Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Флюпентиксол (Flupenthixol) **

Категорія: Лікарські засоби для надання паліативної та хоспісної допомогиЗасоби, які діють на нервову системуПсихолептичні засобиАнтипсихотичні засобиПохідні тіоксантенуФлюпентиксол

Флюпентиксол (Flupenthixol) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ФЛЮАНКСОЛ, ФЛЮАНКСОЛ ДЕПО, Х. Лундбек А/С, Данія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Флюпентиксол (Flupenthixol)

Фармакотерапевтична група: N05AF01 - антипсихотичні засоби. Похідні тіоксантену.

Основна фармакотерапевтична дія: виражена антипсихотична, анксіолітична та антидепресантна дія; похідне тіоксантену; антипсихотичний ефект виникає, коли препарат приймають у дозах 3 мг або більше на день і зростає з підвищенням дози; має розгальмувальну та підвищуючу настрій дію, яка робить апатичних, депресивних пацієнтів із слабкою мотивацією більш активними і такими, які краще взаємодіють і активніше шукають соціальні контакти; у низьких та помірних дозах (до 25 мг на день) не є седативним, тоді як при введенні вищих доз можна очікувати неспецифічний седативний ефект; у низьких щоденних дозах (до 3 мг) має антидепресантні властивості

Показання для застосування ЛЗ: депресії легкого та помірного ступеня, які супроводжуються тривогою, астенією та втратою ініціативи; хр. (Хронічний) невротичні розлади, що супроводжуються тривожним станом, депресією та апатією; психосоматичні розлади з астенічними реакціями; г. (Гострий), ситуаційно зумовлені тривожні розлади та стани емоційного напруження, які не потребують седативної гіпнотичної терапії, при зловживанні транквілізаторами; шизофренія та інші психотичні розлади, що супроводжуються такими симптомами, як галюцинації, параноїдальне марення та порушення мислення, ускладнені апатією, анергією та аутизмом.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим з депресіями, хр. (Хронічний) невротичними та психосоматичними розладами дози визначаються індивідуально, відповідно до стану пацієнта - спочатку 1 мг/добу як разова доза вранці або по 0,5 мг 2 р/добу (кількість разів на добу); через тиждень дозу можна підвищити до 2 мг/добу, якщо клінічна реакція не є адекватною; щоденну дозу, більшу за 2 мг, необхідно давати окремими дозами, максимум до 3 мг; якщо при максимальній дозі (3 мг щоденно) протягом тижня ефект не досягається, препарат необхідно відмінити; для лікування шизофренії та інших психотичних розладів дози препарату визначаються індивідуально, відповідно до стану пацієнта - у цілому, спочатку необхідно використовувати малі дози та підвищувати їх до оптимально ефективного рівня якнайскоріше, відповідно до терапевтичного ефекту, спочатку 3-15 мг/добу перорально, як дві або три дози на день, підвищуючи за необхідністі до 40 мг/добу; підтримуюча доза - звичайно 5-20 мг /день, може прийматись як базова доза вранці; термін лікування залежить від перебігу хвороби та ефективності лікування.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: розвиток екстрапірамідних симптомів, особливо на початковому етапі лікування; при тривалій терапії - пізня дискінезія; транзиторне безсоння, особливо коли пацієнта перевели з прийому седативних нейролептиків; при великих дозах - седативна дія; АГ (артеріальна гіпертензія); транзиторні зміни печінкових проб, нудота.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до будь-якого його компонента; циркуляторний колапс, депресія ЦНС (центральна нервова система) будь-якого походження (алкоголь, барбітуратна або опіоїдна інтоксикація), коматозний стан, дискразія (патологічні зміни) крові, феохромоцитома; для пацієнтів, які є збудженими, оскільки активуюча дія препарату може призвести до підсилення цих особливостей.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій (олійний), 20 мг/мл по 1 мл в амп. (Ампула); табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 0,5 мг, по 1 мг, по 5 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Може посилювати реакцію на алкоголь і дію барбітуратів та інгібіторів ЦНС (центральна нервова система). Не призначати разом із гуанетидином та аналогічно діючими засобами, нейролептики можуть блокувати їх гіпотензивний ефект. З літієм збільшує ризик нейротоксичності. Трициклічні антидепресанти і нейролептики взаємно інгібують метаболізм один одного. Флюпентіксол може знижувати ефективність леводопи та інших адренергічних засобів; супутнє застосування з метоклопрамідом і піперазином підвищує ризик розвитку екстрапірамідних порушень.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при ССЗ.
Порушення функції печинки: Призначати з обережністю.
Порушення функції нирок: З обережністю при недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не рекомендується.
Особи похилого та старечого віку: Необхідно призначення нижчих доз.