Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Кислота памідронова (Pamidronic acid) **

Категорія: Лікарські засоби для надання паліативної та хоспісної допомогиЗасоби, що впливають на опорно-руховий апаратЗасоби, що впливають на структуру та мінералізацію кістокКислота памідронова

Кислота памідронова (Pamidronic acid) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ПАМІФОС, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • ПАМІФОС, ТОВ "Люм’єр Фарма", м. Київ, Україна
  • АРЕДІА®, Новартіс Фарма Штейн АГ (артеріальна гіпертензія), Швейцарія
  • ПАМИРЕД®, Д-р Редді'с Лабораторіс Лтд, Індія
  • ПАМІДРОНАТ ДИНАТРІЮ МЕЙН, Мейн Фарма Пті Лтд., Австралія
  • ПАМІРЕДИН, Фармасайнс Інк., Канада
  • ПАМІТОР, Торрекс Фарма ГмбХ, Австрія
  • ПАМІФОС, медак ГмбХ, Німеччина
  • ПОМЕГАРА, Омега Лабораторіз Лтд., Канада

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Кислота памідронова (Pamidronic acid)

Фармакотерапевтична група: M05BA03 - засоби, які застосовують для лікування кісток. Засоби, що впливають на структуру і мінералізацію кісток. Бісфосфонати.

Основна фармакотерапевтична дія: натрію памідронат – активна речовина препарату - інгібітор резорбції кісткової тканини, що здійснюється остеобластами; взаємодіє з кристалами гідроксіапатиту кісткової тканини, гальмує їх р-нність; перешкоджає надходженню попередників остеокластів у кісткову тканину та інгібує їх перетворення в зрілі остеобласти; протидіє остеолізу, який індукується злоякісними пухлинами, знижує вираженість гіперкальціємії в онкологічних хворих і зумовлених нею клінічних проявів; у хворих з кістковими метастазами (переважно остеолітичного характеру) злоякісних пухлин і мієломною хворобою запобігає або уповільнює прогресування змін скелета та їх наслідків (переломи, компресія спинного мозку, гіперкальціємія), знижує потребу в променевій терапії та хірургічних втручаннях), знижує вираженість болей, зумовлених ураженням кісток; при гіперкальціємії на фоні злоякісних новоутворень протягом 7 - 10 днів знижує вивільнення фосфатів з кісток, концентрацію Са2+ у сироватці крові, співвідношення кальцій/креатинін і гідроксипролін/креатинін у сечі; має високу спорідненість з кальцифікованими тканинами, які вважаються “місцем уявної елімінації” памідронату; від початку інфузії концентрації препарату в плазмі крові швидко збільшуються, а в кінці інфузії - так само швидко знижуються.

