Контролювати кількість тромбоцитів у крові раз у 2 дні протягом першого тиж лікування, потім 1 раз на тиж до досягнення підтримуючої дози. У період зниження рівня тромбоцитів (у перші 2 тижні лікування) проводити моніторинг показників крові, показників функції нирок і печінки. При різкому припиненні застосування відбувається підвищення кількості тромбоцитів
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає