Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Сульпірид (Sulpiride) **

Категорія: Лікарські засоби для надання паліативної та хоспісної допомогиЗасоби, які діють на нервову системуПсихолептичні засобиАнтипсихотичні засобиБензамідиСульпірид

Сульпірид (Sulpiride) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЕГЛОНІЛ, Санофі Вінтроп Індастріа, Франція
  • РЕСТФУЛ, Фармацевтична лабораторія "БРОС ЛТД", Греція
  • СУЛЬПІРИД, "Пліва Краків" Фармацевтичний Завод АТ (артеріальний тиск), Польща

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Сульпірид (Sulpiride)

Фармакотерапевтична група: N05AL01 - антипсихотичні засоби. Бензаміди.

Основна фармакотерапевтична дія: сульпірид належить до “атипових” нейролептиків з групи бензамідів. Препарат має виражену антиаутичну, антипсихотичну, помірну протиблювотну та антидепресивну дії; антипсихотичні властивості пов’язані з селективною блокадою центральних допамінових D2, D3-рецепторів і зниженням нейромедіаторної функції допаміну; у менших дозах (50 - 150 мг на добу) сульпірид має антидепресивну дію, в середніх – антиаутичну; у вищих дозах (800 - 1 000 мг на добу) ефективний при лікуванні шизофренії; терапевтичний ефект при лікуванні шизофренії проявляється через 8 - 12 тижнів після початку лікування; активує секрецію пролактину.

Показання для застосування ЛЗ: г. (Гострий) та хр. (Хронічний) шизофренічні психози, що супроводжуються загальмованістю; невротичні, психосоматичні розлади, хр. (Хронічний) алкогольні психози; виразкова хвороба шлунка і ДПК (дванадцятипала кишка), мігрень, запаморочення різного походження (хвороба Меньєра); як допоміжний засіб при лікуванні алкогольної залежності.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: шизофренія - рекомендовані добові дози - внутрішньо від 200 мг до 1200 мг, зазвичай призначають 400-800 мг/добу, розподілених на 2 прийоми, залежно від симптомів захворювання; МДД (максимальна добова доза) -1200 мг; пацієнтам літнього віку призначають звичайні дози як для дорослих пацієнтів; дозу зменшують при наявності порушення функції нирок; у хворих із нирковою недостатністю дози препарату зменшують - кліренс креатиніну 30-60 мл /хв 70% стандартної дози; 10-30 мл /хв 50% стандартної дози; < 10 мл /хв 34% стандартної дози за 2 приймання; сульпірид слід приймати не менше, ніж за год (Година) до або через 2 год (Година) після їди, оскільки наявність їжі в шлунку знижує всмоктування препарату на 30%; не варто приймати сульпірид одночасно із антацидними засобами та сукральфатом, а також протягом принаймні 2 год (Година) після прийому останніх; тривалість лікування залежить від стану хворого; при невротичних, психофункціональних і психоафективних розладах, пов’язаних із соматичними станами дорослим в/м (внутрішньом’язеве введення) вводять 100-200 мг/добу; дітям 5 мг /кг/добу (за необхідності ця доза може бути збільшена до 10 мг /кг/добу); при г. (Гострий) та хр. (Хронічний) психозі для початкового в/м (внутрішньом’язеве введення) лікування призначають 200-800 мг/добу, тобто 2-8 амп./добу, застосовують звичайно протягом двох тижнів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: порушення сну, дратівливість, порушення концентрації уваги, при збільшених дозах - сильне пригнічення й уповільнення реакції, екстрапірамідні розлади (дистонія, акатизія, пізні дискінезії та дистонії), сонливість, запаморочення, пригнічений настрій, головний біль; підвищення АТ (артеріальний тиск); сухість у роті, нудота і блювання, запор, ситофобія (страх приймання їжі); у жінок при застосуванні високих доз препарату - збільшення молочних залоз і галакторея, можливі порушення менструального циклу.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; значне психомоторне збудження; феохромоцитома; г. (Гострий) порфірія; дитячий вік.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 50 мг, по 100 мг; р-н для ін'єкцій по 100 мг/2 мл по 2 мл в ампулах; табл. (Таблетки) ділимі по 200 мг; табл. (Таблетки) по 200 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Алкоголь може потенціювати седативну дію нейролептичних препаратів. Леводопа виявляє антагоністичну дію відносно нейролептичних препаратів, і навпаки. Хворим з екстрапірамідними симптомами, пов’язаними із застосуванням нейролептичних препаратів, не треба призначати леводопу (яка діє антагоністично по відношенню до нейролептиків). Якщо нейролептичний препарат потрібен хворому, який приймає леводопу у зв’язку з хворобою Паркінсона, вибрати препарат з малими екстрапірамідними ефектами: хлорпромазин або левомепромазин. Антигіпертензивні препарати: посилення гіпотензивної дії та збільшення можливості постуральної гіпотензії (адитивна дія). З іншими депресантами ЦНС (центральна нервова система), як похідні морфіну (аналгетики та протикашльові), більшість антагоністів гістамінових Н1-рецепторів, барбітурати, бензодіазепіни, транквілізатор небензодіазепінової структури, клонідин і споріднені з ним сполуки: виражена депресія ЦНС

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: можливо, коли потенційна користь для матері перевищує потенційний ризик для плода
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Зменшити дозу при тяжких порушеннях функції.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Контроль неврологічниї і травних функції народжених від матерів, які отримували антипаркінсонічні засоби протягом деякого часу після народження.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: При розвитку гіпертермії препарат потрібно відмінити. Гіпертермія може бути проявом злоякісного нейролептичного с-му. Виводиться нирками, хворим з тяжкими порушеннями ниркової функції потрібно призначати зменшені дози та переривисті схеми лікування. Хворі на епілепсію вимагають більш ретельного контролю (клінічного, лектроенцефалографічного), препарат знижує поріг судом. Хворим з агресивною поведінкою або ажитацією з імпульсивністю потрібно призначати разом із седативними препаратами.
Інформація для пацієнта: Водії транспорту та особи, які працюють з механізмами, повинні попереджатись, що препарат спричинює сонливість