Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Тореміфен (Toremifene)

Категорія: Лікарські засоби для лікування злоякісних новоутвореньЛікарські засоби, що використовуються для гормональної терапії злоякісних новоутвореньАнтагоністи гормонів та подібні лікарські засобиАнтиестрогениТореміфен

Тореміфен (Toremifene)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ФАРЕСТОН, Оріон Корпорейшн, Фінляндія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Тореміфен (Toremifene)

Фармакотерапевтична група: L02BA02 - антиестрогенні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: нестероїдний похідний трифенілетилену; зв’язується з рецепторами естрогену і надає естрогеноподібний, антиестрогенний (або одночасно) ефект, залежно від тривалості лікування, статі, органу-мішені; при лікуванні тореміфеном хворих на рак молочної залози в постменопаузі було виявлено помірне зниження сироваткового холестеролу і ЛПНЩ; конкурентно зв’язується з естрогенрецепторами і гальмує естрогенопосередковану стимуляцію синтезу ДНК (дезоксирибонуклеїнова кислота) і клітиннy реплікацію; у високих дозах естрогеннезалежний протипухлинний ефект; протипухлинний ефект на рак молочної залози опосередкований антиестрогенною дією, проте інші механізми (зміни в експресії онкогенів, секреція чинників зростання, індукція апоптозу і вплив на кінетику клітинного циклу) також справляють протипухлинний ефект.

Показання для застосування ЛЗ: препарат першої лінії для лікування гормонозалежного метастатичного раку молочної залози у пост менопаузі БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) та для профілактики і лікування дисгормональних гіперплазій молочної залози.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: естрогенозалежний рак молочної залози - дозування встановлюється індивідуально; стандартна доза для першої лінії гормонотерапії 60 мг перорально щодня БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), тривало; для лікування другої лінії гормонального лікування доза може бути збільшена до 240 мг/добу (по 120 мг 2 р/добу).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: відчуття жару (припливи), підвищена пітливість, вагінальні кровотечі або виділення, підвищена стомлюваність, нудота, висип, свербіж у ділянці геніталій, затримка рідини, запаморочення і депресія; збільшення маси тіла, анорексія, блювання, закреп, задишка, головний біль, безсоння, шкірнний висип, зміни рогівки, катаракта, тромбоз глибоких вен, емболія легеневої артерії, алопеція, зміна рівня печінкових ферментів; тяжкі порушення функції печінки (жовтуха); при наявності метастазів в кістках - розвиток гіперкальціємії на початку лікування; збільшується ризик появи гіперплазії ендометрію, поліпозу, раку (спричинено естрогенною стимуляцією препарату).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперплазія ендометрію в анамнезі і виражена печінкова недостатність.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 20 мг, 60 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

При застосуванні препаратів, що зменшують ниркову екскрецію кальцію (тіазидні діуретики), можливий розвиток гіперкальціємії. Фенобарбітал, карбамазепін можуть прискорювати метаболізм тореміфену в печінці і призводити до зменшення концентрації у плазмі крові, може виникнути необхідність подвоїти добову дозу. З антиестрогенами і варфариноподібними антикоагулянтами може збільшувати час кровотечі, уникати їх одночасного застосування. Можуть сповільнювати метаболізм тореміфену: кетоконазол, еритроміцин, тролеандоміцин, враховувати цей факт.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не слід застосовувати.
Лактація: Не слід застосовувати.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при декомпенсованій СН (серцева недостатність), тяжкій стенокардії.
Порушення функції печинки: Протипоказаний при вираженій недостатності.
Порушення функції нирок: Корекція дози не потрібна при недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Рекомендований до застосування в постменопаузальному віці

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Пацієнтки, які хворіють на АГ (артеріальна гіпертензія), ЦД (цукровий діабет) і мають високий рівень індексу маси тіла (>30), такі, що отримували тривалу замісну гормональну терапію, знаходяться в групі ризику щодо раку ендометрія, потребують ретельного моніторингу. Не рекомендується для лікування пацієнток, у яких в анамнезі випадки тяжкої тромбоемболічної хвороби. Оскільки у хворих з метастазами в кістки на початку лікування може розвинутися гіперкальціємія, пацієнтки потребують ретельного моніторингу. Рекомендований до застосування в постменопаузальному віці.
Інформація для пацієнта: Особливу увагу приділити стану слизової оболонки ендометрія; гінекологічні обстеження повинні повторюватися не менше 1 разу на рік.