Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Ізодибут (Isodibut)

Категорія: ЕндокринологіяЗасоби, що застосовуються для лікування цукрового діабетуІнші лікарські засоби, які використовуються при цукровому діабетіІнгібітори альдозоредуктазиІзодибут

Ізодибут (Isodibut)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ІЗОДИБУТ®, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна

Інструкція для застосування: Ізодибут (Isodibut)

Фармакотерапевтична группа A10XA02 - Препарати, що застосовуються при цукровому діабеті. Інгібітори альдозоредуктази.

Основна фармакотерапевтична дія: інгібітор ферменту альдозоредуктази; знижує активність альдозоредуктази в 1,5–3 рази і підвищує активність сорбітолдегідрогенази в 1,2–1,4 рази, завдяки чому пригнічує сорбітоловий шлях обміну глюкози (його активність значно підвищена у хворих на ЦД) і попереджує накопичення сорбітолу в судинній стінці, нервах, кришталику, гальмує процеси глікозилювання білків; перешкоджає набуханню і пошкодженню тканин, в першу чергу судин, нервів, кришталика, знижує вміст у крові та клітинних мембранах глікозильованих білків; покращує функціональний стан, метаболізм, мікроциркуляцію головного мозку, покращує пам’ять; підвищує гостроту зору, покращує кровопостачання кон’юнктиви та сітківки; покращує нирковий кровоплин, зменшує альбумінурію; відновлює чутливість і знімає болі в нижніх кінцівках, прискорює загоєння виразок; зменшує прояви периферичної нейропатії.

Показання для застосування ЛЗ: для лікування дорослих при ЦД (цукровий діабет) як засіб профілактики і лікування ускладнень ЦД (цукровий діабет) - діабетичні ангіопатії: нижніх кінцівок, ретинопатії, нефропатії; полінейропатій: вегетативних (соматичних) нейропатій, церебральних нейропатій, енцефалопатій; діабетичної катаракти.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: приймати до їди, по 0,5 г 3 р/добу (кількість разів на добу); МДД (максимальна добова доза) - 4 г; курс лікування - 2–3 місяці; через 6 місяців курс лікування повторюють; з метою профілактики ускладнень ЦД (цукровий діабет) рекомендується проводити двомісячні курси 2 р/рік.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: АР (алергічні реакції) - шкірний висип, кропив’янка.

Протипоказання до застосування ЛЗ: тяжкі захворювання нирок і печінки з явищами їх недостатності; дитячий вік до 14 років; індивідуальна гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 0,5 г

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Ангіотропні, гіпотензивні засоби, інсулін, пероральні цукрознижуючі засоби, a-ліпоєва кислота, сірковмісні сполуки (натрію тіосульфат, унітіол) - потенціювання дії ізодибуту

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Застосування можливе тоді, коли очікуваний терапевтичний ефект буде перевищувати можливий ризик впливу на плід.
Лактація: Застосування можливе тоді, коли очікуваний терапевтичний ефект буде перевищувати можливий ризик впливу на дитину.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції нирок: Протипоказаний при тяжкій недостатності.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: При передозуванні спостерігаються симптоми гіпоглікемії. Необхідно призначити солодке питво, в тяжких випадках – ввести в/в (внутрішньовенне введення) р-н глюкози 40 %
Інформація для пацієнта: При ураженні ШКТ (шлунково-кишковий тракт) бажано приймати після їди