Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Базіліксимаб (Basiliximab)

Категорія: Імуномодулятори та протиалергічні засобиІмуносупресориІнгібітори інтерлейкінуБазіліксимаб

Базіліксимаб (Basiliximab)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ll. Симулект, Novartis Pharma Stein AG, Швейцарія

Інструкція для застосування: Базіліксимаб (Basiliximab)

Фармакотерапевтична група: L04AC02 - Імуносупресанти. Інгібітори інтерлейкіну

Основна фармакотерапевтична дія ЛЗ: є мишачим/людським химерним моноклональним антитілом, дія якого спрямована проти α-ланцюжка рецептора інтерлейкіну-2(антигениCD25), що експресуєтьсяна поверхні Т-лімфоцитів у відповідь на антигенну провокацію; специфічно і з високим афінітетом зв'язується з антигеном CD25 на активованих Т-лімфоцитах, які експресують високоафінітивний рецептор інтерлейкіну-2, тим самим запобігає зв'язування інтерлейкіну-2, що служить сигналом для проліферації Т-клітин. Повне і стійке блокування рецептора інтерлейкіну-2 підтримується доки рівень базіліксімабу в сироватці перевищує 0,2 мкг/мл. При зменшенні значення концентрації нижче зазначеної величини, прояв антигену CD25 повертається до початкових величин протягом 1-2 тижнів; не викликає мієлосупресії

Показання для застосування ЛЗ: профілактика гострого відторгнення органів при трансплантації нирок у пацієнтів (дорослих і дітей); застосовують тільки при супутньому застосуванні циклоспорину (у формі мікроемульсії) і кортикостероїдів для імуносупресії або на тлі трикомпонентної схеми імуносупресивної терапії - циклоспорин у формі мікроемульсії, глюкокортикоїди і азатіоприн або мікофенолату мофетилу.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: застосовують у вигляді в/в (внутрішньовенне введення) інфузії протягом 20-30 хв (Хвилина). або як болюс-ін’єкція; стандартна сумарна доза препарату 40 мг, призначається у 2 прийоми по 20 мг кожний; перше введення проводять за 2 години до операції трансплантації; введення препарату можливе тільки у випадку абсолютної впевненості в тому, що після пересадки пацієнтові буде призначена базова імуносупресивна терапія. Друге введення препарату проводять через 4 дні після операції. Для дітей з масою тіла менше 35 кг рекомендована загальна доза становить 20 мг (два введення по 10 мг); дітям з масою тіла 35 кг і більше базіліксимаб призначають у сумарній дозі 40 мг (два введення по 20 мг).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: запори, діарея, інфекції сечового тракту; біль, нудота, периферичні набряки, гіпертензія, анемія, головний біль, гіперкаліємія, гіперхолістеринемія, збільшення маси тіла, підвищення сироваткового креатиніну, гіпофосфатемія, підвищення ризику респіраторних захворювань.

Протипоказання до застосування ЛЗ: підвищена чутливість до базіліксимабу або інших інгредієнтів препарату

Форми випуску ЛЗ: ліофілізат для приготування р-ну для ін’єкцій/інфузій по 20 мг у флак.