Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Кислота мефенамінова (Mefenamic acid) **

Категорія: Лікарські засоби для надання паліативної та хоспісної допомогиЗасоби, що впливають на опорно-руховий апаратПротизапальні та протиревматичні засобиНестероїдні протизапальні та протиревматичні засобиПохідні пропіонової кислотиКислота мефенамінова

Кислота мефенамінова (Mefenamic acid) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • МЕФЕНАМІНОВА КИСЛОТА-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • МЕФЕНАМІНОВА КИСЛОТА, Фламінго Фармасьютикалс Лтд, Індія

Інструкція для застосування: Кислота мефенамінова (Mefenamic acid)

Фармакотерапевтична група: М01АG01 - нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби. Похідні пропіонової кислоти.

Основна фармакотерапевтична дія: механізм протизапальної дії обумовлений здатністю пригнічувати синтез медіаторів запалення, знижувати активність лізосомальних ферментів, які беруть участь у запальній реакції; стабілізує білкові ультраструктури та мембрани клітин, зменшує проникність судин, порушує процеси окисного фосфорилювання, пригнічує синтез мукополісахаридів, гальмує проліферацію клітин у вогнищі запалення, підвищує резистентність клітин та стимулює загоєння ран; жарознижувальні властивості пов'язані зі здатністю гальмувати синтез простагландинів та впливати на центр терморегуляції; у механізмі знеболювальної дії, поряд із впливом на центральні механізми больової чутливості, істотну роль відіграє місцевий вплив на вогнище запалення та здатність гальмувати утворення альгогенів (кініни, гістамін, серотонін); стимулює утворення інтерферону

Показання для застосування ЛЗ: запальні захворювання опорно-рухового апарату: ревматоїдний артрит, ревматизм, хвороба Бехтерєва. Біль низької та середньої інтенсивності: м’язовий, суглобовий, травматичний, зубний, головний біль різної етіології, післяопераційний і післяпологовий біль. Первинна дисменорея. Дисфункціональні менорагії, в тому числі спричинені наявністю внутрішньоматкових контрацептивів - за відсутності патології тазових органів. Гострі респіраторні вірусні інфекції та грип.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: Застосовують внутрішньо. Дорослим і дітям старше 12 років призначають по 250-500 мг 3-4 рази на день. За показаннями та при хорошій переносимості препарату добову дозу підвищують до максимальної - 3000 мг, після досягнення терапевтичного ефекту дозу знижують до 1000 мг/добу. Дітям віком від 5 до 12 років призначають по 250 мг 3-4 рази на день. Препарат слід приймати після їжі, запиваючи молоком. Курс лікування при захворюваннях суглобів може тривати від 20 днів до 2-х місяців і більше. При лікуванні больового синдрому курс лікування триває до 7 днів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: біль в епігастральній ділянці, анорексія, печія, нудота, метеоризм, блювання, шлунково-кишкові кровотечі, диспепсія, запор, діарея, підвищення рівня печінкових ферментів у плазмі крові; АГ (артеріальна гіпертензія), аритмія, зрідка застійна СН (серцева недостатність), периферичні набряки, синкопе; диспное, бронхоспазм; дизурія, цистит, порушення функції нирок, альбумінурія, гематурія, олігоурія або поліурія; анемія, збільшення часу кровотечі, еозинофілія, лейкопенія, тромбоцитопенія; сонливість або безсоння, слабкість, дратівливість; дзвін у вухах, порушення зору; шкірні висипання, шкірний свербіж, набряк обличчя.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до компонентів препарату; виразкова хвороба шлунка та ДПК (дванадцятипала кишка); хр. (Хронічний) запальні захворювання ШКТ (шлунково-кишковий тракт); захворювання нирок та органів кровотворення; вагітність, період годування груддю; дитячий вік до 5 років.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 250 мг, по 500 мг; табл. (Таблетки) по 500 мг

Комбіновані препарати, що містять Кислота мефенамінова