Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Прометазин (Promethazine) **

Категорія: Лікарські засоби для надання паліативної та хоспісної допомогиЗасоби, що діють на респіраторну системуАнтигістамінні засоби для системного застосуванняПохідні фенотіазинуПрометазин

Прометазин (Promethazine) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ПІПОЛФЕН®, ВАТ Фармацевтичний завод ЕГІС, Угорщина

Інструкція для застосування: Прометазин (Promethazine)

Фармакотерапевтична група: R06AD02 - антигістамінний засіб для системного застосування. Похідні фенотіазину.

Показання для застосування ЛЗ: Алергічні захворювання; вазомоторні та алергічні риніти; ревматизм з вираженим алергічним компонентом; алергічні ускладнення; захворювання шкіри; премедикація для посилення ефекту місцевих анестетиків та аналгетиків.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: р-н для ін’єкцій вводиться в/м (внутрішньом’язеве введення) або в/в (внутрішньовенне введення). Такому введенню віддають перевагу при проведенні термінових допоміжних заходів та для хірургічної премедикації. Для дорослих. В/м (глибоко) вводять по 1-2 мл 3-4 рази/добу. Вищі дози для дорослих при в/м (внутрішньом’язеве введення) введенні: разова - 50 мг (2 мл), добова - 250 мг (10 мл). В/в вводять в комбінації з іншими компонентами літичної суміші - 2 мл р-ну. Для допоміжної терапії анафілактичного шоку - 10-20 мг в/в (внутрішньовенне введення) повільно (після ін’єкції епінефрину) і далі протягом подальших 24-48 годин для запобігання рецидиву. Для дітей старше 2 років разова доза р-ну для ін’єкцій становить 0,5-1 мг /кг маси тіла при в/м (внутрішньом’язеве введення) введенні, в/в (внутрішньовенне введення) - 0,15-0,3 мг /кг; кратність введення - 3-5 разів на добу. Курс лікування - від 1 до 14 днів. В окремих випадках курс лікування встановлюють індивідуально.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій, 25 мг/мл по 2 мл (50 мг) в амп.