Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Секвіфенадин (Seguifenadine) **

Категорія: Лікарські засоби для надання паліативної та хоспісної допомогиЗасоби, що діють на респіраторну системуАнтигістамінні засоби для системного застосуванняІнші антигістамінні засоби для системного застосуванняСеквіфенадин

Секвіфенадин (Seguifenadine) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ГІСТАФЕН, АТ (артеріальний тиск) "Олайнфарм", Латвія

Інструкція для застосування: Секвіфенадин (Seguifenadine)

Фармакотерапевтична група: R06AХ32 - антигістамінні засоби для системного застосування

Основна фармакотерапевтична дія: активна речовина препарату є блокатором гістамінових Н1-рецепторів, також помірно блокує серотонінові НТ1-рецептори, ослаблюючи дію медіаторів алергії гістаміну і серотоніну; він виявляє протигістамінну дію не тільки за рахунок блокади Н1-рецепторів, але й шляхом зниження вмісту гістаміну в тканинах за рахунок прискорення його метаболізму ферментом діаміноксидази, котра розщеплює ендогенний гістамін; секвіфенадин запобігає чи ослаблює спазмогенну дію гістаміну і серотоніну на гладкі м’язи бронхів, кишечнику, судин; на інтоксикацію, спричинену серотоніном і гістаміном; зменшує проникність капілярів; справляє виражену протисвербіжну і антиексудативну дію тривалого характеру; впливає на імунологічну реактивність організму, знижуючи кількість антитілоутворюючих і розеткоутворюючих клітин у селезінці, кістковому мозку, лімфатичних вузлах, а також знижує підвищену концентрацію імуноглобулінів класу A, G; погано проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр, чим пояснюється відсутність вираженого пригнічуючого впливу на ЦНС (центральна нервова система), однак в окремих випадках спостерігається легкий седативний ефект; не спостерігають зміни біохімічних показників крові і сечі, він не діє на АТ (артеріальний тиск), показники ЕКГ (Електрокардіограма), концентрацію цукру і холестерину в крові, не подовжує латентний період умовного рефлексу і не впливає на показники електроенцефалограми.

Показання для застосування ЛЗ: г. (Гострий) і хр. (Хронічний) алергічні захворювання: полінози, алергічний риніт, риносинусопатії (атопічні і інфекційно-алергічні); алергічні ускладнення, пов’язані із застосуванням ЛЗ (лікарський засіб), їстивних продуктів, засобів побутової хімії; АР (алергічні реакції), які супроводжуються шкірним свербежем (алергічний чи атопічний дерматит, васкуліт шкіри, нейродерміт, червоний плескатий лишай); профілактика захворювань алергічного характеру (до сезонного загострення) і підтримуюча терапія.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослі: г. (Гострий) і хр. (Хронічний) алергічні захворювання: по 50-100 мг 2-3 р/добу (кількість разів на добу); звичайно терапевтичний ефект настає ч/з 3 дні від початку лікування; тривалість курсу лікування становить 5-15 днів; за необхідності курс лікування повторюють; профілактика захворювань алергічного характеру (до сезонного загострення) і підтримуюча терапія: 50 мг 2 р/добу (кількість разів на добу); для профілактики рекомендується починати прийом препарату за 2 тижні до очікуваної АР (алергічні реакції).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: при дозах вище 200 мг/добу - сухість у роті, слабкі болі в епігастрії, диспептичні розлади; в осіб з хр. (Хронічний) захворюваннями ШКТ (шлунково-кишковий тракт) можливість появи побічних дій збільшується; підвищення апетиту; побічні ефекти минають у перші дні лікування і немає необхідності відміняти препарат або значно зменшувати дозу; зменшення кількості лейкоцитів у крові, порушення менструального циклу, легкий діуретичний ефект, головний біль; дозо залежна сонливість; при дозах секвіфенадину 150 мг/добу сонливість спостерігають у 1,97% хворих, при збільшенні доз до 400 мг/добу – у 24,6% хворих; у більшості випадків сонливість зменшується чи зникає через 2 - 5 дні від початку лікування; препарат поліпшує сон у хворих, які страждають від безсоння внаслідок свербежу; збудження, безсоння.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до компонентів препарату; напад БА (бронхіальна астма); вагітність і годування груддю ; одночасно з інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза).

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 50 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З інгібіторами МАО (Моноамінооксидаза)  протипоказано застосовувати

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Безпека застосування препарату вагітними не вивчена.
Лактація: Необхідно вирішити питання про відміну грудного вигодовування

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Дотримуватись обережності при тяжких захворюваннях СС (серцево-судинний) системи
Порушення функції печинки: Дотримуватись обережності при порушенні функції
Порушення функції нирок: Дотримуватись обережності при порушенні функції нирок (лікування починають з мінімальної дози)
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Відсутні клінічні дослідження щодо застосування препарату для лікування дітей
Особи похилого та старечого віку: Відсутні клінічні дослідження щодо застосування препарату для лікування пацієнтів похилого (старше 70 років) віку.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Особам, робота яких потребує швидкої фізичної і психічної реакції (водії транспорту та інші), слід попередньо встановити, чи не виявляє препарат у них седативної дії. Цим особам слід дотримуватись обережності
Інформація для пацієнта: Утриматись від вживання алкоголю.