Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Мебіфон (Mebifon)

Категорія: Лікарські засоби для лікування злоякісних новоутвореньЗасоби супроводу, що застосовуються в онкологіїМебіфон

Мебіфон (Mebifon)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • МЕБІФОН®, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна

Інструкція для застосування: Мебіфон (Mebifon)

Фармакотерапевтична група: L01XХ32 - антинеопластичні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: препарат з групи бісфосфонатів, структурний аналог природного пірофосфату; в препараті ефективно поєднано протипухлинну дію та пригнічення деструкції кісток; має виражену аналгетичну дію (болі в кістках зменшуються або зникають), покращує загальний стан і фізичну активність хворих; не пригнічує систему кровотворення, імуногенез та імунну відповідь; у частини хворих має місце стимуляція білого та червоного ростків кровотворення, у окремих хворих спостерігаються незначні зміни показників системи зсідання та протизсідання крові; в процесі лікування можуть мати місце незначні дифузні зміни міокарда; не впливає на органи дихання і функцію печінки.

Показання для застосування ЛЗ: злоякісні пухлини молочної, передміхурової залоз та легенів з метастазами в кістки (монотерапія або в складі комбінованої хіміотерапії).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: вводять в/в (внутрішньовенне введення) крапельно в дозі 300 мг в 180 мл ізотонічного (0,9%) р-ну натрію хлориду 1 р/добу (кількість разів на добу) вводять протягом 40 хв (Хвилина); курс лікування 5 днів; курсова доза 1,5 г; кількість курсів від 3 до 5; інтервал між курсами 3 тижні.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: помірні зміни в міокарді, екстрасистолічна аритмія, підвищення зсідання крові, зниження вмісту тромбоцитів протягом доби після першого введення препарату, незначне підвищення вмісту креатиніну в сироватці крові.

Протипоказання до застосування ЛЗ: інсульт, ІМ (інфаркт міокарда) анамнезі до 6 міс., СН (серцева недостатність) ІІБ–ІІІ ступенів, активний туберкульоз, порушення функції печінки ІІІ ступеня, ниркова недостатність ІІІ-ІV ступеня, рівень тромбоцитів у крові нижче 105/мкл, вагітність, період годування груддю, індивідуальна гіперчутливість до бісфосфонатів.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій, 15 мг/мл по 20 мл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Не можна застосовувати мебіфон з іншими бісфосфонатами. При сумісному застосуванні в схемах лікування мебіфону з похідними платини ч/з можливість потенціювання нефротоксичної дії потрібен контроль функції нирок. 

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Протипоказаний.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Підтримувати належний рівень гідратації організму, контролювати вміст кальцію та креатиніну в сироватці крові. Не змішувати з інфузійними р-нами, що містять іони кальцію (р-н Рінгера). Застосування в післяопераційному періоді з ад’ювантною метою не обтяжує загального стану хворого та зменшує гемотоксичність хіміотерапії. 
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає