Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Дезлоратадин (Desloratadine) **

Категорія: Лікарські засоби для надання паліативної та хоспісної допомогиЗасоби, що діють на респіраторну системуАнтигістамінні засоби для системного застосуванняІнші антигістамінні засоби для системного застосуванняДезлоратадин

Дезлоратадин (Desloratadine) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АЛЕРГОМАКС, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • АЛЕРГО-НОРМ, ВАТ "Хімфармзавод "Червона зірка", м. Харків, Україна
  • АЛЕРГОСТОП, ВАТ "Фітофарм", м. Артемівськ, Донецька обл., Україна
  • ЕДЕМ, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
  • ЕРІДЕЗ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • ДЕЗОРУС, Ципла Лтд, Індія
  • ДС-ЛОР, Інд-Свіфт Лімітед, Індія
  • ЕРІУС®, Шерінг-Плау Лабо Н.В., Бельгія, власна філія Шерінг-Плау Корпорейшн, США, Бельгія/США
  • ЛОРАТЕК, Біовіта Лабораторіз Пвт. Лтд., Індія
  • ФРІБРІС, Хайтек Фармасьютікалз Пвт. Лімітед/Мадрас Фармасьютікалс, Індія/Індія
  • ФРІБРІС, Юнімакс Лабораторіес, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Дезлоратадин (Desloratadine)

Фармакотерапевтична група: R06AX27 - антигістамінні засоби для системного застосування.

Основна фармакотерапевтична дія: селективний блокатор периферичних гістамінових Н1-рецепторів, що не спричиняє седативного ефекту, первинний активний метаболіт лоратадину; якісних або кількісних розходжень токсичності двох препаратів у порівнюваних дозах не виявлено; після перорального прийому селективно блокує периферичні Н1-гістамінові рецептори і не проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр; крім антигістамінної активності справляє протиалергічну та протизапальну дію; пригнічує каскад різних реакцій, які лежать в основі розвитку алергічного запалення, виділення прозапальних хемокінів, продукцію супероксидного аніону активованими поліморфноядерними нейтрофілами; адгезію і хемотаксис еозинофілів; експресію молекул адгезії, IgE-залежне виділення гістаміну, простагландину D2 і лейкотрієну С4.

Показання для застосування ЛЗ: для швидкого усунення алергічних симптомів, у тому числі полінозу та алергічного риніту; для усунення симптомів, пов’язаних з хр. (Хронічний) ідіопатичною кропив’янкою, в тому числі зменшення свербежу, розміру та кількості елементів кропив’янки.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначений для перорального прийому; дорослі і діти віком від 12 років приймають по 1 табл. (Таблетки) (5 мг) 1 р/добу (кількість разів на добу); препарат бажано приймати регулярно, в один і той же час доби; тривалість лікування визначається тяжкістю та перебігом захворювання; для усунення симптомів, пов’язаних з алергічним ринітом та хр. (Хронічний) ідіопатичною кропив’янкою, дітям віком від 6 до 11 місяців - по 2,0 мл сиропу (1 мг) 1 р/добу (кількість разів на добу); віком від 1 до 5 років - по 2,5 мл сиропу (1,25 мг) 1 р/добу (кількість разів на добу); віком від 6 до 11 років - по 5,0 мл сиропу (2,5 мг) 1 р/добу (кількість разів на добу); дорослі та підлітки (з 12 років) - 10,0 мл сиропу (5,0 мг) 1 р/добу (кількість разів на добу); лікування інтермітуючого алергічного риніту проводиться з урахуванням даних анамнезу хвороби пацієнта та може бути припинено після зникнення симптомів та поновлено при їх появі. Безперервне лікування може бути рекомендовано пацієнтам з персистуючим алергічним ринітом протягом періоду контакту з алергеном.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: підвищена стомлюваність, сухість у роті, головний біль, реакції гіперчутливості (включаючи анафілаксію та висип), тахікардія, відчуття серцебиття, психомоторна гіперактивність, судоми, підвищення активності печінкових ферментів, підвищення рівня білірубіну, розвиток гепатиту.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: сироп, 0,5 мг/мл по 60 мл або по 100 мл або по 120 мл, 2,5 мг/5 мл по 100 мл; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 5 мг; табл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Фермент, який відповідає за метаболізм дезлоратадину, невстановлений, взаємодію з іншими ЛЗ (лікарський засіб) повністю виключити неможливо.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не рекомендується.
Лактація: Не призначати.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Ефективність і безпека застосування у дітей до 6 місяців не встановлена
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Безперервне лікування може бути рекомендовано пацієнтам з персистуючим алергічним ринітом протягом періоду контакту з алергеном. Спеціальних рекомендацій немає
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає