Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Езомепразол (Esomeprazole)

Категорія: ГастроентерологіяПрепарати для корекції кислотоутворюючої функції шлункаІнгібітори „протонного насоса”Езомепразол

Езомепразол (Esomeprazole)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЕЗОКС, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • ЕЗОНЕКСА®, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
  • ll. ЕЗОКСІУМ, Ципла Лтд, Індія
  • НЕКСІУМ, АстраЗенека АБ, Швеція

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Езомепразол (Esomeprazole)

Фармакотерапевтична група: А02ВС05 – засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Інгібітори “протонного насосу”.

Основна фармакотерапевтична дія: противиразкова, анти секреторна; S-ізомер омепразолу, який знижує секрецію шлункового соку завдяки тому, що він є специфічним інгібітором протонного насосу в парієтальній клітині.

Показання для застосування ЛЗ: пептична виразка шлунка та ДПК (дванадцятипала кишка), рефлюкс-езофагіт БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); тривала профілактика рецидивів у пацієнтів із вилікуваним езофагітом; разом з АБЗ (антибактеріальний засіб) для ерадикації H. Pylori; лікування виразок, спричинених терапією НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби); профілактика виразок шлунка та ДПК (дванадцятипала кишка) у пацієнтів групи ризику у зв’язку з прийомом НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби); симптоматичне лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: лікування ерозивного рефлюкс-езофагіту - 40 мг 1 р/добу (кількість разів на добу) протягом 4 тижнів; тривала профілактика рецидивів у пацієнтів із вилікуваним езофагітом - 20 мг 1 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); симптоматичне лікування рефлюкс-езофагіту - 20 мг 1 р/добу (кількість разів на добу) пацієнтам без езофагіту БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); ерадикація H. pylorі, пов’язаної з виразкою ДПК (дванадцятипала кишка) - 20 мг езомепразолу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) з 1 г амоксициліну та 500 мг кларитроміцину 2 р/добу (кількість разів на добу) протягом 7 днів; лікування виразок шлунка, асоційованих із лікуванням НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби) - рекомендована доза становить 20 мг 1 р/добу (кількість разів на добу), тривалість лікування - 4 – 8 тижнів БНФ; профілактика виразок шлунка та ДПК (дванадцятипала кишка), асоційованих з лікуванням НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби) у пацієнтів групи ризику - рекомендована доза становить 20 мг 1 р/добу БНФ; лікування с-му Золлінгера-Еллісона: 40 мг 2 р/добу, якщо доза перевищує 80 мг /добу, її потрібно розділити на 2 прийоми БНФ.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: лейкопенія, тромбоцитопенія; дуже рідко: агрунолоцитоз, панцитопенія; лихоманка, ангіоневротичний набряк та анфілактичний шок; порушення метаболізму: периферичні набряки; гіпонатріємія; безсоння, збудження, депресія, сплутанність свідомості, агресія, галюцинації; головний біль, слабкість, парестезія, сонливість, порушення смаку; нечіткість зору; запоморочення; бронхоспазм; біль у животі, запори, діарея, вздуття живота, нудота, блювання, сухість у роті, стоматит, кандидоз ШКТ (шлунково-кишковий тракт); підвищення рівнів печінкових ферментів; гепатит з або без жовтяниці, пеічнкова недостатність, енцефалопатія у пацієнтів із захворюваннями печінки; дерматит, свербіж, висип, алопеція, фоточутливість, багатоформна еритема, с-м (Синдром) Стивенс-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз; артралгія, міалгія, м’язова слабкість; інтерстиціальний нефріт; гінекомастія; слабкість, підсилення потовиділення.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до езомепразолу, до заміщених бензиметазолам; дитячий вік до 12 років.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, кишковорозчинні по 20 мг, по 40 мг; порошок для приготування р-ну для ін'єкцій та інфузій по 40 мг у флак.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

може знизити абсорбцію кетоконазолу або ітраконазолу; з атазанавіром - суттєве зниження експозиції атазанавіру, його не призначають одночасно з атазанавіром та нелфінавіром; з діазепамом, циталопрамом, іміпраміном, кломіпраміном, фенітоїном - концентрації цих ЛЗ (лікарський засіб) у плазмі можуть зрости, потрібне зниження їх дози; супутнє пероральне застосування езомепразолу та кларитроміцину, призводить до подвоєння експозиції (AUC) езомепразолу; вориконазол – підвищувє AUCτ езомепразолу, в таких випадках розглядати необхідність коригування дози у пацієнтів з тяжкою печінковою недостатністю та коли потребується довготривале лікування

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: З обережністю призначати препарат
Лактація: НЕ слід призначати

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Не перевищувати дозу при тяжких порушеннях.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не рекомендується
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: За наявності сигнальних симптомів (виражена втрата ваги, нудота, дисфагія, гематемез або мелена), у випадках, при виразці шлунку або підозрі на неї, злоякісність повинна бути виключена. Не застосовувати пацієнтам із спадковою непереносністью фруктози, недостатньою абсорбцією глюкозо-галактози або недостатністю цукрози-ізомальтози.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає