Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Німесулід (Nimesulid)

Категорія: Лікарські засоби для надання паліативної та хоспісної допомогиЗасоби, що впливають на опорно-руховий апаратПротизапальні та протиревматичні засобиНестероїдні протизапальні та протиревматичні засобиІнші нестероїдні протизапальні препаратиНімесулід

Німесулід (Nimesulid)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • НІМЕСУЛІД, ВАТ "Лубнифарм", м. Лубни, Полтавська обл., Україна
  • НІМЕСУЛІД - АСТРАФАРМ, ТОВ "АСТРАФАРМ", м. Вишневе, Києво-Святошинський р-н, Україна
  • НІМЕСУЛІД-ВІШФА, ТОВ "ДКП "Фармацевтична фабрика", м. Житомир, Україна
  • НІМЕСУЛІД-ДАРНИЦЯ, РЕМІСИД, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • НІМЕСУЛІД-ЛХ, ЗАТ "Лекхім-Харків", м. Харків, Україна
  • НІМЕСУЛІД-ФІТОФАРМ, ВАТ "Фітофарм", м. Артемівськ, Донецька обл., Україна
  • РЕМЕСУЛІД®, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
  • АМЕОЛІН, АТ (артеріальний тиск) "Софарма", Болгарія
  • АПОНІЛ, Медокемі ЛТД, Кіпр
  • МЕСУЛІД, Хелсінн Бірекс Фармасьютікалс Лтд., Ірландія
  • НАЙЗ®, Д-р Редді'с Лабораторіс Лтд, Індія
  • НІМЕГЕЗИК, НІМЕГЕЗИК СУСПЕНЗІЯ, Алємбік Лімітед, Індія
  • НІМЕСИЛ®, Лабораторіос Менаріні С.А. (виробництво in bulk; кінцеве пакування; контроль та випуск серії)/Файн Фудс Н.Т.М. С.п.А. (виробництво in bulk, кінцеве пакування, контроль та випуск серії), Іспанія/Італія
  • НІМЕСИН, Сінмедик Лабораторіз, Індія
  • НІМЕСУЛІД-МАКСФАРМА, Інтас Фармасьютикалc Лтд, Індія
  • НІМІД®, КУСУМ ХЕЛТХКЕР, Індія
  • НІМІД®, КУСУМ ХЕЛТХКЕР ПВТ. ЛТД., Індія
  • НІМІД®, КУСУМ ХЕЛТХКЕР ПВТ. ЛТД./Ліва Хелтхкер Лтд, Індія/Індія
  • НІМІД®, Ліва Хелтхкер Лтд, Індія
  • НІМУЛІД, НІМУЛІД-MD, Панацея Біотек Лтд, Індія
  • ПАНСУЛІД RD, Русан Фарма Лтд, Індія
  • СУЛІДИН, Ембіл Фармацеутікал Ко.Лтд., Туреччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Німесулід (Nimesulid)

Фармакотерапевтична група: M01AX17 - нестероїдні протизапальні препарати; М02АА – нестероїдні протизапальні та протиревматичні препарати для місцевого застосування.

Основна фармакотерапевтична дія: протизапальна, аналгетична, антипіретична дії; діє як інгібітор ферменту синтезу простагландинів циклооксигенази.

