Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Тофізопам (Tofisopam)

Категорія: Лікарські засоби для надання паліативної та хоспісної допомогиЗасоби, які діють на нервову системуАнксіолітикиПохідні бензодіазепінуТофізопам

Тофізопам (Tofisopam)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ГРАНДАКСИН®, ВАТ Фармацевтичний завод ЕГІС, Угорщина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Тофізопам (Tofisopam)

Фармакотерапевтична група: N05BA23 - анксіолітики.

Основна фармакотерапевтична дія: не викликає міорелаксації та седативного ефекту, транквілізатор – анксіолітик; регулює психовегетативні реакції, а також має помірну психостимулюючу активність.

Показання для застосування ЛЗ: лікування слабких психіатричних розладів, які характеризуються напруженням, вегетативними порушеннями, слабким та помірним відчуттям тривоги, відсутністю мотивації, втомлюваністю, апатією, неактивністю внаслідок неврозів (особливо виснажуючий невроз), реактивною депресією, неврастенією, сексуальною неврастенією; в терапії: для зниження проявів вторинних невротичних розладів внаслідок первинного захворювання, іпохондрії, крім того, для зменшення вираженості симптомів клімактеричного періоду; при абстинентному с-мі – для зменшення вегетативних симптомів і стану збудження при пределірію та делірію.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: звичайною дозою для дорослих є 1–2 табл. (Таблетки) 13 р/добу (кількість разів на добу) (50–300 мг/добу); щоб уникнути погіршення засинання, останню добову дозу слід прийняти до 17 год (Година); тривалість лікування – 4–12 тижнів, включаючи час, необхідний для поступової відміни препарату; при абстинентному с-мі для профілактики і лікування делірію – від кількох діб до 3–4 тижнів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: зниження апетиту, нудота, метеоризм, сухість у роті, можлива жовтяниця; головний біль, порушення сну, надмірне пожвавлення, гіперактивність, агресивність; екзантема, свербіж; пригнічення дихання, біль у м’язах.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; некомпенсована ДН (дихальна недостатність) або респіраторний дистрес-с-м; в анамнезі пацієнта – с-м (Синдром) припинення дихання в період сну, раніше перенесена кома; агресивно-імпульсивна психопатія; вагітність і годування груддю.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 50 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З обережністю застосовувати з такими ЛЗ: аналгетиками, засобами загальної анестезії, антидепресантами, Н1- антигістамінними препаратами, снодійними, антипсихотичними засобами (посилюється їх дія, седативний ефект, пригнічення дихання); протигрибковими засобами (кетоконазол, ітраконазол) – підвищення дії тофізопаму; клонідином, антагоністами кальцієвих каналів – посилюється ефект тофізопаму; підвищує рівень дигоксину у крові; з варфарином – зменшується антикоагулянтний ефект останнього; з дисульфірамом, циметидином, омепразолом, пероральними контрацептивними засобами – пригнічується метаболізм тофізопаму.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при артеріосклерозі.
Порушення функції печинки: Призначати з обережністю.
Порушення функції нирок: Призначати з обережністю.
Порушення функції дихальної системи: Протипоказаний при некомпенсованій ДН (дихальна недостатність), респіраторному дистресі.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Досвіду застосування у дітей немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Обережність при лікуванні пацієнтів із затримкою психічного розвитку, при порушеннях функції нирок і печінки. Перед початком лікування перевірити їх функцію. Не застосовувати при хр. (Хронічний) психозі, фобії або нав’язливих станах. Обережність при лікуванні пацієнтів з порушенням особистості, артеріосклерозом, епілепсією. Табл тофізопіму містить 92 мг лактози, що мати на увазі при лікуванні пацієнтів з непереносимістю лактози.
Інформація для пацієнта: При появі реакцій гіперчутливості, вираженого порушення сну введення препарату припинити. Великі дози можуть спричиняти гіперактивність та агресивність, обмеження в керуванні автомобілем, іншими механічними засобами залежать від індивідуальних особливостей хворого. Утримуватися від вживання алкогольних напоїв.