Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Сукральфат (Sucralfate) **

Категорія: ГастроентерологіяПрепарати для корекції кислотоутворюючої функції шлункаІнші засоби для лікування кислотозалежних захворюваньСукральфат

Сукральфат (Sucralfate) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • СУКРАЛФАТ-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • ВЕНТЕР, КРКА, д.д., Ново место, Словенія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Сукральфат (Sucralfate)

Фармакотерапевтична група: A02BX02 – засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

Основна фармакотерапевтична дія: антацидна, адсорбуюча, обволікаюча, гастропротективна, противиразкова дія; у кислому середовищі шлунка (при рН нижче 4) розпадається на алюміній і сульфат сахарози; перший денатурує білки слизу, а останній з’єднується з ними, фіксується на некротичних масах виразкового ураження, утворює захисну плівку, що є бар’єром для дії пепсину, соляної кислоти та жовчі; приблизно на 30% знижує активність пепсину; адсорбує жовчні кислоти, продукти життєдіяльності мікрофлори ШКТ (шлунково-кишковий тракт), зменшує місцевий запальний процес; активує ендогенні фізіологічні фактори захисту, сприяючи секреції простагландинів, слизу і бікарбонатів у слизовій оболонці шлунка і ДПК (дванадцятипала кишка); не взаємодіє з здоровою слизовою оболонкою; прискорює лікування виразки ДПК (дванадцятипала кишка) і виразки шлунка, лікує невеликі і помірні запалення стравоходу; запобігає рецидивам виразки ДПК (дванадцятипала кишка) і утворенню стресових виразок, а також поглинанню фосфатів з ШКТ (шлунково-кишковий тракт).

Показання для застосування ЛЗ: лікування хр. (Хронічний) гастриту БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), функціональної диспепсії, як допоміжний засіб для лікування виразки шлунка і ДПК (дванадцятипала кишка) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ГЕРХ, ушкодження слизової оболонки ШКТ (шлунково-кишковий тракт), обумовленого стресом БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) або застосуванням НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби), пептичної виразки анастомозу; для зниження гіперфосфатемії у пацієнтів з уремією, які перебувають на діалізі.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: пептичні виразки шлунка чи ДПК (дванадцятипала кишка) – 2 г 2 р/добу (кількість разів на добу) курс лікування – 4 – 6 тижнів, за необхідності – до 12 тижнів БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); профілактика рецидиву виразки ДПК – 1 г 2р/добу; профілактика стресових виразок - по 1 г 6р/добу; МДД (максимальна добова доза) – 8 г сукральфату БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: вертиго, запаморочення, сонливість; запор; діарея, нудота, блювання, метеоризм, сухість у роті; висип, кропив’янка, свербіж; біль у нижній частині спини.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до сукральфату або інших компонентів препарату, ниркова недостатність; вагітність, дитячий вік.

Форми випуску ЛЗ: гранули по 2 г (1 г) у пакетиках; табл. (Таблетки) по 500 мг, по 1 г

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Можна призначати антациди, проте їх приймати, за півгодини до прийому сукральфату або ч/з півтори год (Година) після. Ліки, що містять алюміній (деякі антациди), можуть спричинити накопичення алюмінію в організмі пацієнта із зменшеною здатністю виводити алюміній. Може зменшити засвоєння деяких ліків: тетрациклін, циметидин, ранітидин, фторохінолони, дигоксин, теофілін подовженого виділення, варфарин, кетоконазол, L-тироксин, хінідин і фенітоїн; їх ліки треба приймати, як мінімум, за 2 год (Година) до прийому сукральфату. Може зв’язуватись з деякими білками, що містяться в їжі та інших ЛЗ (лікарський засіб), пацієнтам, яких годують ч/p шлунковий зонд, давати сукральфат окремо від їжі та інших ліків.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Можна, коли потенційний ризик для плода обґрунтовується користю для матері.
Лактація: Обережно призначати.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: З обережністю при ХНН, гемодіалізі.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не рекомендується.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Невелика кількість алюмінію, яка міститься в сукральфаті, поглинається з ШКТ (шлунково-кишковий тракт); він добре виводиться здоровими нирками, але може накопичуватися в організмі пацієнтів з тяжкими порушеннями функції нирок. Ризик накопичення підвищується при застосуванні інших ліків, що містять алюміній. Акумульований алюміній може мати токсичну дію.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає