Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Індапамід (Indapamide) **

Категорія: Лікарські засоби для надання паліативної та хоспісної допомогиЗасоби, що впливають на серцево-судинну системуДіуретикиНетіазидні діуретики з помірно-вираженою активністюСульфаміди, прості засобиІндапамід

Індапамід (Indapamide) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

 • ІНДОПРЕС, ЗАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", м. Київ, Україна
 • ІПАМІД, ВАТ "Київський вітамінний завод", м. Київ, Україна
 • АКУТЄР-САНОВЕЛЬ, Сановель Іляч Санаі ве Тиджарет А.Ш., Туреччина
 • АРИФОН®, Лабораторії Серв'є Індастрі, Франція
 • АРИФОН® РЕТАРД, Лабораторії Серв'є Індастрі/АНФАРМ Підприємство Фармацевтичне АТ/Серв'є (Ірландія) Індастріс Лтд, Франція/Польща/Ірландія
 • ІНДАП, ІНДАП ®, ПРО. МЕД. ЦС Прага а.т., Чеська Республіка
 • ІНДАПАМІД, ВАТ "Валента Фармацевтика", м. Щолково, Російська Федерація
 • ІНДАПАМІД, ТОВ "Озон", Російська Федерація
 • ІНДАПАМІД, Хемофарм АД, Сербія
 • ІНДАПАМІД SR, "Пліва Краків" Фармацевтичний Завод АТ (артеріальний тиск), Польща
 • ІНДАПАМІД-АПО, Апотекс Інк., Канада
 • ІНДАПАМІД-НОРТОН, Юнімакс Лабораторіес, Індія
 • ІНДАПАМІД-РАТІОФАРМ SR, Меркле ГмбХ, Німеччина
 • ІНДАПЕН, Фармацевтичний завод "ПОЛЬФАРМА" С.А., Польща
 • ІНДАТЕНС, Мефа Лтд., Швейцарія
 • ІНДІУР РЕТАРД 1,5 мг, Гедеон Ріхтер Румунія АТ (артеріальний тиск), Румунія
 • ІПРЕС® ЛОНГ, ЗФ Альтана фарма Сп. з о.о., Польща
 • РАВЕЛ SR, РАВЕЛ® SR, КРКА, д.д., Ново место, Словенія
 • ХЕМОПАМІД РЕТАРД, Хемофарм АД, Сербія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Індапамід (Indapamide)

Фармакотерапевтична група: С03ВА11 - нетіазидні діуретики з помірно-вираженою активністю. Сульфаміди, прості засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: гіпотензивна, помірно-виражена діуретична дія; зменшує реабсорбцію натрію в дистальному сегменті ниркового канальця, збільшує екскрецію натрію і хлоридів з сечею, і меншою мірою – виведення калію і магнію, що сприяє збільшенню діурезу; виявляє виражену пролонговану гіпотензивну і слабку діуретичну дію; у більш високих дозах антигіпертензивний ефект не підвищується, у той час коли діуретичний – зростає; антигіпертензивна дія препарату зберігається у пацієнтів з АГ (артеріальна гіпертензія) при порушенні функції нирок; судинний механізм дії індапаміду полягає у: зменшенні скоротливої здатності гладких м’язів кровоносних судин, пов’язаному зі змінами трансмембраного обміну іонів (особливо кальцію); стимуляції синтезу простагландину Е2 (вазодилататор) і простацикліну I2 (інгібітор агрегації тромбоцитів); зменшує гіпертрофію лівого шлуночка; не впливає на обмін ліпідів тригліцериди, холестерин, ліпопротеїди низької щільності, ліпопротеїди високої щільності) і вуглеводний обмін, у тому числі у пацієнтів з артеріальною гіпертензією і супутним ЦД (цукровий діабет).

