Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Кальцію гліцерофосфат (Calcium glycerophosphate) **

Категорія: ЕндокринологіяЗасоби, що застосовуються для лікування остеопорозуПатогенетична терапіяПрепарати кальціюКальцію гліцерофосфат

Кальцію гліцерофосфат (Calcium glycerophosphate) **

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КАЛЬЦІЮ ГЛІЦЕРОФОСФАТ, ВАТ "Луганський ХФЗ", м. Луганськ, Україна

Інструкція для застосування: Кальцію гліцерофосфат (Calcium glycerophosphate)

Фармакотерапевтична група: А12АА08 - мінеральні добавки. Препарати кальцію.

Основна фармакотерапевтична дія: поповнює дефіцит кальцію і стимулює анаболічні процеси; іони кальцію приймають участь у передачі нервових імпульсів, скороченні гладких і поперечносмугастих м’язів, функціонуванні міокарду, згортанні крові; необхідні у формуванні кісткової тканини, підтримки електролітної рівноваги та функціонування інших систем і органів; нормалізує обмін кальцію і фосфору в організмі, виявляє загальзміцнювальну дію.

Показання для застосування ЛЗ: гіпокальціємія БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); зниження загальної опірності, перевтома, виснаження нервової системи, гіпотрофія, рахіт (як загальнозміцнювальний засіб).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначають внутрішньо після їди дорослим по 1-2 табл. (Таблетки) (0,2-0,4 г) 2-3 р/добу (кількість разів на добу), дітям, включаючи новонароджених – по 1 табл. (Таблетки) (0,2 г) 1-3 р/добу (кількість разів на добу); дітям віком до 1 року табл. (Таблетки) подрібнюють і р-няють у невеликій кількості води, молока або фруктового соку; курс лікування 2-4 тижні, при необхідності можна повторити.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: слабко виражені нудота, діарея, запор, болі в животі; гіперкальціємія, гіперкальціурія.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до компонентів препарату, гіперкальціємія, виражена гіперкальціурія, тромбоз, виражений атеросклероз, підвищена зсілість крові, важка ниркова недостатність.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 0,2 г

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Може потенціювати терапевтичні та токсичні ефекти серцевих глікозидів, підвищувати абсорбцію тетрациклінів і знижувати абсорбцію бісфосфонатів із ШКТ (шлунково-кишковий тракт). ГКС (глюкокортикостероїди) зменшують абсорбцію кальцію. З тіазидними діуретиками або кальційвміщуючими препаратами - ризик розвитку гіперкальціємії. Петльові діуретикі - збільшують виведення кальцію нирками.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Спеціальних рекомендацій немає
Лактація: Кальцій виділяється із грудним молоком, що слід враховувати при призначенні. Якщо дитина приймає препарати кальцію або вітамін D3, то прийом кальцію гліцерофосфату жінці слід припинити.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Протипоказаний при тяжкій недостатності
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Рекомендується поєднувати з препаратами заліза. У пацієнтів, які одержують серцеві глікозиди і діуретики, при тривалому лікуванні контролювати концентрацію кальцію та креатиніну в крові. У випадку підвищення їх концентрації, зменшити дозу препарату або тимчасово припинити його прийом. У зв’язку з тим, що вітамін D3 підвищує абсорбцію кальцію з ШКТ (шлунково-кишковий тракт), щоб уникнути передозування кальцію, необхідно враховувати надходження вітаміну D3 та кальцію з інших джерел.
Інформація для пацієнта: Всмоктування кальцію із ШКТ (шлунково-кишковий тракт) може зменшуватися при одночасному прийомі деяких продуктів, наприклад: шпинату, ревеню, висівків і зернових.