Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Талідомід (Thalidomide)

Категорія: Лікарські засоби для лікування злоякісних новоутвореньІмуносупресантиТалідомід

Талідомід (Thalidomide)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • МІРИН 50, МІРИН 100, ЛІПОМЕД АГ (артеріальна гіпертензія), Швейцарія

Інструкція для застосування: Талідомід (Thalidomide)

Фармакотерапевтична група: L04AX02 - імуносупресанти.

Основна фармакотерапевтична дія: механізм дії у пацієнтів з мієломою пов’язаний з пригніченням ангіогенезу та утворенням фактора некрозу пухлин (TNF-a), інгібуванням міграції лейкоцитів, зміною у співвідношенні CD4+лімфоцитів (Т-хелпери) у CD8+лімфоцитів (Т-кілерів), також дія препарату пов’язана з підвищенням рівнів інтерлейкінів та інтерферону-g.

Показання для застосування ЛЗ: множинна мієлома у випадку неефективної попередньої стандартної терапії БНФ

Спосіб застосування та дози ЛЗ: табл. (Таблетки) приймають внутрішьно перед сном, враховуючи седативний ефект лікарського засобу; при множинній мієломі у дорослих початкова доза становить 200 мг/добу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) з підвищенням дози на 100 мг кожний тиждень до максимальної добової дози 800 мг з урахуванням переносимості препарату пацієнтом та токсичності; залежно від переносимості та токсичності можуть бути застосовані нижчі підтримуючі дози (25 - 100 мг/добу).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: лейкопенія, нейтропенія, еозинофілія, тромбоцитопенія, анемія; гіпотиреоїдизм; зниження лібідо, парестезія, головний біль, тремор, зміни настрою, знервованість, сонливість, запаморочення; брадикардія, тахікардія, аритмії, венозний тромбоз, ортостатична гіпотензія, тромбоемболічні ускладнення; диспное, бронхоспазм; зниження апетиту, закреп, нудота, блювання, кишкова непрохідність; гіперемія, уртикарії, бульозні висипання, включаючи с-м (Синдром) Стівенса-Джонсона та епідермальний некроліз, сухість шкіри, набряк обличчя, фото сенсибілізація; порушення менструального циклу; астенія, перинефральний набряк, летаргія, нездужання, слабкість, втомлюваність.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, пацієнти молодше 18 років, вагітність і лактація, жінки дітородного віку, які не застосовують або нездатні застосовувати адекватні протизаплідні засоби; жінки дітородного віку, у яких можливо лікування менш токсичними препаратами; чоловіки, які не застосовують адекватні протизаплідні засоби (латексний презерватив); виражена нейтропенія (вміст нейтрофілів < 0,75x109/л).

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 50 мг, 100 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Підсилює седативну дію барбітуратів, алкоголю, хлорпромазину, резерпіну, підсилює ефекти опіатних аналгетиків, бензодіазепінів та інших анксіолітиків, снодійних, антидепресантів з седативним ефектом, нейролептиків, антигістамінних препаратів з седативним ефектом, антигіпертензивних препаратів центральної дії, баклофену. Підсилюється ризик периферичної нейропатії із зальцитабіном, вінкристином, диданозином. Підвищується ризик тромбозу та тромбоемболічних ускладнень з доксорубіцином.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Враховувати, що інгібітори ВІЛ-протеази, гризеофульвін, рифампіцин, рифабутин, фенітоїн, карбамазепін при одночасному застосуванні з контрацептивами зменшують ефективність гормональних контрацептивів, тому астосовувати надійніші методи контрацепції. Забороняється донорство крові та сперми.
Інформація для пацієнта: Застосовувати контрацептиви протягом як мінімум 4 тиж. до початку застосування, протягом всього періоду застосування, протягом 12 тиж. після завершення лікування. Чоловіки повинні завжди користуватися латексними презервативами. Не вживати алкогольні напої. Утримуватися від керування транспортними засобами, робіт з потенційно небезпечними механізмами.