Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Пірензепін (Pirenzepine)

Категорія: ГастроентерологіяПрепарати для корекції кислотоутворюючої функції шлункаІнші засоби для лікування кислотозалежних захворюваньПірензепін

Пірензепін (Pirenzepine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ГАСТРОТИПІН-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • ГАСТРОЦЕПІН®, Берінгер Інгельхайм Еллас А.Е., Греція
  • ГАСТРОЦЕПІН®, Берінгер Інгельхайм Еспана С.А., Іспанія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Пірензепін (Pirenzepine)

Фармакотерапевтична група: А02ВХ03 – засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

Основна фармакотерапевтична дія: селективно блокує м1-холінорецептори обкладових і головних клітин слизової оболонки шлунка та гальмує стимулювальний вплив блукаючого нерва на шлункову секрецію, вибірково пригнічує базальну та стимулювальну секрецію хлористоводневої кислоти та пепсиногену, суттєво не впливає на м-холінорецептори слинних залоз, гладких м’язів, серця, ока та інших органів; підвищує стійкість клітин слизової оболонки шлунка до подразнення.

Показання для застосування ЛЗ: профілактика та лікування виразок, спричинених стресом, ерозіі або виразки верхніх відділів ШКТ (шлунково-кишковий тракт), що кровоточать; г. (Гострий) та хр. (Хронічний) форми виразки шлунка та ДПК (дванадцятипала кишка).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: перорально – від 50 до 150 мг на добу окремими дозами; рекомендується по 50 мг 2 р/добу (кількість разів на добу); за необхідності протягом перших 2 або 3 днів лікування допускається застосування додаткової дози; табл. (Таблетки) необхідно застосовувати приблизно за ½ год (Година) до їжі з невеликою кількістю води; тривалість перорального застосування має становити від 4 до 6 тижнів; парентерально – кожні 12 год (Година) необхідно вводити в/м (внутрішньом’язеве введення) або в/в (внутрішньовенне введення) по 1амп(2 мл); для профілактики і лікування стресових виразок – по 1амп (2 мл) 3 р/добу (кількість разів на добу) (кожні 8 год); для пацієнтів із с-мом Золлінгера-Еллісона і в особливо важких випадках рекомендується введення 4 мл 3 р/добу (кількість разів на добу); при с-мі Золлінгера-Еллісона парентеральне введення передує хірургічному втручанню; парентеральна терапія пірензепіном повинна продовжуватися до зникнення симптомів, звичайно протягом 2-3 днів, після цього пірензепін слід приймати перорально.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: сухість у роті, порушення акомодації, тахікардія, підвищення апетиту, діарея, закреп, затримка сечі, головний біль; окремі реакції гіперчутливості та випадки анафілаксії.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до пірензепіну; вагітність (1 триместр), період годування груддю; паралітична непрохідність кишечнику; дитячий вік.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій, 10 мг/2 мл по 2 мл в амп. (Ампула), по 5 мг/мл по 2 мл в амп. (Ампула); табл. (Таблетки) по 25 мг

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не рекомендується
Лактація: Проникає в грудне молоко і може пригнічувати лактацію. Застосування препарату в терапевтичних дозах у період лактації не має небажаної дії на дитину