Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Флуфеназин (Fluphenazine) **

Категорія: Лікарські засоби для надання паліативної та хоспісної допомогиЗасоби, які діють на нервову системуПсихолептичні засобиАнтипсихотичні засобиПіперазинові похідні фенотіазінуФлуфеназин

Флуфеназин (Fluphenazine) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • МОДИТЕН ДЕПО, КРКА, д.д., Ново место, Словенія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Флуфеназин (Fluphenazine)

Фармакотерапевтична група: N05AB02 - антипсихотичні засоби. Піперазинові похідні фенотіазіну.

Основна фармакотерапевтична дія: виражена антипсихотична дія, активуючий і слабкоседативний вплив; нейролептик тривалої дії; виявляє виражену антипсихотичну дію, має активуючий і слабкоседативний вплив; повільно всмоктується після в/м (внутрішньом’язеве введення) ін'єкції і потім гідролізується в плазмі крові з вивільненням фармакологічно активного флуфеназину.

Показання для застосування ЛЗ: тривала підтримуюча терапія хр. (Хронічний) форм шизофренії; профілактика загострень шизофренії.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: початкова доза становить від 12,5 до 25 мг. Наступні дози і інтервали між введеннями визначаються індивідуально. Інтервал між окремими ін'єкціями звичайно становить від 15 до 35 днів. Якщо потрібні дози вище 50 мг, вони поступово збільшуються на 12,5 мг. Разова доза не повинна перевищувати 100 мг. Пацієнти, які раніше не лікувались фенотіазином, повинні спочатку проходити лікування ін'єкціями з короткотривалою дією або пероральними формами фенотіазину. Коли буде визначено, що пацієнти мають добру переносимість фенотіазину, вони можуть перейти на препарат пролонгованої дії. Початкова доза 12,5 мг препарату вводиться в/м (внутрішньом’язеве введення). Якщо немає ніяких виражених побічних наслідків, то ч/з 5-10 днів може бути призначена наступна доза 25 мг. Потім доза індивідуально регулюється. Якщо пацієнт вже приймав фенотіазини, вони можуть бути замінені на препарат без попереднього лікування ін’єкціями з короткотривалою дією або пероральними формами. Застосовується початкова в/м (внутрішньом’язеве введення) доза 12,5 мг для перевірки переносимості препарату, і потім доза регулюється індивідуально.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: г. (Гострий) дистонічні реакції; окулогірні кризи та опістотонус (швидко зникають після в/в (внутрішньовенне введення) введення антипаркінсонічного препарату); стани, що нагадують паркінсонізм; при тривалому лікуванні або після припинення лікування препаратом - пізні дискінезії, яка проявляється мимовільними хореоатетоїдними рухами язика, м'язів обличчя, рота або щелепи (наприклад, висовування язика, надування щік, скривлення рота, жувальні рухи) м’язами тіла або кінцівок; сонливість, летаргія, порушення гостроти зору, сухість у роті, запори, утруднення сечовипускання або нетримання сечі, легка артеріальна гіпотензія, порушення інтелектуальних функцій, а також епілептоїдні напади; порушення розумових і фізичних здатностей, що необхідні для керування автомобілем або при роботі з використанням складних механізмів; випадки дискразії крові при використанні похідних фенотіазіну; транзиторна лейкопенія і тромбоцитопенія; випадки появи антиядерних а/т (антитіло) і розвиток системного червоного вовчака; поява жовтухи, транзиторні відхилення від норми показників функції печінки за відсутності жовтухи; транзиторне збільшення концентрації холестерину в сироватці; аномальна пігментація шкіри і поява зон помутніння в кришталику ока; шкірні висипи; порушення терморегуляції - тяжка гіпотермія і гіперпірексія при використанні помірних і високих доз фенотіазіну; розвиток нейролептичного злоякісного с-му (НЗС) у хворих, які застосовували нейролептики (гіпертермія у поєднаннї з одним із таких симптомів або їх комбінацією: м'язова ригідність, нестабільність вегетативних функцій, акінезія і порушення інтелектуальних функцій; іноді цей стан прогресує в ступор або кому);с-м може супроводжуватися розвитком лейкоцитозу, підвищенням КФК (Креатинфосфокіназа) (креатинфосфокиназа), порушенням функції печінки та г. (Гострий) ниркової недостатності; гормональні ефекти - гіперпролактинемію, що може спричиняти галакторею, гінекомастію і/або оліго- або аменорею; порушення статевої функції; набряк м'яких тканин.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до флуфеназину або будь-якого компоненту препарату; тяжкі СС (серцево-судинний) захворювання (декомпенсована хр. (Хронічний) ДН (дихальна недостатність), артеріальна гіпотензія); виражене пригнічення функції ЦНС (центральна нервова система) та коматозні стани будь-якої етиології; прогресуючі системні захворювання головного та спинного мозку; порушення функції печінки та системи крові; вагітність та період годування груддю; дитячий вік до 12 років.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій, 25 мг/мл по 1 мл в амп.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при декомпенсованій хр. (Хронічний) недостатності кровообігу, гіпотензії. З обережністю при порушеннях ритму серця.
Порушення функції печинки: Протипоказаний при порушеннях функції. З обережністю при захворюваннях.
Порушення функції нирок: З обережністю при гіпертрофії простати.
Порушення функції дихальної системи: З обережністю при тяжких респіраторних захворюваннях.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає -

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Дотримуватись обережності при таких станах: захворювання печінки; порушення ритму серця; тиреотоксикоз; тяжкі респіраторні захворювання; епілепсія; стани, що призводять до епілепсії (с-м відміни алкоголю або мозкова травма); хвороба Паркінсона; підвищена чутливість до інших фенотіазинів; наявність закритокутової глаукоми у хворого або у членів його сім’ї; гіпотиреоїдизм; міастенія, гіпертрофія простати; під час спеки; при лікуванні літніх хворих, особливо астенічних хворих та при ризику розвитку гіпотермії.
Інформація для пацієнта: Має сильній вплив на психомоторні реакції, забороняється працювати з механізмами, керувати автомобілем, вживати алкоголь.