Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Галоперидол (Haloperidol) **

Категорія: Лікарські засоби для надання паліативної та хоспісної допомогиЗасоби, які діють на нервову системуПсихолептичні засобиАнтипсихотичні засобиПохідні бутирофенолуГалоперидол

Галоперидол (Haloperidol) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ГАЛОПРИЛ, ТОВ "Харківське фармацевтичне підприємство "Здоров'я народу", м. Харків, Україна
  • ГАЛОМОНД, Діамонд Фарма (компанія Алашкар), Сірійська Арабська Республіка
  • ГАЛОПЕРИДОЛ, ГАЛОПЕРИДОЛ ДЕКАНОАТ, ГАЛОПЕРИДОЛ ФОРТЕ, ВАТ "Гедеон Ріхтер", Угорщина
  • ГАЛОПЕРИДОЛ, Елегант Індія, Індія
  • СЕНОРМ, Сан Фармасьютикал Індастріз Лтд., Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Галоперидол (Haloperidol)

Фармакотерапевтична група: N05AD01 - антипсихотичні засоби. Похідні бутирофенону.

Основна фармакотерапевтична дія: препарат має нейролептичну, антипсихотичну, седативну, аналгезуючу, протисудомну, антигістамінну та протиблювотну дії; блокує постсинаптичні дофамінергічні рецептори у мезолімбічній системі, гіпоталамусі, тригерній зоні блювотного центру, екстрапірамідній системі; пригнічує центральні альфа-адренергічні рецептори; усуває марення, галюцинації, манії, впливає на вегетативні функції (знижує тонус порожнистих органів, моторику і секрецію ШКТ (шлунково-кишковий тракт), усуває спазми судин) при захворюваннях, що супроводжуються збудженням, неспокоєм, страхом смерті; ефективний у пацієнтів, резистентних до інших нейролептиків.

Показання для застосування ЛЗ: г. (Гострий) психомоторне збудження різного ґенезу (маніакальна фаза психозу, деменція, олігофренія, психопатії, г. (Гострий) і хр. (Хронічний) шизофренія, ажитована депресія, алкоголізм), марення і галюцинації при шизофренії, параноїдних станах, г. (Гострий) психозах; блювання і гикавка, що тривало зберігаються та стійкі до терапії; премедикація перед оперативним втручанням.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: парентеральне введення (в/м або в/в): доза встановлюється індивідуально; початкова добова доза для дорослих становить 0,5-5 мг, розділена на 2-3 прийоми; потім дозу поступово збільшують на 0,5-2 мг (у резистентних випадках на 2-4 мг), до досягнення необхідного терапевтичного ефекту; МДД (максимальна добова доза) для дорослих - 100 мг; у середньому терапевтична доза для дорослих становить 10-15 мг/добу, при хр. (Хронічний) формах шизофренії - 20-40 мг/добу, у резистентних випадках - до 50-60 мг/добу; тривалість курсу лікування у середньому - 2-3 міс; підтримуючі дози (поза загостренням) - 0,5-5 мг/добу (дозу знижують поступово); для купірування психомоторного збудження у перші дні дорослим призначають в/м (внутрішньом’язеве введення) по 2 - 5 мг 2-3 р/добу (кількість разів на добу) або в/в (внутрішньовенне введення) в тій же дозі; по досягненні стійкого седативного ефекту переходять на прийом внутрішньо, збільшуючи при цьому добову дозу на 1-2 мг; дітям віком 3-12 років (з масою тіла 15-40 кг) 0,025-0,05 мг /кг/добу 2-3 р/добу (кількість разів на добу), підвищуючи дозу не частіше, ніж раз у 5-7 днів, до добової дози 0,15 мг /кг; хворим літнього віку й ослабленим хворим призначають 1/3-1/2 звичайної дози для дорослих з її підвищенням не частіше, ніж кожні 2-3 дні; пероральна початкова доза становить 0,5-5 мг 2-3 р/добу (кількість разів на добу) (у хворих похилого віку 0,5-2 мг 2-3 р/добу), яку поступово підвищують залежно від потреби, приблизно до 20-30 мг/добу; дітям у віці старше 3 років рекомендується застосовувати добову дозу 0,05-0,15 мг /кг залежно від клінічного стану її можна збільшувати на 0,5 мг на тиждень, приблизно до 6 мг/добу; при с-мі Жиля де ла Туретта в середньому застосовують 10 мдобу, а дітям - 0,075 мг /кг/добу.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: екстрапірамідні розлади (тремор, акатизія, дистонія), підвищення м’язового тонусу та інші симптоми паркінсонізму, збудження, неспокій, ейфорія або депресія, галюцинації, головний біль, сонливість або безсоння, летаргія, тахікардія, аритмія, зміни електрокардіограми, артеріальна гіпотензія, порушення акомодації, пітливість, сухість у роті, порушення функції печінки, гостроти зору, гіпер- або гіпоглікемія, ларинго- і бронхоспазм, у поодиноких випадках – шкірні висипання .

