Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Натрію хлорид (Sodium chloride) *

Категорія: ЕндокринологіяНевідкладна допомога при гострих ендокринологічних станахГіперглікемічна комаГіперосмолярна некетоацидотична комаНатрію хлорид

Натрію хлорид (Sodium chloride) *

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • НАТРІЮ ХЛОРИД, АТ (артеріальний тиск) "Галичфарм", м. Львів, Україна
  • НАТРІЮ ХЛОРИД, ВАТ "Біофарма", м. Київ, Україна
  • НАТРІЮ ХЛОРИД, Дочірнє підприємство "Львівдіалік" ДАК "Укрмедпром", м. Львів, Україна
  • НАТРІЮ ХЛОРИД, ДП "Фарматрейд", м. Дрогобич, Львівська обл, Україна
  • НАТРІЮ ХЛОРИД, Комунальне підприємство "Луганська обласна "Фармація", Фармацевтична фабрика
  • НАТРІЮ ХЛОРИД, ТОВ "Ніко", м. Макіївка, Донецька обл., Україна
  • НАТРІЮ ХЛОРИД, ТОВ "Стиролбіофарм", м. Горлівка, Донецька обл., Україна
  • НАТРІЮ ХЛОРИД, ТОВ "Юрія-Фарм", м. Київ, Україна
  • НАТРІЮ ХЛОРИД, ТОВ НВК "Донспецпродукт", м. Артемівськ, Донецька обл., Україна
  • НАТРІЮ ХЛОРИД, ТОВ фірма "Новофарм-Біосинтез", Житомирська обл., м. Новоград-Волинський, Україна
  • НАТРІЮ ХЛОРИД, Харківське підприємство по виробництву імунобіологічних та лікарських препаратів ЗАТ "Біолік"
  • НАТРІЮ ХЛОРИД - ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • НАТРІЮ ХЛОРИДУ РОЗЧИН 0,9%, ДП "Черкаси-ФАРМА" , м.Черкаси, Україна
  • НАТРІЮ ХЛОРИДУ РОЗЧИН 0.9%, ЗАТ "Інфузія", м. Київ, Україна
  • НАТРІЮ ХЛОРИД, "Хемофарм" АД, Сербія
  • НАТРІЮ ХЛОРИД, ВАТ "Акціонерне Курганське товариство медичних препаратів та виробів "Синтез", Російська Федерація
  • НАТРІЮ ХЛОРИДУ РОЗЧИН ІЗОТОНІЧНИЙ 0,9 % Б. БРАУН, Б. Браун Мельзунген АГ/Б.Браун Медикал СА (синоатріальний), Німеччина/Іспанія
  • РОЗЧИН НАТРІЮ ХЛОРИДУ 0,9%, Клеріс Лайфсайнсіз Лімітед, Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Натрію хлорид (Sodium chloride)

Фармакотерапевтична група: B05XA03 – р-ни електролітів. Кровозамінники та перфузійні р-ни.

Основна фармакотерапевтична дія: нормалізує водно-сольовий баланс і ліквідує дефіцит рідини в організмі, дезінтоксикаційний ефект, поліпшує реологічні властивості крові і перфузію тканин.

Показання для застосування ЛЗ: дегідратація, гіпонатріємія ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), гіпохлоремія, інтоксикації різної етіології, тяжкий перебіг післяопераційного періоду, великі опіки, шок, тривала діарея, нестримне блювання ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), г. (Гострий) масивні крововтрати, тривалі гарячкові стани, неможливість перорального введення необхідної добової норми води та електролітів, приготування р-нів ЛЗ (лікарський засіб) для зовнішнього та парентерального застосування; місцево для промивання ран, очей, слизової оболонки носа БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), а також катетерів і систем для трансфузії.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначають в/в (внутрішньовенне введення), ректально та зовнішньо; вводять в/в (внутрішньовенне введення) краплинно зі швидкістю 4 - 10 мл/кг/год, залежно від клінічної ситуації та рівня втрати рідини ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) до 3 л/добу; вводять перорально; призначають у клізмах по 75 - 100 мл, застосовують для промивання ран, очей, слизових оболонок.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: відсутня.

Протипоказання до застосування ЛЗ: ігпергідратація, гіперхлоремія, гіпернатріємія, хлоридний ацидоз, стани, пов’язані з небезпекою розвитку набряку мозку та легенів, захворювання, які лікуються великими дозами кортикостероїдів, набряково-асцитичному с-мі у хворих на цироз печінки; відносним протипоказанням є виражені порушення видільної функції нирок, декомпенсовані вади серця; не застосовують препарат для промивання очей при офтальмологічних операціях.

Форми випуску ЛЗ:

р-н для ін'єкцій 0,9% по 5 мл, по 10 мл, по 20 мл, по 30 мл у попередньо наповнених шприцах;

р-н для ін'єкцій, ізотонічний 0,9% по 1 мл, по 2 мл, по 5 мл, по 10 мл в амп. (Ампула); р-н для інфузій 0,9 % по 100 мл, по 200 мл, по 250 мл, по 400 мл, по 500 мл у пляшках; по 100 мл, по 200 мл, по 250 мл, по 400 мл, по 500 мл, по 1000 мл у фл. (Флакон); по 100 мл, по 200 мл, по 250 мл, по 400 мл, по 500 мл, по 1000 мл, по 2000 мл, по 3000 мл, по 5000 мл у контейнерах; р-н для інфузій 0,9 % по 500 мл у фл.-крапельницях;

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних застережень немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Перед розчиненням ЛЗ (лікарський засіб) в ізотонічному р-ні натрію хлориду уважно ознайомитися з інструкцією для медичного застосування ЛЗ (лікарський засіб), щоб уникнути несумісності лікарського засобу і розчинника. З обережністю вводять хворим з порушеною видільною фунуцією нирок; при шокових станах і втратах крові одночасно здійснюють гемотрансфузії, переливають плазму і плазмозамінники; при тривалому введенні, особливо у великих об’ємах, контролюють вміст електролітів, діурез.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає

Комбіновані препарати, що містять Натрію хлорид