Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Метамізол натрію + дифенгідрамін (Metamizole sodium + diphenhydramine) **

Категорія: Лікарські засоби для надання паліативної та хоспісної допомогиЗасоби, які діють на нервову системуАнальгетичні засобиНеопіоїдні анальгетики (інші анальгетики та антипіретики)Похідні піразолонуМетамізол натрію + дифенгідрамін

Метамізол натрію + дифенгідрамін (Metamizole sodium + diphenhydramine) **

Комбінований препарат

Активні речовини

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • І. АНАЛЬДИМ, супозиторії ректальні по 100 мг/10 мг, 250 мг/20 мг; 1 супозиторій містить: метамізолу натрію (анальгину) - 100.0 мг, дифенгідраміну гідрохлориду (димедролу) - 10.0 мг або: метамізолу натрію (анальгину) - 250.0 мг, дифенгідраміну гідрохлориду (димедролу) - 20.0 мг; виробництва ВАТ "Монфарм" ", м. Монастирище, Черкаська обл, Україна

Ціни в аптеках:

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Дифенгідрамін: Потенціює ефекти засобів для наркозу, снодійних, седативних засобів, наркотичних аналгетиків і місцевих анестетиків. З трициклічними антидепресантами - підсилення холіноблокуючої дії і пригнічуючої дії на ЦНС (центральна нервова система). Ризик розвитку судом при застосуванні з аналептиками.

Метамізол натрію: Р-н несумісний (в одному шприці) з будь-якими іншими ЛЗ (лікарський засіб). Аналгетичний ефект підвищується при одночасному застосуванні з транквілізаторами, седативними засобами, барбітуратами, кодеїном, блокаторами Н2-гістамінових рецепторів. Підвищує антихолінергічні ефекти хінінвміщуючих препаратів і гіпоглікемічну активність пероральних протидіабетичних засобів. З алкоголем спостерігається взаємне підвищення ефектів. Препарат знижує концентрацію циклоспоринів у плазмі крові. З іншими ненаркотичними аналгетиками, трициклічними антидепресантами, контрацептивними гормональними засобами й алопуринолом може призвести до підсилення токсичності метамізолу. Тіамазол підвищує ризик розвитку лейкопенії при застосуванні одночасно з метамізолом. Не повинні застосовуватися рентгеноконтрастні речовини, колоїдні кровозамінники і пеніцилін.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Дифенгідрамін:
Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Дифенгідрамін:
Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при гіпертрофії передміхурової залози, стенозі шийки сечового міхура, з обережністю при порушенні функції.
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при БА (бронхіальна астма).

Метамізол натрію:
Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при нестабільній гемодинаміці.
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: З особливою обережністю
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Дифенгідрамін:
Діти, до 12 років: До 6 років – протипоказаний. Призначають у формі табл. (Таблетки), супозиторіїв, мазей
Особи похилого та старечого віку: Застосовують з обережністю

Застереження щодо застосування

Дифенгідрамін:
Інформація для лікаря: Не вводити п/ш (підшкірне введення) внаслідок подразнюючої дії. З обережністю призначають пацієнтам із закритокутовою глаукомою, гіпертрофією передміхурової залози, стенозуючою виразкою шлунка і ДПК (дванадцятипала кишка), стенозом шийки сечового міхура, БА (бронхіальна астма).
Інформація для пацієнта: Не застосовують до та під час роботи у пацієнтів, що займаються потенційно небезпечними видами діяльності, які потребують підвищеної уваги, швидких психічних та рухових реакцій. Вживання алкоголю протипоказане.