Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Вісмуту субцитрат (Bismuth subcitrate) **

Категорія: ГастроентерологіяПрепарати для корекції кислотоутворюючої функції шлункаІнші засоби для лікування кислотозалежних захворюваньВісмуту субцитрат

Вісмуту субцитрат (Bismuth subcitrate) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ВІС-НОЛ®, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
  • ГАСТРО-НОРМ®, АТ (артеріальний тиск) "Галичфарм", м. Львів/ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна/Україна
  • ДЕ-НОЛ®, Астеллас Фарма Юроп Б.В., Нідерланди

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Вісмуту субцитрат (Bismuth subcitrate)

Фармакотерапевтична група: А02ВХ05 – засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

Основна фармакотерапевтична дія: у кислому середовищі шлунка препарат утворює на поверхні виразок і ерозій захисну плівку, що сприяє їх рубцюванню і захищає від впливу шлункового соку; збільшує синтез простагландину Е2, стимулює утворення слизу і бікарбонатів, приводить до накопичення епідермального фактора росту в зоні дефекту, знижує активність пепсину і пепсиногену; має бактерицидну активність відносно H. Pylori.

Показання для застосування ЛЗ: виразкова хвороба шлунка і ДПК (дванадцятипала кишка) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), гастрит, у тому числі спричинені Helicobacter pylori (у складі схем протихелікобактерної терапії) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), функціональна диспепсія, хр. (Хронічний) гастрит, гастродуоденіт в стадії загострення, ерозивно-виразкові ураження слизової оболонки шлунка та ДПК (дванадцятипала кишка), спричинені прийомом НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби); с-м (Синдром) подразненого кишечнику, перебіг якого пов’язаний із симптомами діареї.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим і дітям від 14 років - по 1 капс. (капсули) або 1 табл. (Таблетки) 4 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) за 30 хв (Хвилина) до сніданку, обіду та вечері та 4-й раз – перед сном або по 2 табл. (Таблетки) 2 р/добу (кількість разів на добу) за 30 хв (Хвилина) до їди; курс лікування 4 – 6 тижнів, при необхідності можна продовжити до 8 тижнів; після цього необхідно зробити перерву на 8 тижнів, під час якої не застосовувати препарати, що містять вісмут; якщо у хворого (дорослого) виявляють бактерії H. Pylori, поєднують застосування капс. (капсули) з одночасним прийомом інгібіторів “протонової помпи” в стандартній дозі 2 р/добу (кількість разів на добу) в комбінації з метронідазолом 0,5 г 3 р/добу (кількість разів на добу) та тетрацикліном 0,5 г 4 р/добу (кількість разів на добу); кларитроміцин 500 мг 2 р./добу + амоксициліну 1 г 2 р./добу протягом 7-14 днів; поліпшення регенерації виразкового дефекту: по 1 таблетці 4 р./добу за 30 хв (Хвилина) до сніданку, обіду і вечері, 4-й раз - перед сном, загальна тривалість терапії - до 6 тижнів (максимум 8 тижнів).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: випорожнення чорного кольору, нудота, блювання, запор, діарея; висипання, сверблячка; анафілактична реакція.

Протипоказання до застосування ЛЗ: важка ниркова недостатність, вагітність, період годування груддю, діти до 143 років.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 120 мг; табл. (Таблетки) по 120 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Зменшує всмоктування тетрациклінів; з препаратами, що містять вісмут (вікалін, вікаїр, ротер) - ризик надмірного збільшення концентрації вісмуту в крові.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Застосування не рекомендовано.
Лактація: Можливо застосовувати з урахуванням співвідношення користь для матері / ризик для дитини.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Протипоказаний при виражених порушеннях.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Від 4 до 8 років призначають у дозі 8 мг/кг/добу.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Тривалий прийом сполук вісмуту не рекомендується внаслідок виникнення в рідких випадках енцефалопатії; протягом прийому препарату не рекомендується приймати інші препарати, що містять вісмут.
Інформація для пацієнта: Можливою є зміна забарвлення калу в чорний колір. Не приймати антацидні препарати та вживати молоко за півгодини до і ч/з півгодини після прийому препарату, табл. (Таблетки) запивати невеликою кількістю води