Показання для застосування ЛЗ: больовий синдром слабкої та помірної вираженості.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: слід застосовувати протягом якомога коротшого проміжку часу, який призначений для лікування відповідного захворювання; дорослі, підлітки (12–18 років) та особи похилого віку: 100 мг 2 р/добу (кількість разів на добу) після їди.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: анемія, еозинофілія, тромбоцитопенія, панцитопенія, пурпура; гіперчутливість, анафілаксія; гіперкаліємія; відчуття страху, нервозність, нічні жахливі сновидіння; запаморочення, головний біль, сонливість, енцефалопатія (с-м Рейє); порушення зору; тахікардія, АГ (артеріальна гіпертензія), геморагія, лабільність артеріального АТ (артеріальний тиск), “припливи”; задишка, БА (бронхіальна астма), бронхоспазм; діарея, нудота, блювання, запор, метеоризм, гастрит, біль у животі, диспесія, стоматит, випорожнення чорного кольору, кровотечі з ШКТ (шлунково-кишковий тракт), виразка та перфорація шлунка і 12-палої кишки; гепатит (у тому числі фульмінантний), жовтуха, холестаз; свербіж, висип, підвищена пітливість, еритема, дерматит, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, набряк обличчя, поліформна еритема, с-м (Синдром) Стівенса – Джонсона, токсичний епідермальний некроліз; дизурія, гематурія, затримка сечовипускання, ниркова недостатність, олігурія, інтерстиціальний нефрит; набряк, нездужання, астенія, гіпотермія, підвищення печінкових показників; при застосуванні гелю у ділянці нанесення препарату рідко – свербіж, печіння, гіперемія, АР (алергічні реакції).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, ацетилсаліцилової кислоти чи інших НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби); гепатотоксичні реакції на німесулід в анамнезі; виразка шлунка чи ДПК (дванадцятипала кишка) у фазі загострення, рецидивуючі виразки чи кровотечі з ШКТ (шлунково-кишковий тракт), цереброваскулярні кровотечі або інші ураження, які супроводжуються кровотечами; тяжкі порушення згортання крові; тяжкі серцева, ниркова, печінкова недостатності; дитячий вік до 12 років; для гелю – також дерматити, інфекційні захворювання шкіри, вагітність, період годування груддю.

Форми випуску ЛЗ: гель для зовнішнього застосування 1 % по 30 г; гранули для приготування суспензії для перорального застосування, 100 мг/2 г по 2 г; суспензія для перорального застосування, 10 мг/мл по 60 мл у фл, 50 мг/5 мл по 30 мл або по 60 мл або по 55 мл у фл. (Флакон); табл. (Таблетки) дисперговані по 100 мг; табл. (Таблетки) для смоктання по 50 мг, по 100 мг; табл. (Таблетки) по 100 мг; табл. (Таблетки), що диспергуються, по 100 мг

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не рекомендується. Жінкам, у яких вагітність проходить з ускладненнями, слід подумати про відмову .
Лактація: Не рекомендується

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Протипоказаний при тяжкій СН (серцева недостатність). З обережністю при СН (серцева недостатність).
Порушення функції печинки: Протипоказаний при недостатності.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при тяжкій недостатності. З обережністю при недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Зниження дози не потрібно.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Застосовувати мінімально ефективну дозу з найменшою тривалістю застосування. Якщо стан хворого не поліпшується, лікування припинити. При появі симптомів, що вказують на ушкодження печінки або змінених показників функціональних печінкових проб, препарат відмінити і надалі забороняється його призначати. Уникати одночасного застосування препаратів, що мають гепатотоксичну дію, та вживання алкоголю. З обережністю призначати хворим на ШКТ (шлунково-кишковий тракт) порушення, включаючи тих, хто має в анамнезі пептичну виразку, виразковий коліт або хворобу Крона. З обережністю призначати хворим із нирковою або СН (серцева недостатність), його застосування може призвести до погіршення функції нирок. Може впливати на функцію тромбоцитів, з обережністю призначати хворим на геморагічний діатез. Не призначати замість ацетилсаліцилової кислоти для профілактики в кардіології. Може порушувати жіночу фертильність, не застосовувати жінкам, які планують завагітніти.
Інформація для пацієнта: Уникати вживання алкоголю ч/з підвищений ризик розвитку печінкових реакцій. Не застосовувати жінкам, які планують завагітніти. Пацієнтам, які відчувають запаморочення або сонливість утриматися від керування автомобілем і виконання роботи, що потребують підвищеної уваги. Утримуватися від застосування інших знеболюючих засобів. Одночасне застосування різних НПЗ не рекомендується.

Комбіновані препарати, що містять Німесулід