Показання для застосування ЛЗ: АГ (артеріальна гіпертензія).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначається дорослим 1 табл. (Таблетки) по 2.5 мг або табл. (Таблетки), вкрита оболонкою, пролонгованої дії по 1,5 мг 1 р/добу (кількість разів на добу), найкраще вранці; МДД (максимальна добова доза) - 1,5 мг при застосуванні табл. (Таблетки) пролонгованої дії з вмістом індапаміду 1,5 мг.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: зниження рівня калію та виникнення гіпокаліємії (особливо у пацієнтів з груп ризику);гіпонатріємія, що може призвести до гіповолемії та дегідратації організму з можливим розвитком ортостатичної гіпотензії, аритмія, гіпотензія; метаболічний алкалоз компенсаторного характеру (пов’язаний з втратою іонів хлору); збільшення рівня сечової кислоти та глюкози у плазмі крові; гіперкальціємія, тромбоцитопенія, лейкопенія, агранулоцитоз, гемолітична анемія, апластична анемія, нудота, запор, сухість у роті, панкреатит, у пацієнтів з печінковою недостатністю - печінкова енцефалопатія, запаморочення, астенія, парестезія, головний біль, дерматологічні реакції, особливо у пацієнтів, схильних до алергії, макулопапульозні висипання, пурпура, загострення системного червоного вовчака; застосування препаратів пролонгованої дії дозволяє зменшити ризик розвитку гіпокаліємії.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до сульфонамiдів; тяжка ниркова недостатнiсть; тяжке порушення функції печінки, печінкова енцефалопатія; гіпокаліємія; період вагітності та годування груддю; дитячий вік.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 2,5 мг; табл. (Таблетки) пролонгованої дії по 1,5 мг; табл. (Таблетки) пролонгованої дії, вкриті оболонкою, по 1,5 мг; табл., вкриті оболонкою, по 2,5 мг; табл., вкриті оболонкою, пролонгованої дії по 1,5 мг ; табл., вкриті плівковою оболонкою, з модифікованим вивільненням по 1,5 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Небажані комбінації: з препаратами літію - підвищення рівня літію у плазмі крові (внаслідок зменшення виведення літію), поява симптомів передозування. Небажані комбінації з препаратами (які не належать до антиаритміків): астемізол, бепридил, еритроміцин, галофантрин, пентамідин, сультопридом, терфенадин, вінкамін; гіпокаліємія, брадикардія та подовжений інтервал PQ сприяють виникненню torsade de points. 
Комбінації, які потребують обережності: системні НПЗ, великі дози саліцилатів -зменшення гіпотензивної дії індапаміду, у зневоднених пацієнтів може виникнути ГНН. Препарати, які можуть спричинити гіпокаліємію: амфотерицин, глюко- та мінералокортикоїди, проносні препарати, що стимулють перистальтику. ГКС (глюкокортикостероїди), тетракозактид (системної дії) – зменшення гіпотензивної дії індапаміду за рахунок затримки води та іонов натрію під впливом ГКС (глюкокортикостероїди). Серцеві глікозиди: ризик посилення токсичної дії серцевих глікозидів. Калійзберігаючі діуретики (амілорид, спіронолактон,тріамтерен ): можливість розвитку гіпокаліємії або у хворих на ЦД (цукровий діабет) або з нирковою недостатністю гіперкаліємії. Інгібітори АПФ: можливо виникнення раптової артеріальної гіпотензії або ниркової недостатності. Антиаритмічні препарати (хінідин, гідрохінідин, аміодарон, дизопірамід, бретиліум, соталол): - ризик розвитку torsade de points. Метформін: виникнення молочнокислого ацидозу внаслідок розвитку ниркової недостатності. Йодоконтрастні засоби: ризик розвитку ниркової недостатності. Трициклічні антидепресанти (іміпрамін): посилення гіпотензивної дії індапаміду, ризик розвитку ортостатичної гіпотензії. Солі кальцію: виникнення гіперкальціємії. Циклоспорин: збільшення креатиніну плазми. Естрогени: за рахунок затримки рідини в організмі - зменшення антигіпертензивної дії препарату.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний Ι триместрі
Лактація: Протипоказаний.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Контроль калію плазми при захворюваннях вінцевих артерій, СН (серцева недостатність).
Порушення функції печинки: Протипоказаний при недостатності.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: З обережністю призначати при тяжких формах ЦД (цукровий діабет), при подагрі. Можлива перехресна чутливість до сульфаніламідних препаратів. До початку лікування визначити вміст іонів натрію, калію, кальцію в плазмі крові. Регулярний контроль вмісту іонів натрію і калію в плазмі крові, особливо в осіб літнього віку, хворих на цироз печінки, СН (серцева недостатність), пацієнтів із збільшенням інтервалу QT на ЕКГ (Електрокардіограма), пацієнтам з недостатнім харчуванням, особам, які приймають багато ліків. Активність реніну може дещо підвищуватись на фоні терапії. Найретельніший контроль у хворих на цироз печінки (особливо з набряками або асцитом – ризик розвитку метаболічного алкалозу, прояви печінкової енцефалопатії), ІХС (ішемічна хвороба серця), СН (серцева недостатність), в осіб літнього віку. До групи підвищеного ризику також відносяться хворі із збільшеним інтервалом QT на ЕКГ (Електрокардіограма) (вродженим або набутим на фоні патологічного процесу). Перше визначення концентрації іонів калію в крові провести протягом першого тижня лікування. Гіперкальціємія на фоні прийому може бути наслідком раніше недіагностованого гіперпаратиреозу. За умов хірургічного втручання похідні сульфонамідів можуть провокувати загострення системного червоного вовчака.
Інформація для пацієнта: Застосовування для лікування спортсменів може спричинити позитивну реакцію під час допінг-контролю. За рахунок зниження АТ (артеріальний тиск) може впливати на здатність керувати транспортними засобами та механізмами.

Комбіновані препарати, що містять Індапамід