Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Кислота ібандронова (Ibandronic acid) **

Категорія: Лікарські засоби для надання паліативної та хоспісної допомогиЗасоби, що впливають на опорно-руховий апаратЗасоби, що впливають на структуру та мінералізацію кістокКислота ібандронова

Кислота ібандронова (Ibandronic acid) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • БАНДРОН-ЗДОРОВ`Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • БАНДРОН, Натко Фарма Лімітед, Індія
  • БОНВІВА, Ф. Хоффманн-Ля Рош Лтд (пакування)/Іверс-Лі АГ (артеріальна гіпертензія), Швейцарія/Швейцарія
  • БОНДРОНАТ, Рош Діагностикс ГмбХ для Ф. Хоффманн-Ля Рош Лтд, Німеччина/Швейцарія
  • БОНДРОНАТ, Ф. Хоффманн-Ля Рош Лтд (виробництво та пакування)/Іверс-Лі АГ (артеріальна гіпертензія) (пакування), Швейцарія/Швейцарія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Кислота ібандронова (Ibandronic acid)

Фармакотерапевтична група: М05ВА06 - засоби, які застосовують для лікування кісток. Засоби, що впливають на структуру і мінералізацію кісток. Бісфосфонати.

Основна фармакотерапевтична дія: спричинює інгібуючу дію на резорбцію кісткової тканини; високоактивний азотовмісний біфосфонат, інгібітор кісткової резорбції та активності остеобластів; має специфічну селективну дію на кісткову тканину; пригнічує активність остеокластів, знижує частоту скелетних ускладнень при злоякісних захворюваннях. Ібандронова кислота зменшує остеокласт-асоційоване вивільнення факторів росту пухлини, пригнічує поширення та інвазію клітин пухлини, проявляє синергічний ефект з таксанами іn vitro; не порушує мінералізацію кісток при призначенні доз, які значно перевищують фармакологічно ефективні; при гіперкальціємії інгібуюча дія на індукований пухлиною остеоліз супроводжується зниженням рівня кальцію в сироватці крові та екскрецію кальцію з сечею; вміст кальцію в крові нормалізується протягом 4 – 7 днів після введення препарату; попереджує розвиток нових і зменшує ріст кісткових метастазів, які вже присутні, в результаті чого знижується частота скелетних ускладнень, інтенсивності больового с-му, потребі у проведенні променевої терапії та хірургічних втручань з приводу метастатичного процесу в кістковій тканині, що значно покращує якість життя пацієнтів.

Показання для застосування ЛЗ: метастатичні ураження кісткової тканини в результаті раку молочної залози з метою зниження ризику виникнення патологічних переломів, зменшення больового с-му, гіперкальціємії, зменшення потреби у проведенні променевої терапії при больовому с-мі та загрозі переломів.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: звичайно застосовується в умовах стаціонару і вводиться в/в (внутрішньовенне введення) крапельно протягом 1-2 год (Година) після попереднього розведення; метастатичні ураження кісток - 6 мг в/в (внутрішньовенне введення) крапельно протягом 1 год (Година) один раз в 3-4 тижні; гіперкальціємія при злоякісних новоутвореннях - тільки у вигляді 1-2 годинних в/в (внутрішньовенне введення) інфузій (доза препарату залежить від ступеня тяжкості гіперкальціємії): тяжка гіперкальціємія - одноразово вводять 4 мг; помірна гіперкальціємія - одноразово 2 мг (максимальна разова доза - 6 мг не призводить до посилення ефекту); при недостатньому ефекті після першого введення або при рецидиві гіперкальціємії можливе повторне введення препарату - при введенні препарату у дозі 2 мг чи 4 мг повторне введення препарату можна проводити через 18-19 днів; при введені препарату в дозі 6 мг повторне введення препарату можна проводити через 26 днів; рекомендується вживати по 1 табл.і 50 мг 1 р/добу (кількість разів на добу).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: диспепсія та гіпокальціємія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до бісфосфонатів.

Форми випуску ЛЗ: концентрат для приготування р-ну для інфузій, 1 мг/мл по 6 мл, 6 мг/6 мл по 6 мл; табл. (Таблетки) вкриті оболонкою по 50 мг; табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, по 50 мг, 150 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Продукти харчування, що містять кальцій та інші полівалентні катіони (алюміній, магній, залізо), в тому числі молоко, харчові добавки - порушення всмоктування препарату, вживати не раніше ніж ч/з 60 хв (Хвилина) після прийому. Пепарати кальцію, антациди та деякі інші пероральні засоби, до складу яких входять полівалентні катіони (алюміній, магній, залізо)- порушення всмоктування ібандронової к-ти. Ранітидин при в/в (внутрішньовенне введення) введені збільшує біодоступность ібандронової кислоти. Корекція дози ібандронової к-ти при прийомі з блокаторами Н2-рецепторів чи іншими препаратами, що підвищують рівень кислотності шлункового соку не потрібна.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не рекомендується застосовувати (табл.).Протипоказаний(р-н)
Лактація: Не рекомендується застосовувати (табл.)Протипоказаний(р-н)

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Корекція не потрібна .
Порушення функції нирок: З обережністю при кліренсі креатиніну ≤30 мл/хв.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Безпечність та ефективність застосування не встановлені
Особи похилого та старечого віку: Корекція дози не потрібна

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: З обережністю застосовувати при кліренсі креатиніну менше 30 мл/хв, при підвищеній чутливості до інших біфосфонатів та в комбінації з НПЗ. До початку лікування відкоригувати гіпокальціємію та інші порушення метаболізму кісткової тканини та електролітного балансу. Може призвести до виникнення дисфагії, езофагіту і виразок шлунка чи стравоходу. Під час лікування контролювати функцію нирок, вміст сироваткового кальцію, фосфору і магнію.
Інформація для пацієнта: Вживати достатню кількість кальцію та вітаміну Д. При появі ознак чи симптомів можливого ураження стравоходу (поява порушення ковтання, біль при ковтанні, біль за грудиною, печія) припинити прийом препарату та звернутися до лікаря.