Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Торасемід (Torasemide)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиЛікарські засоби для лікування серцево-судинних захворюваньЛЗ, що використовуються при серцевій недостатностіТорасемід

Торасемід (Torasemide)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ТОРІКСАЛ, ВАТ "Фітофарм", м. Артемівськ, Донецька обл., Україна
  • ТОРСИД, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
  • ТОРСИД, ЗАТ "Лекхім-Харків", м. Харків, Україна
  • ТРИСЕМІД-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • БРІТОМАР, Феррер Інтернаціональ, С.А., Іспанія
  • ДІУВЕР, ПЛІВА Хрватска д.о.о., Хорватія
  • ТОРАСЕМІД САНДОЗ®, Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина, підприємство компанії Сандоз, Німеччина
  • ТРИГРИМ, Фармацевтичний завод "ПОЛЬФАРМА" С.А., Польща
  • ТРИФАС 10, ТРИФАС 200, БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (артеріальна гіпертензія) (МЕНАРІНІ ГРУП) (виробництво in bulk; кінцеве пакування; контроль; випуск серії), Німеччина
  • ТРИФАС 10 АМПУЛИ, ТРИФАС 20 АМПУЛИ,А. Менаріні Мануфактурінг, Логістікс енд Сервісес С.р.Л., Італія
  • ТРИФАС 200 Р-Н ДЛЯ ІНФУЗІЙ, А. Менаріні Мануфактурінг, Логістікс енд Сервісес С.р.Л., Італія
  • ТРИФАС СOR, БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (артеріальна гіпертензія) (МЕНАРІНІ ГРУП), Німеччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Торасемід (Torasemide)

Фармакотерапевтична група: С03СА04 - високоактивні діуретики. Прості препарати сульфамідів

Основна фармакотерапевтична дія: петльовий діуретик; при низьких дозах, що використовуються для антигіпертензивного лікування, виявляє слабку діуретичну та салуретичну дію. При вищих дозах торасемід спричиняє посилений діурез дозозалежним чином; виявляє максимальну діуретичну активність через 2 - 3 год (Година) після застосування внутрішньо.

Показання для застосування ЛЗ: лікарські форми по 2,5 мг і 5 мг – есенціальна АГ (артеріальна гіпертензія) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); по 5 мг, 10 мг, 20 мг – набряки у пацієнтів із СН (серцева недостатність); по 50 мг, 100 мг, 200 мг – набряки БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), підвищений АТ (артеріальний тиск) при тяжкій нирковій недостатності (кліренс креатиніну менше 20 мл/хв) за наявності будь-якого залишкового діурезу (більше 200 мл за 24 год), у тому числі в умовах гемодіалізу.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: есенціальна гіпертензія - рекомендована доза становить 2,5 мг БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); гіпотензивна дія торасеміду розпочинається поступово в перший тиждень і досягає свого максимуму не пізніше 12 тижнів; при неефективності початкової дози її можна збільшити до 5 мг БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); при підвищенні дози, зокрема при первісно тяжкій АГ (артеріальна гіпертензія) (діастолічний тиск вище 115 мм рт.ст.), а також при обмеженій функції нирок можна розраховувати на додаткову антигіпертензивну дію; подальше підвищення добової дози більше 5 мг проводити недоцільно, бо це навряд чи призведе до подальшого зниження АТ (артеріальний тиск); набряки і/чи випоти - терапію розпочинають з 5 мг; якщо ефект недостатній, то, залежно від тяжкості захворювання, дозу можна підвищити до 20 мг БНФ

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: гіповолемія, гіпокаліємія, гіпонатріємія, посилення метаболічного алкалозу, головний біль, запаморочення, підвищена втомлюваність, судоми м’язів; гіпотонія, сплутаність свідомості, тромбози, кардіальні та церебральні ішемії з можливим розвитком порушень серцевого ритму, стенокардії, г. (Гострий) ІМ (інфаркт міокарда), синкопе, закреп, відсутність апетиту, нудота, блювання, біль в шлунку, проноси, затримка сечі і надмірне розтягнення сечового міхура, підвищення креатиніну та сечовини в крові; підвищення рівня сечової кислоти і глюкози у крові, підвищення ліпідів (тригліцеридів, холестерину) у сироватці крові, підвищення деяких ферментів печінки, зменшення числа тромбоцитів, еритроцитів і/чи лейкоцитів, свербіж, екзантеми, фоточутливість, після в/в (внутрішньовенне введення) введення – загрозливі для життя реакції підвищеної чутливості (анафілактичний шок); сухість у роті і неприємні відчуття у кінцівках (парестезії), порушення зору, шум у вухах і пониження слуху.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до торасеміду, похідних сульфанілсечовини або до будь-якого з компонентів препарату; ниркова недостатність, яка супроводжується анурією, печінкова кома або прекома, артеріальна гіпотензія.

Форми випуску ЛЗ (лікарський засіб) :Таблетки по 2,5 мг, по 10 мг, по 20 мг, по 100 мг, по 200 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Посилює дію інших антигіпертензивних ЛЗ (лікарський засіб), зокрема інгібіторів АПФ (ангіотензин-перетворюючий фермент). Якщо ІАПФ приймають додатково під час лікування торасемідом, може бути надмірне падіння АТ (артеріальний тиск). З препаратами наперстянки дефіцит калію, викликаний торасемідом, може призводити до розширення діапазону побічних дій обох препаратів. Послаблює дію протидіабетичних засобів. Пробенецид та НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби) послаблюють діуретичну та гіпотензивну дію торасеміду. З саліцилатами у високих дозах торасемід може посилювати їх токсичну дію на ЦНС (центральна нервова система). У великих дозах може посилювати ото- та нефротоксичну дію аміноглікозидних а/б (Антибіотик) та похідних платини. Підсилює дію теофіліну та курареподібних міорелаксантів. Проносні засоби, мінерало- та ГКС (глюкокортикостероїди) можуть підсилити втрати калію, зумовлені торасемідом. Може підвищувати концентрацію літію у крові, посилювати дію літію та його побічних ефектів. Послаблює судинозвужувальну дію катехоламінів. Із холестераміном всмоктування торасеміду може понижуватись і послаблюватись його дія.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: У випадку нагальної необхідності і тільки після того, як ретельно зважені співвідношення “ризик/користь”
Лактація: Під час лікування годувати дитину груддю не рекомендується.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Протипоказаний.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних застережень немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Не застосовувати в/в (внутрішньовенне введення) введення препарату довше 1 тиж. Для подальшої терапії використовувати таблетовані форми. При довготривалому лікуванні проводити регулярний контроль електролітного балансу, зокрема калію сироватки; перевіряти рівень глюкози, сечової кислоти, креатиніну та ліпідів у крові. Необхідно регулярно контролювати картину крові (еритроцити, лейкоцити, тромбоцити). Анестезіолог повинен бути попереджений про те, що хворий приймає торасемід.
Інформація для пацієнта: Може призвести до зниження здатності до активної участі у вуличному русі, до обслуговування машин, виконання відповідних робіт без підстрахування, особливо в початковому періоді лікування, застосування з вживанням алкоголю