Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Амісульприд (Amisulpride) **

Категорія: Лікарські засоби для надання паліативної та хоспісної допомогиЗасоби, які діють на нервову системуПсихолептичні засобиАнтипсихотичні засобиБензамідиАмісульприд

Амісульприд (Amisulpride) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • СОЛЕРОН 100, СОЛЕРОН 200, ТОВ "Фарма Старт", м. Київ, Україна
  • СОЛІАН, СОЛІАН 100 мг, СОЛІАН 200 мг, Санофі Вінтроп Індастріа, Франція

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Амісульприд (Amisulpride)

Фармакотерапевтична група: N05AL05 - антипсихотичні засоби. Бензаміди.

Основна фармакотерапевтична дія: антипсихотична дія, блокуюча дія на пресинаптичні D2/D3–рецептори; належить до класу заміщених бензамідів; селективно, з високою спорідненістю зв’язується з субтипами D2/D3 дофамінергічних рецепторів; не має спорідненості з рецепторами серотоніну, гістаміну, з адренергічними і холінергічними рецепторами; при застосуванні у високих дозах блокує переважно дофамінергічні нейрони, що локалізуються в мезолімбічних структурах, а не в стріарній системі; ця специфічна спорідненість пояснює переважно антипсихотичну дію амісульприду; у низьких дозах він переважно блокує пресинаптичні D2/D3–рецептори, що пояснює його дію на негативні симптоми шизофренії; у хворих на г. (Гострий) шизофренію достовірно полегшує вторинні негативні симптоми захворювання значно більшою мірою, ніж галоперидол.

Показання для застосування ЛЗ: лікування психозів, особливо г. (Гострий) або хр. (Хронічний) шизофренічних порушень, що супроводжуються позитивними симптомами - марення, галюцинації, розлади мислення і/або негативними симптомами - афективна тупість, відсутність емоційності та уникання спілкування, в тому числі у пацієнтів з переважно негативною симптоматикою.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: якщо добова доза не перевищує 400 мг, приймати 1 р/добу (кількість разів на добу); дозу більше 400 мг слід розділити на 2 прийоми на добу; для пацієнтів з переважно негативною симптоматикою доза становить від 50 до 300 мг на добу, для пацієнтів зі змішаними негативними та позитивними симптомами дози необхідно підбирати так, щоб забезпечити контроль позитивних симптомів, тобто 400-800 мг/добу; підтримуюча доза повинна встановлюватися індивідуально, на рівні мінімально ефективних доз; при г. (Гострий) психотичних епізодах рекомендована початкова доза становить 400-800 мг, МДД (максимальна добова доза) - не більше 1200 мг; підтримуюча доза повинна встановлюватися індивідуально, на рівні мінімально ефективних доз.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: безсоння, тривога, ажитація, екстрапірамідні симптоми; частота екстрапірамідних симптомів залежить від дози препарату та дуже низка у хворих, які приймають 50 – 30 мг/добу для усунення переважно негативних симптомів; частота виникнення екстрапірамідних симптомів нижче у хворих, які приймають, ніж у хворих, які приймають галоперидол; денна сонливість; г. (Гострий) дистонія; пізня дискінезія звичайно до випадків тривалого застосування препарату; конвульсії; злоякісний нейролептичний с-м (Синдром); оборотне після відміни препарату підвищення рівня пролактину в сироватці, що може спричинити галакторею, аменорею, гінекомастію, набрякання молочних залоз, імпотенцію та ригідність, збільшення маси тіла; запор, нудота, блювання, сухість у роті; гіпотензія та брадикардія, подовження інтервалу QT на ЕКГ (Електрокардіограма), тахіаритмія “torsades de pointes”; печінка - підвищення рівня ферментів печінки, особливо трансаміназ; АР (алергічні реакції).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; діагностована або підозрювана феохромоцитома; діти до 15 років; вагітність, лактація; діагностовані або підозрювані пролактинзалежні пухлини, наприклад пролактинома гіпофіза та рак молочних залоз; тяжка ниркова недостатність.

Форми випуску ЛЗ: р-н для перорального застосування, 100 мг/1 мл по 60 мл у фл. (Флакон); табл. (Таблетки) 100 мг , по 200 мг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 400 мг