Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Дилтіазем (Diltiazem)

Категорія: КардіологіяАнтагоністи кальцію (блокатори кальцієвих каналів)БензодіазепіниДилтіазем

Дилтіазем (Diltiazem)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ДИЛТІАЗЕМ, ВАТ "Лубнифарм", м. Лубни, Полтавська обл., Україна
  • ДИЛТІАЗЕМ-ДАРНИЦЯ, ДИЛТІАЗЕМ РЕТАРД - ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • АЛДІЗЕМ, Алкалоїд АД - Скоп'є, Республіка Македонія
  • ДИЛТІАЗЕМ ЛАННАХЕР 90 мг РЕТАРД, ДИЛТІАЗЕМ ЛАННАХЕР 180 мг РЕТАРД, Ланнахер Хейльміттель ГмбХ, Австрія
  • ДІАКОРДИН 60, ДІАКОРДИН 90 РЕТАРД, ДІАКОРДИН 120 РЕТАРД, АТ (артеріальний тиск) "Зентіва", Чеська Республіка
  • КАРДИЛ, Оріон Корпорейшн, Фінляндія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Дилтіазем (Diltiazem)

Фармакотерапевтична група: C08DB01 - Селективні антагоністи кальцію з переважаючою дією на серце. Похідні бензотіазепіну.

Основна фармакотерапевтична дія: антиангінальна, гіпотензивна, анти аритмічна дія; зменшує надходження іонів кальцію через повільні кальцієві канали мембрани в кардіоміоцити і гладком'язові клітини; механізм дії при стенокардії обумовлений розширенням коронарних судин і зниженням постнавантаження на міокард; ефективний при лікуванні стабільної стенокардії, що при об'єктивній оцінці виражається в збільшенні тривалості періоду, протягом якого не виникано депресії сегмента ST при виконанні фізичних навантажень, а при суб'єктивній оцінці – у зниженні частоти нападів стенокардії і необхідності прийому нітрогліцерину; ефективність дії дилтіазему при лікуванні нестабільної стенокардії приблизно еквівалентна дії ніфедипіну або верапамілу, а частота розвитку побічних ефектів сутєво нижча, ніж при застосуванні вказаних препаратів; має гіпотензивну дію, знижуючи систолічний та діастолічний АТ (артеріальний тиск), не впливає при цьому на нормальний рівень АТ (артеріальний тиск); не викликає розвитку рефлекторної тахікардії; незважаючи на слабку негативну інотропну дію препарату, при його застосуванні не зменшується ударний об'єм серця і фракція викиду лівого шлуночка; при тривалому систематичному застосуванні дилтіазем може спричиняти регресію гіпертрофії лівого шлуночка; препарат можна використовувати для монотерапії або з іншими гіпотензивними засобами у складі комбінованої терапії, особливо з діуретиками і інгібіторами АПФ (ангіотензин-перетворюючий фермент), в тих випадках, коли застосування блокаторів β–адренорецепторів протипоказано (лікування хворих з БА (бронхіальна астма), ЦД (цукровий діабет) або периферичними ангіопатіями); не чинить негативної дії на ліпідний спектр плазми крові; пригнічує кальцієвий рух в клітинах синусного та AV–вузлів, завдяки терапевтичній дії при суправентрикулярних аритміях.

Показання для застосування ЛЗ: стабільна стенокардія БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) напруження, стенокардія Принцметала, АГ (артеріальна гіпертензія) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); суправентрикулярна тахікардія.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: при лікуванні стенокардії і суправентрикулярних порушень ритму призначають 180 - 360 мг/добу у 2 - 3 прийоми БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); при АГ (артеріальна гіпертензія) – 240-360 мг/добу у 2-3 прийоми; зазвичай призначають по 90 мг 2-3 р/ добу. МДД (максимальна добова доза) - 360 мг.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: головний біль, іритація, запаморочення, набряк гомілок, нудота, шкірні АР (алергічні реакції); AV-блокада І –ІІІ ступеня, брадикардія, пригнічення синусового вузла, погіршення перебігу стенокардії; відчуття сухості у роті або горлі, порушення зорового та смакового відчуттів, запори, часте сечовипускання, гіперплазія ясен, підвищення печінкових трансаміназ; в окремих випадках - тромбоцитопенія, лейкопенія, а також розвиток с-му, подібного до с-му Стівенса-Джонсона.

Протипоказання до застосування ЛЗ: AV-блокада ІІ–ІІІ ступеня (окрім випадків наявності функціонуючого пейсмейкера), виражена брадикардія (ЧСС менше 55 уд/хв); с-м (Синдром) WPW, СССВ (синдром слабкості синусового вузла); СН (серцева недостатність), недавній ІМ (інфаркт міокарда) з ускладненим перебігом, кардіогенний шок, артеріальна гіпотензія (систолічний АТ (артеріальний тиск) нижче 90 мм рт. ст.); гіперчутливість до похідних бензотіазепіну; вагітність, лактація; дитячий вік до 15 років.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 60 мг, по 90 мг; табл. (Таблетки) пролонгованої дії по 120 мг, по 180 мг; табл. (Таблетки), вкриті оболонкою, по 60 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Потенціювання дії інших антигіпертензивних препаратів та діуретиків. З бета-блокаторами - посилення пригнічення АV-провідності, ризик розвитку брадикардії та негативного інотропного ефекту. Підвищує концентрацію пропранололу та метапрололу у плазмі крові. Підвищує концентрацію дигоксину у плазмі крові. Підвищує та подовжує седативну дію мідазоламу, тріазоламу. Діазепам знижує рівень дилтіазему в плазмі крові. Циметидин підвищує біодоступність дилтіазему. Підвищує концентрацію циклоспорину у плазмі крові, підвищує нефротоксичність циклоспорину. З аміодароном - впливає на АV–провідність. Підвищує концентрації карбамазепіну та іміпраміну у плазмі. Значно підвищує концентрацію в плазмі крові буспірону. Знижує кліренс теофіліну тільки у курців.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Протипоказаний

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при блокаді ніжок пучка Гіса, AV (атріовентрикулярний) блокаді І ступеня
Порушення функції печинки: З обережністю
Порушення функції нирок: З обережністю
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Досвід лікування відсутній
Особи похилого та старечого віку: Починати лікування з нижчої дози

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: З обережністю застосовують при блокаді ніжок пучка Гіса, AV (атріовентрикулярний) блокаді І ступеня, у людей літнього віку.; під час лікування не рекомендується в/в (внутрішньовенне введення) введення b-адреноблокаторів
Інформація для пацієнта: На початку лікування т може негативно впливати на діяльність, що вимагає швидких психічних і фізичних реакцій (керування транспортними засобами, обслуговування машин і механізмів, робота на висоті ); не рекомендується вживати алкогольні напої