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до нейролептиків; захворювання нервової системи, що супроводжуються екстрапірамідною симптоматикою, істерія, кома, тяжке токсичне пригнічення ЦНС (центральна нервова система), спричинене ЛЗ (лікарський засіб); вагітність і лактація (за необхідності усунення г. (Гострий) психомоторного збудження годування груддю припиняють); дитячий вік до 3 років.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін`єкцій, 5 мг/мл, по 50 мг/1 мл по 1 мл в амп. (Ампула); табл. (Таблетки) по 1,5 мг, по 5 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Посилює дію барбітуратів, снодійних і заспокійливих засобів, опіатів, алкоголю, посилю дію нітратів, пероральних протизгортуючих засобів. Бета-адренолітичні засоби - тормозять метаболізм галоперидолу. З магнієм, що вводиться парентерально - пригнічення функції дихання і падіння АТ (артеріальний тиск). Посилює невротоксичну дію карбонату літіію.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Можливе,якщо очікувана користь переважає можливий тератогенний ефект.
Лактація: Годування груддю під час лікування слід припинити.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при с-мі подовженого інтервалу QT, гіпокаліємії, одночасному прийомі препаратів, що подовжують інтервал QT.
Порушення функції печинки: З обережністю при патології, при тривалому застосуванні - періодичний контроль картини крові і функції печінки.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Діти віком до 3-х років протипоказаний; парентеральне застосування у дітей протипоказане
Особи похилого та старечого віку: Застосування починати обережно, початкова доза повинна  становити половину звичайної дози для дорослих; за наявності печінкової недостатності дозу знижувати

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Застосовувати з обережністю при с-мі подовженого інтервалу QT, гіпокаліємії, одночасному прийомі інших препаратів, що подовжують інтервал QT. Дозволяє знизити дозу уведених болезаспокійливих засобів (морфіну). При тривалому застосуванні необхідний періодичний контроль картини крові і функції печінки. Хворим на епілепсію, пацієнтам, із підвищеною схильністю до судомних станів, галоперидол призначати з обережністю. Пацієнтам з гіпертиреозом застосовують тільки під прикриттям адекватної тиреостатичної терапії. Препарат потрібно відміняти поступово, знижуючи дози. Хворим, у яких при психопатологічних розладах присутні депресія і психоз, галоперидол приймати в комбінації з антидепресантами. Спільне застосування галоперидолу і антихолінергічних препаратів може призвести до підвищення ВТ (внутрішньоочний тиск).
Інформація для пацієнта: У початковий період терапії не можна керувати автомобілем або працювати в умовах підвищеного ризику травматизму. Згодом ступінь обмежень визначається індивідуально. Протягом терапії не вживати алкоголь. На початку терапії і особливо при застосуванні великих доз препарату, можуть виникати седації різного ступеня і зниження уваги, які збільшуються при застосуванні спиртних напоїв.