Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Лактулоза (Lactulose) **

Категорія: ГастроентерологіяПробіотикиПребіотикиЛактулоза

Лактулоза (Lactulose) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • БІОФЛОРАКС, ТОВ "Харківське фармацевтичне підприємство "Здоров'я народу", м. Харків, Україна
  • ЛАКТУВІТ®, ТОВ "Юрія-Фарм", м. Київ, Україна
  • НОРМОЛАКТ, ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м. Київ, Україна
  • ДУФАЛАК®, Солвей Фармацеутікалз Б.В./Солвей Біолоджікалз Б.В., Нідерланди/Нідерланди
  • ЛАКСАРІН, Оріон Корпорейшн/Оріон Корпорейшн, Оріон Фарма, Завод в Турку/Оріон Корпорейшн, Оріон Фарма, Завод в Куопіо, Фінляндія/Фінляндія/Фінляндія
  • ЛАКТУЛАКС®, Дженом Біотек Пвт. Лтд., Індія
  • НОРМАЗЕ, Л. Молтені і К. деі Фрателлі Алітті Сосіета ді Езерчиціо С.п.А., Італія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Лактулоза (Lactulose)

Фармакотерапевтична група: А06АD11 - осмотичні проносні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: у товстому кишечнику під впливом кишкової мікрофлори лактулоза трансформується в низькомолекулярні (молочна, оцтова) органічні кислоти, вивільнює іони водню, внаслідок чого знижується рН і відбуваються осмотичні зміни, які стимулюють перистальтику товстого кишечнику; разом із цим збільшується об’єм калових мас та нормалізація їх консистенції, що сприяє покращанню фізіологічної дефекації; при печінковій недостатності лактулоза зв’язує продукти розпаду білка (вільний аміак та інші токсини), зменшує їх утворення за рахунок зниженння рН і пригнічення росту протеолітичних бактерій; завдяки стимуляції бурхливого росту біфідобактерій відбувається пригнічення росту патогенної флори кишечнику і, як наслідок, зменшення інтоксикації продуктами їх метаболізму; при зниженні рН вільний аміак трансформується в іонізовану форму, яка погано всмоктується і виводиться з калом; крім того, відбувається дифузія аміаку з крові в товстий кишечник із подальшим його виведенням.

Показання для застосування ЛЗ: запори, печінкова енцефалопатія БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), цироз печінки з тенденцією до гіперамонемії, сальмонельоз, дисбактеріоз кишечнику, гіперхолестеринемія, інтоксикації різного ґенезу; у випадках необхідності розм’якшити випорожнення в медичних цілях (при геморої, за необхідності хірургічного оперативного втручання на товстому кишечнику або анальному отворі), с-мі гнильної диспепсії у дітей раннього віку.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дозу підбирають індивідуально; як проносне, при лікуванні запору, залежно від віку застосовують дорослим у початковій дозі - 15 БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) - 45 мл, підтримуючій дозі - 10 - 25 мл; діти 7 - 14 років - у початковій дозі - 15 мл, підтримуючій дозі - 10 мл; діти 3 - 7 років - у початковій дозі - 5 - 15 мл, підтримуючій дозі – 5 - 10 мл; діти до 3 років – у початковій дозі - 5 мл, підтримуючій дозі - 5 мл; доза може бути знижена вже після 2 - 3 днів прийому, залежно від потреб хворого; клінічний ефект спостерігається через декілька днів; дозу можна збільшити, якщо протягом двох днів прийому препарату не настало покращання стану хворого; при лікуванні печінкової енцефалопатії, печінкової коми і прекоми препарат призначають у початковій дозі по 30 - 50 мл 3 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (до 190 мл на добу), потім переходять на індивідуальну підтримуючу дозу, щоб м’яке випорожнення відбувалося максимально 2 - 3 р/добу (кількість разів на добу), а рН випорожнення перебувало в межах 5,0 - 5,5; для пом’якшення випорожнення з лікувальною метою дозування таке ж, як і при запорах.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: у перші дні прийому - метеоризм, який минає через два дні; при тривалому прийомі підвищених доз - електролітний дисбаланс.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; галактоземія, кишкова непрохідність.

Форми випуску ЛЗ: порошок оральний, 9,5 г/10 г по 10 г у пакетиках; р-н оральний, 667 мг/мл по 250 мл, або по 500 мл, або по 1000 мл у фл. (Флакон); сироп 66.7 г/100 мл по 200 мл у фл. (Флакон); сироп, 10 г/15 мл по 200 мл у фл. (Флакон); сироп, 3,335 г/5 мл по 100 мл або по 200 мл у фл. (Флакон); сироп, 66,7 г/100 мл по 100 мл або по 200 мл у фл. (Флакон); сироп, 667 г/1000 мл по 200 мл, або по 300 мл, або по 500 мл, або по 1000 мл у фл.; по 15 мл у пакетиках

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Ч/з зниження рН кишечнику лактулозою, ліки, вивільнення яких залежить від рН кишечнику, можуть бути інактивовані. 

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Можна застосовувати
Лактація: Можна застосовувати

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Збільшення дози при (пре)комі.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Хворим з непереносимістю лактози мати на увазі, що препарат містить лактозу. Звичайні дози препарату не спричинюють проблем у хворих на ЦД (цукровий діабет). Для лікування печінкової (пре)коми призначають набагато вищі дози, що треба мати на увазі при призначенні препарату хворим на ЦД (цукровий діабет).
Інформація для пацієнта: Якщо запор не минає ч/з кілька днів лікування або виникає знову після його припинення, необхідне додаткове обстеження.