Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Трамадол + Парацетамол (Tramadol + Paracetamol)

Категорія: Лікарські засоби для надання паліативної та хоспісної допомогиЗасоби, які діють на нервову системуАнальгетичні засобиОпіоїдиІнші опіоїдиТрамадол + Парацетамол

Трамадол + Парацетамол (Tramadol + Paracetamol)

Комбінований препарат

Активні речовини

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЗАЛДІАР, Табл., вкриті оболонкою, по 37,5 мг/325 мг № 10, № 20, № 30, № 50, 1 таблетка містить: трамадолу гідрохлориду - 37.5 мг, парацетамолу - 325.0 мг, Грюненталь ГмбХ, Німеччина

Інструкція для застосування: Трамадол + Парацетамол (Tramadol + Paracetamol)

Основна фармакотерапевтична дія: завдяки парацетамолу настає швидке знеболювання, у той час як трамадол забезпечує пролонгований ефект; синергізм аналгетичної дії двох активних речовин знижує ризик виникнення побічних ефектів.

Показання для застосування ЛЗ: больовий с-м (Синдром) середньої і сильної інтенсивності різної етіології.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: препарат застосовують під наглядом лікаря; режим дозування і тривалість лікування підбираються окремо залежно від вираженості больового с-му і чутливості хворого; для дорослих та дітей старше 14 років рекомендована початкова разова доза становить 1–2 табл. (Таблетки), інтервал між прийомами – не менше 6 год (Година); МДД (максимальна добова доза) - 8 табл. (Таблетки) (300 мг трамадолу і 2,6 г парацетамолу); у літніх хворих (вік 75 років і більше) можуть бути використані звичайні дози, проте через уповільнене виведення інетервал між прийомами препарату може бути збільшений; у працієнтів з помірною нирковою недостатністю (кліренс креатиніну від 10 до 30 мл/хв) прийом препарату повинен відбувається з додержанням 12-годинних інтервалів між прийомами; оскільки трамадол дуже повільно виводиться при проведенні гемодіалізу або гемофільтрації, постдіалізне застосування для підтримання аналгезуючої дії звичайно не потребується; у хворих із серйозними порушеннями печінки препарат не застосовується; при помірних станах слід збільшувати інтервал між прийомом препарат; ризик, пов’язаний з передозуванням парацетамолу, вище у хворих з нецирозною хворобою печінки, спричиненій алкоголізмом.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 37,5 мг/325 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Парацетамол: Може заважати отриманню достовірних результатів лабораторних досліджень: при проведенні аналізів на визначення сечової кислоти при застосуванні методу з фосфорновольфрамовою кислотою, та рівня глюкози у крові при застосуванні глюкозо-оксидазо-пероксидазного метода. Посилює ефект непрямих антикоагулянтів та вірогідність ураження печінки гепатотоксичними препаратами. Барбітурати знижують жарознижувальний ефект парацетамолу.

Трамадол: Седативна дія на ЦНС (центральна нервова система) може посилюватись у комбінації з алкоголем, снодійними/седативними речовинами, аналгетиками, анестетиками ( кетаміном), психотропними та антигістамінними препаратами. З інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза) (з моклобемідом, транілципроміном, селегіліном), з трициклічними антидепресантами (ТЦА, з нортриптиліном, амітриптиліном, кломіпраміном) може спричинити серйозні побічні ефекти( нудота, блювання, колапс, пригнічення дихання та судоми). З селективними інгібіторами зворотного поглинання серотоніну (СІЗПС, з флуоксетином, флювоксаміном, пароксетином, циталопрамом), з венлафаксином може спричинити серотоніновий с-м (Синдром) та судоми; при можливості уникати такого комбінування, а при необхідності терапії – контролювати АТ (артеріальний тиск). З аналгетиками ЦНС (центральна нервова система) ( кетаміном) може призвести до пригнічення дихання. При застосуванні ІМАО протягом останніх 14 днів перед застосуванням петидину спостерігалась взаємодія, що загрожувала життю. При цьому уражались ЦНС (центральна нервова система), дихальна функція та кровообіг. Подібна взаємодія з ІМАО не виключена для трамадолу. Бензодіазепіни можуть пригнічувати метаболізм трамадолу, ч/з підвищення рівня накопичення трамадолу в сироватці з ризиком розвитку смертельної інтоксикації. З нейролептиками можуть спостерігатися судоми, пригнічення ЦНС (центральна нервова система) та дихання. Квінідин може підвищувати рівень трамадолу та його основного метаболіту. Ритонавір внаслідок пригнічення метаболізму трамадолу може збільшувати концентрацію його у крові. Карбамазепін може знижувати рівень трамадолу в сироватці, це може спричинити судоми (а також епілептогенну активність трамадолу). Комбіноване застосування трамадолу з НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби) може стати причиною кропив’янки та ларингеального набряку.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Парацетамол:
Вагітність: Нормальна вагітність не перешкоджають прийому, однак слід враховувати співвідношення ризик/користь
Лактація: Нормальна лактація не перешкоджають прийому, однак враховувати співвідношення ризик/користь

Трамадол:
Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Парацетамол:
Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний при недостатності, значних порушеннях функції.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при значних порушеннях фукнції, обережно при вираженій недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Трамадол:
Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Зменшити дозу при недостатності.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Парацетамол:
Діти, до 12 років: Сироп для внутрішнього застосування для дітей з масою тіла від 4 до 32 кг (від 1 місяця). Доза залежить від маси тіла дитини. Діти з масою тіла менше 13 кг, табл протипоказані.
Особи похилого та старечого віку: Можливе зниження виведення препарату з організму.

Трамадол:
Діти, до 12 років: Для дітей 1 - 12 років препарат рекомендований у формі крапель
Особи похилого та старечого віку: дози і інтервал між прийманням коригують

Застереження щодо застосування

Парацетамол:
Інформація для лікаря: Перед прийомом повністю р-нити табл. (Таблетки) (разова доза може коливатися від ½ до 2 табл) у склянці води (150 - 200 мл).
Інформація для пацієнта: При дотриманні безсольової дієти мати на увазі, що кожна табл містить 412,4 мг натрію. Особам, що зловживають алкоголем, перед прийомом порадитися з лікарем, резистентність печінки до парацетамолу у них зниженою.

Трамадол:
Інформація для лікаря: З обережністю призначати пацієнтам з гіперчутливістю до інших опіоїдних аналгетиків та схильним до судом. При довготривалому застосуванні може розвинутися толерантність до препарату, а згодом – психічна та фізична залежність. Не призначений для терапії заміщення при залежності від опіоїдів. У звичайних аналгетичних дозах не впливає на моторику та секрецію ШКТ (шлунково-кишковий тракт), на обмін води та мінеральних речовин, після його застосування не спостерігається затримки сечовиділення. Симптоми звикання після припинення застосування трамадолу або при застосуванні налоксону мінімальні. Великий ризик у пацієнтів, схильних до судом та з ЧМТ (черепно-мозкова травма). Існує перехресна толерантність з іншими опіоїдами. Не призначати для лікування наркоманії.
Інформація для пацієнта: Може негативно вплинути на здатність виконувати роботу, що вимагає підвищеної концентрації уваги, координації рухів і здатності швидко приймати рішення.
Заборонено вживати алкоголь.