Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Гідроксизин (Hydroxyzine)

Категорія: Лікарські засоби для надання паліативної та хоспісної допомогиЗасоби, які діють на нервову системуАнксіолітикиПохідні дифенілметануГідроксизин

Гідроксизин (Hydroxyzine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АТАРАКС®, ЮСБ Фарма С.А., Бельгія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Гідроксизин (Hydroxyzine)

Фармакотерапевтична група: N05BB01 - анксіолітики. Похідні дифенілметану.

Основна фармакотерапевтична дія: виражена седативна дію і помірна анксіолітична; механізм дії обумовлений впливом на субкортикальні структури; має також антихолінергічну, спазмолітичну, антигістамінну, бронхолітичну і протиблювотну дію; значно зменшує свербіж у хворих на кропив’янку, екзему і дерматит; при тривалому застосуванні не відмічено с-му відміни і погіршення когнітивних функцій.

Показання для застосування ЛЗ: стани тривоги, психо-моторного збудження, почуття внутрішнього напруження, підвищеної дратівливості при неврологічних, психічних і соматичних захворюваннях, а також при хр. (Хронічний) алкоголізмі, абстинентному с-мі, який супроводжується симптомами психомоторного збудження у дорослих; як седативний засіб в період премедикації; симптоматична терапія свербежу.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим для симптоматичного лікування тривожних станів – 25–100 мг на день окремими дозами протягом дня чи на ніч, стандартна доза 50 мг на день (12,5 мг вранці, 12,5 мг вдень, 25 мг на ніч); у тяжких випадках доза може бути збільшена до 300 мг на день; для премедикації в хірургічній практиці – 50–200 мг за 1 год (Година) до операції; для симптоматичного лікування свербежу – початкова доза 25 мг, у разі необхідності доза може бути збільшена в 4 рази (по 25 мг 4 рази на день); одноразова максимальна доза не повинна перевищувати 200 мг, максимальна добова доза становить не більше 300 мг; для симптоматичного лікування свербежу у дітей віком від 12 місяців до 6 років – 1 мг/кг до 2,5 мг/кг на день у роздільному дозуванні (3 р/добу); від 6 років і старше – 1 мг/кг до 2,0 мг/кг на день у роздільному дозуванні; для премедикації – 1мг/кг за 1 год (Година) до операції, а також додатково на ніч перед анестезією.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: антихолінергічні ефекти - сухість у роті, затримка сечовиділення, запор чи порушення акомодації відмічаються рідко, в основному у хворих похилого віку, сонливість, загальна слабкість, особливо на початку лікування препаратом; інше - головний біль, запаморочення, підвищена пітливість, артеріальна гіпотензія, тахікардія, АР (алергічні реакції), нудота, пропасниця, зміни функціональних проб печінки, бронхоспазм.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, цетиризину, амінофіліну чи етилендіаміну; порфірія; вагітність, у період пологів і годування дитини груддю.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 25 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Потенційна дія з ЛЗ (лікарський засіб), які пригнічують ЦНС: наркотичні аналгетики, барбітурати, транквілізатори, снодійні засоби, алкоголь. Уникати з інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза) і холіноблокаторами. Перешкоджає пресорній дії адреналіну і протисудомній активності фенітоїну, дії бетагістину і блокаторів холінестерази. З теофіліном чи b2-антагоністами зменшуються побічні ефекти з боку ШКТ (шлунково-кишковий тракт). Підвищення концентрації його в крові з інгібіторами печінкових ферментів.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не рекомендується.
Лактація: Не рекомендується

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при схильності до серцевої аритмії, застосуванні протиаритмічних препаратів.
Порушення функції печинки: Зменшити дозу при дисфункції.
Порушення функції нирок: Зменшити дозу при помірно вираженій чи тяжкій недостатності, з обережністю при гіпертрофії простати, утрудненому сечевиділенні.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Для премедикації – 1мг/кг, також додатково на ніч перед анестезією.
Особи похилого та старечого віку: Лікування починати з половини терапевтичної дози

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Призначається з обережністю хворим схильним до судомних реакцій, хворим на глаукому,  запором, міастенією гравіс, деменцією. Хворим, які одночасно отримують лікування іншими засобами, пригнічуючими ЦНС (центральна нервова система), чи холіноблокаторами, доза повинна корегуватись. При необхідності проведення алергодичних тестів, прийом препарату повинен бути припинений за 5 днів до досліджень.
Інформація для пацієнта: Уникати прийому алкоголю. Може впливати на увагу і швидкість психомоторних реакцій, уникати при необхідності керування автомобілем чи механізмами

Комбіновані препарати, що містять Гідроксизин