Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Тропісетрон (Tropisetron)

Категорія: Лікарські засоби для лікування злоякісних новоутвореньЗасоби супроводу, що застосовуються в онкологіїТропісетрон

Тропісетрон (Tropisetron)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ТРОПІСЕТРОН, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • ТРОПІСЕТРОН, Харківське підприємство по виробництву імунобіологічних та лікарських препаратів ЗАТ "Біолік"
  • НАВОБАН®, Новартіс Фарма АГ (артеріальна гіпертензія), Швейцарія
  • НАВОБАН®, Новартіс Фарма Штейн АГ (артеріальна гіпертензія), Швейцарія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Тропісетрон (Tropisetron)

Фармакотерапевтична група: А04АА03 – протиблювотні засоби та препарати, що усувають нудоту. Антагоністи 5НТ3-рецепторів серотоніну.

Основна фармакотерапевтична дія: високоактивний селективний конкурентний aнтагoнicт cepoтонiнових рецепторів; блокує блювотний рефлекс i супроводжуюче його відчуття нудоти, що спричиняються протипухлинними цитотоксичними препаратами, променевою терапією та деякими наркотичними препаратами, які стимулюють вихід серотоніну з eнтероxpoмaфiнопoдiбних клітин у слизовій оболонці ШКТ (шлунково-кишковий тракт); дія не зменшується протягом 24 год (Година), що дозволяє застосовувати його 1 р/добу (кількість разів на добу); на відміну від інших протиблювотних засобів тpoпiceтpон не чинить eкстpaпipaмiдaльних побічних явищ.

Показання для застосування ЛЗ: зaпoбiгaння та лікування блювання і нудоти, які спричинені протипухлинною хіміо- та променевою терапією.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим призначають курси по 6 днів; добова доза становить 5 мг; в перший день за 30 хв (Хвилина) до проведення хіміотерапії тpoпiceтpoн вводять в/в (внутрішньовенне введення) повільно (1 хв) струминно або шляхом iнфyзії (для приготування р-ну для iнфузії 5 мг р-ну препарату (1 амп.) р-няють у 100 мл фiзioлoгiчного р-ну Piнгepa, 5 % р-ну глюкози або фруктози); на наступні 5 днів препарат призначають усередину, в капс.ах, за 1 год (Година) до сніданку, запиваючи капс. (капсули) водою; у 1-й день за 30 хв (Хвилина) до проведення протипухлинної хіміотерапії рекомендується в/в (внутрішньовенне введення) введення, а з 2-ї по 6-ту добу препарат призначають перорально.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: головний біль, запаморочення, почуття втоми; біль у животі, запори, діарея; почервоніння обличчя, поширена кропив’янка, відчуття нестачі повітря, задишка, г. (Гострий) бронхоспазм; колапс, зупинка серцевої діяльності (точного взаємозв’язку з тропісетроном не встановлено).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; вагітність, лактація; дитячий вік до 2 років.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 0.005 г; р-н для ін'єкцій та інфузій, 1 мг/мл по 5 мл в амп. (Ампула); р-н для ін'єкцій, 1 мг/мл по 2 мл або по 5 мл в амп.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З рифампіцином або іншими ЛЗ (лікарський засіб), що індукують ферментні системи печінки ( з фенобарбіталом) зниження концентрацій тропісетрону в плазмі; у пацієнтів, в яких прискорений метаболізм тропісетрону, необхідне підвищення доз його

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не вживати
Лактація: Не вживати

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Корекція дози не потрібна.
Порушення функції нирок: Корекція дози не потрібна.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Старше 2 років рекомендована доза 0,2 мг/кг; МДД (максимальна добова доза) – до 5 мг.
Особи похилого та старечого віку: Коригування дози не потрібно

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Бути обережним при призначенні пацієнтам з АГ (артеріальна гіпертензія). У лікуванні цих хворих не використовувати добові дози більш ніж 0,01 г, оскільки вищі дози можуть спричинити подальше підвищення АТ (артеріальний тиск).
Інформація для пацієнта: Необхідно контролювати рівень АТ