Показання для застосування ЛЗ: захворювання, які супроводжуються підвищеною активністю остеобластів - метастази злоякісних пухлин у кістках (переважно остеолітичного характеру) і мієломна хвороба (множинна мієлома ІІІ стадії), гіперкальціємія, зумовлена злоякісними пухлинами; хвороба Педжета.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: порошок, що міститься у фл. (Флакон), слід спочатку р-нити у стерильній воді для ін’єкцій, отриманий р-н перед введенням слід додатково розвести і вводити в/в (внутрішньовенне введення) повільно, шляхом інфузії зі швидкістю, що не перевищує 60 мг /год (1 мг /хв); як правило, доза препарату, що становить 90 мг і міститься в 250 мл інфузійного р-ну, вводиться протягом 2 год (Година); при мієломній хворобі і при гіперкальціємії, зумовленій злоякісними пухлинами, рекомендується не перевищувати дозу в 90 мг, і вводити її в 500 мл інфузійного р-ну більше 4 год (Година); при метастазах злоякісних пухлин у кістки (переважно остеолітичного характеру) і мієломній хворобі препарат застосовують у дозі 90 мг у вигляді разових інфузій, які проводяться кожні 4 тижні; у пацієнтів, які отримують хіміотерапію з 3-тижневими інтервалами, препарат в дозі 90 мг також може застосовуватися з 3-тижневими інтервалами; гіперкальціємія, зумовлена злоякісними пухлинами: перед початком застосування препарату або в ході терапії рекомендується провести регідратацію хворого за допомогою 0,9% р-ну натрію хлориду; сумарна доза, яка використовується протягом курсу лікування, залежить від початкового рівня кальцію у сироватці крові пацієнта і може бути введена як протягом одноразової інфукції або декількох інфузій, що здійснюються протягом 2-4 послідовних днів; максимальна курсова доза препарату - 90 мг; істотне зниження концентрації кальцію у сироватці крові спостерігається через 24-48 год (Година) після введення, а нормалізація цього показника - протягом 3-7 днів; якщо нормалізація рівня кальцію у крові в межах указаного часу не досягається, можливо додаткове введення препарату; при відновленні гіперкальціємії проводяться повторні курси, необхідно враховувати, що зі збільшенням кількості курсів введення препарату його ефективність може знижуватися; хвороба Педжета: рекомендована сумарна курсова доза 180-210 мг; сумарна доза препарату, що досягає 180 мг, може бути введена або як 6 інфузій (по 30 мг 1 раз на тиждень), або як 3 інфузії (по 60 мг через тиждень); якщо для однієї інфузії припускається доза 60 мг, то в такому випадку для першого введення рекомендується застосовувати дозу 30 мг (сумарна курсова доза становить 210 мг); цей режим дозування (але вже з пропуском початкової дози 30 мг) можна повторювати через 6 місяців до досягнення ремісії захворювання або у випадку загострення.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: безсимптомна гіпокальціємія і пропасниця (підвищення (Температура) тіла на 1 - 2°С), які звичайно розвиваються у перші 48 год (Година) після інфузії; загострення простого та оперізуючого герпесу; анемія, тромбоцитопенія, лімфоцитопенія; лейкопенія; анафілактичний шок, анафілактоїдні реакції, бронхоспазм/задишка, набряк Квінке; симптоматична гіпокальціємія (парестезія, тетанія), головний біль, безсоння, сонливість, судоми, запаморочення, летаргія, порушення орієнтації, зорові галюцинації; кон’юнктивіт, увеїт, ірит, іридоцикліт, склерит, епісклерит, ксантопсія; АГ (артеріальна гіпертензія), ознаки лівошлуночкової недостатності (задишка, набряк легенів) або ознаки застійної СН (серцева недостатність); нудота, блювання, анорексія, біль у животі, діарея, закреп, гастрит, диспепсія; шкіра – висипання, свербіж; транзиторний біль у кістках, артралгії, міалгії, генералізований біль, м’язові спазми; г.ниркова недостатність, центральний сегментний гломерулосклероз, включаючи руйнівний варіант, нефротичний с-м (Синдром), гематурія, пропасниця і грипоподібні симптоми, у місці інфузії препарату - біль, почервоніння, набряклість, затвердіння, флебіт, тромбофлебіт, гіпокальціємія, гіпофосфатемія, гіпокаліємія, гіпомагніємія, підвищення концентрації креатиніну в сироватці, зміни функціональних печінкових проб, підвищення концентрації сечовини в сироватці, гіперкаліємія, гіпернатріємія; поодинокі випадки остеонекрозу (в основному щелепи).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату або інших бісфосфонатів; вагітність та лактація; діти до 18 років.

Форми випуску ЛЗ: концентрат для приготування р-ну для інфузій, 15 мг/мл по 1 мл (15 мг), по 2 мл (30 мг), по 4 мл (60 мг), по 6 мл (90 мг); концентрат для приготування р-ну для інфузій, 3 мг/мл по 5 мл (15 мг), або по 10 мл (30 мг), або по 20 мл (60 мг), 30 мл (90 мг); ліофілізат для р-ну для інфузій по 30 мг у комплекті з розчинником по 10 мл; порошок ліофілізований для приготування р-ну для в/в (внутрішньовенне введення) інфузій по 30 мг, 60 мг, 90 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Прискорює зниження вмісту кальцію у сироватці крові. З протипухлинними засобами не супроводжується небажаними взаємодіями. Для розведення не можна застосовувати р-ни, які містять кальцій. Не застосовувати інші бісфосфонати разом з памідроновою кислотою.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Протипоказаний.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Корекція дози  не потрібна
Порушення функції нирок: Не застосовувати для лікування хворих з тяжкими порушеннями функцій нирок, за винятком випадків, загрозливих для життя
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Препарат рекомендується для застосування лише у дорослих.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Дотримуватись обережності при призначенні хворим з вираженими порушеннями функції нирок; інфузії проводять зі швидкістю, що не перевищує 20 мг/год Ефективність свіжоприготовленого р-ну підтримується протягом 24 год (Година) при температурі 2 - 8°С. Біохімічні зміни, які спостерігаються при лікуванні: зменшення вмісту кальцію у сироватці, у сечі, фосфатів і гідроксипролінів. Може спотворити результати сцинтиграфічного обстеження скелета. При гіперкальціємії - моніторинг сироваткового рівня кальцію, фосфатів, магнію, натрію, креатиніну; при ознаках гіпокальціємії, терапію припиняють. Обов’язкове проведення регідратації фізіологічним р-ном. Може ставати менш ефективним із зростанням кількості курсів лікування. Препарат не можна вводити в/в (внутрішньовенне введення) струминно. Введення р-ну може спричинити прояви або посилення ознак СН (серцева недостатність). Періодичне обстеження функції нирок.
Інформація для пацієнта: Викликає сонливість або запаморочення. Утримуватися від занять потенційно небезпечними видами діяльності, які потребують уваги і швидкості психомоторних реакцій.