Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Нефопам (Nefopam)

Категорія: Лікарські засоби для надання паліативної та хоспісної допомогиЗасоби, які діють на нервову системуАнальгетичні засобиНеопіоїдні анальгетики (інші анальгетики та антипіретики)Інші анальгетики та антипіретикиНефопам

Нефопам (Nefopam)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АКУПАН, БІОКОДЕКС, Франція
  • НЕФОПАМ, Єгипетська міжнародна фармацевтична промислова компанія "ЕІПІКО", Єгипет

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Нефопам (Nefopam)

Фармакотерапевтична група: N02BG06 - анальгетики та антипіретики.

Основна фармакотерапевтична дія: протизапальна, обезболююча; ненаркотичний аналгетик, структурно несхожий на інші анальгетики; експериментальні дослідження вказують на центральну дію, що полягає в інгібуванні зворотнього захоплення дофаміну, норадреналіну та серотоніну на рівні синапсів; у клінічних дослідженнях виявив позитивний ефект щодо післяопераційного тремтіння; не пригнічює дихання та не впливає на перистальтику кишечнику; має незначний антихолінергічний ефект.

Показання для застосування ЛЗ: больовий синдром слабкої та помірної вираженості (різного генезу).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: терапія повинна відповідати інтенсивності больового с-му та реакції пацієнта; в/м (внутрішньом’язеве введення) рекомендується доза – 20 мг; при необхідності введення повторюють кожні 6 год (Година); МДД (максимальна добова доза) – 120 мг; вводити у вигляді тривалої в/в (внутрішньовенне введення) інфузії протягом не менш ніж 15 хв (Хвилина), пацієнт повинен бути в лежачому положенні; одноразова доза на одну ін’єкцію – 20 мг; при необхідності введення повторюють кожні 4 год (Година); МДД (максимальна добова доза) – 120 мг; препарат можна вводити у звичайному р-ні для інфузій (ізотонічний р-н натрію хлориду або 5% р-н глюкози); оптимальне співвідношення при розведенні – 1 амп. (Ампула) препарату в 50 мл р-ну для інфузії; курс лікування – не більше 8–10 днів; внутрішньо початкова рекомендована доза 12 табл. (Таблетки) 3 р/добу (кількість разів на добу); доза може коливатися від 1 до 3 табл. (Таблетки) 3 р/добу (кількість разів на добу) залежно від реакції хворого; не виявлено ефекту звикання до препарату, можна приймати тривалий час.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: пітливість, сонливість, нудота, блювання, атропіноподібні реакції (сухість у роті, запаморочення, затримка сечі, дратівливість, збудженість); тахікардія та підвищення АТ (артеріальний тиск), гіперчутливість, кропив’янка, набряк Квінке, анафілактичний шок, судоми, галюцінації, медикаментозна залежність.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до нефопаму або інших компонентів препарату; діти віком до 12 років; судоми або їх наявність в анамнезі, епілепсія; ризик затримки сечі, пов’язаної з уретропростатичними порушеннями; ризик г. (Гострий) глаукоматозного нападу; вагітність, період годування груддю.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін`єкцій, 20 мг/2 мл по 2 мл, по 1 мл в амп. (Ампула); табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 30 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Протипоказаний прийом із симпатоміметиками та антихолінергічними препаратами, посилюють побічні ефекти нефопаму, особливо у випадку одночасного введення: атропіноподібних спазмолітиків, антихолінергічних протипаркінсонічних препаратів, іміпрамінових антидепресантів та фенотіазинових нейролептиків, блокаторів Н1-гістамінових рецепторів, дизапіраміду.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Немає даних щодо застосування
Лактація: Немає даних щодо застосування

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при тахікардієї.
Порушення функції печинки: З обережністю при недостатності.
Порушення функції нирок: З обережністю при недостатності. Протипоказаний при затримці сечі, пов’язаної з уретропростатичними порушеннями.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Бути обережним при призначенні пацієнтам літнього віку.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Припинення лікування морфіноподібними препаратами залежних від них пацієнтів, які вже отримують терапію нефопамом, підвищує ризик розвитку с-му відміни. Препарат не підвищує дезінтоксикації пацієнта. Співвідношення ризик/користь при лікуванні нефопамом, повинне постійно оцінюватись. Не призначати для лікування хр. (Хронічний) больових с-мів, таких як головний біль. Бути обережним при призначенні пацієнтам із тахікардією. Можливий ризик фармакологічної залежності у пацієнтів із депресією або у пацієнтів, які мають будь-яку фармакологічну залежність в анамнезі. 
Інформація для пацієнта: Не рекомендується робота з автотранспортом та механізмами, які потребують уваги.