Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Гіосцин бутилбромід (Butylscopolamine)

Категорія: ГастроентерологіяСпазмолітичні засобиПрепарати красавки (белладонни) та її похіднихГіосцин бутилбромід

Гіосцин бутилбромід (Butylscopolamine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ІІ. БУСКОПАН®, Берінгер Інгельхайм Франція, Франція
  • СПАЗМОБРЮ, «Brupharmexport» s.p.r.l., Бельгія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Гіосцин бутилбромід (Butylscopolamine)

Фармакотерапевтична група: А03ВВ01 – засоби для лікування функціональних розладів травного тракту. Напівсинтетичні алкалоїди красавки (беладони), четвертинні амонійні сполуки.

Основна фармакотерапевтична дія: чинить спазмолітичну дію на гладкі м’язи ШКТ (шлунково-кишковий тракт), жовчних шляхів і сечостатевого тракту; як похідна речовина четвертинної амонієвої сполуки, не потрапляє у ЦНС (центральна нервова система), тому антихолінергічні побічні ефекти з боку ЦНС (центральна нервова система) не виникають; периферичні антихолінергічні ефекти обумовлюються гангліоблокуючою дією у судинній стінці, а також антимускариновою активністю.

Показання для застосування ЛЗ: спазми ШКТ (шлунково-кишковий тракт) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), дискінезія жовчних шляхів, спазми сечостатевого тракту БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); для лікарської форми р-н для ін’єкцій - купірування нудоти та блювання (у тому числі в післяопераційному періоді); премедикація перед хірургічними втручаннями; при рентгенологічних, радіологічних та ендоскопічних методах дослідження БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); отруєння фосфорорганічними сполуками (як антидотна терапія).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослі та діти від 6 років: по 1-2 табл. (Таблетки), вкритих цукровою оболонкою, 3-5 р/добу (кількість разів на добу); тривалість курсу лікування залежить від характеру захворювання та ефективності терапії, що проводиться.р-н для ін’єкцій – застосовують п/ш (підшкірне введення), в/м (внутрішньом’язеве введення), в/в (внутрішньовенне введення) струминно (повільно) або в/в (внутрішньовенне введення) краплинно; дозу визначають індивідуально; дорослим вводять по 2 – 4 мл (20 – 40 мг) 2–3 р/добу (кількість разів на добу); МДД (максимальна добова доза) для дорослих не повинна перевищувати 100 мг БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); дітям віком від 6 років призначають із розрахунку 0,3 – 0,6 мг/кг/добу; МДД (максимальна добова доза) для дітей – 1,5 мг/кг маси тіла, але не більше 100 мг; тривалість застосування визначається клінічною ситуацією; в/в (внутрішньовенне введення) струминно вводять у вигляді повільної ін’єкції протягом 1 – 3 хв (Хвилина), попередньо р-нивши разову дозу в 10 – 20 мл 0,9 % р-ні натрію хлориду або 5 % р-ні глюкози; в/в (внутрішньовенне введення) краплинно вводять зі швидкістю 60 – 80 крап/хв., застосовуючи 100 – 400 мл зазначених інфузійних р-нів.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: антихолінергічні побічні ефекти (сухість у роті, дисгідроз, тахікардіюя, затримка сечі); реакції гіперчутливості, особливо шкірні реакції, в окремих випадках – анафілаксія, що супроводжується задишкою і шоком; р-н для ін’єкцій – парез акомодації, порушення зору, підвищена чутливість очей до світла, загострення глаукоми, сухість слизової оболонки носа, сухість шкірних покривів, зменшення потовиділення, тахіаритмія, утруднене сечовипускання, АР (алергічні реакції).

Протипоказання до застосування ЛЗ: міастенія гравіс, мегаколон; гіперчутливість до препарату; р-н для ін’єкцій – гіперчутливість до препарату, паралітичний ілеус, глаукома, гіпертрофія передміхурової залози із затримкою сечі, механічна кишкова непрохідність, тахіаритмія.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки), вкриті цукровою оболонкою, по 10 мг, табл.по 10 мг , р-н для ін'єкцій, 20 мг/2 мл по 2 мл в амп.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Посилення антихолінергічного ефекту трициклічних антидепресантів, антигістамінних засобів, хінідину, амантадину, дизопіраміду. З дофаміном (метоклопрамідом) - зниження дії обох препаратів на ШКТ (шлунково-кишковий тракт). Може посилювати тахікардію, викликану бета-адренергічними засобами.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Звичайні застереження стосовно застосування ЛЗ (лікарський засіб) у період вагітності, особливо у першому триместрі.
Лактація: Безпека препарату не встановлена; проте несприятлива дія на організм новонародженої дитини не спостерігалась.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при схильності до тахіаритмії.
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: З обережністю при можливій обструкції сечовивідних шляхів.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає -
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Ч/з ризик появи антихолінергічних ускладнень лікування проводити з обережністю у пацієнтів, схильних до розвитку вузькокутової глаукоми, у пацієнтів з можливою обструкцією кишечнику або сечовивідних шляхів, у пацієнтів, які схильні до тахіаритмії.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає