Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Ацетилсаліцилова кислота (Acetylsalicylic acid)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиЛікарські засоби для лікування серцево-судинних захворюваньАнтитромботичні ЛЗАцетилсаліцилова кислота

Ацетилсаліцилова кислота (Acetylsalicylic acid)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • АСПЕКАРД, ТОВ "Стиролбіофарм", м. Горлівка, Донецька обл., Україна
  • АЦЕКАРДИН, ВАТ "Фітофарм", м. Артемівськ, Донецька обл., Україна
  • АЦЕКОР КАРДІО, ТОВ "НВФ "Мікрохім", м. Рубіжне, Луганська обл., Україна
  • ЛОСПИРИН®, КУСУМ ХЕЛТХКЕР ПВТ. ЛТД./ТОВ "КУСУМ ФАРМ", м. Суми, Індія/Україна
  • ТРОМБОЛІК-КАРДІО, ЗАТ "Технолог", м. Умань, Черкаська обл., Україна
  • АСПІРИН КАРДІО, Байєр АГ/Байєр Біттерфельд ГмбХ/Кіміка Фармасьютика Байєр С.А./Байєр Шерінг Фарма АГ (артеріальна гіпертензія), Німеччина/Німеччина/Іспанія/Німеччина
  • ГОДАСАЛ®, Др. Р. Пфлегер Хімічна фабрика ГмбХ, Німеччина
  • ЕКОРИН, ЮСВ ЛІМІТЕД, Індія
  • РЕОКАРД®, Юніфарм, Інк., США
  • ТЕРАПІН, Сагмел, Інк., США
  • ТРОМБО АСС 50 мг, ТРОМБО АСС 75 мг, ТРОМБО АСС 100 мг, Ланнахер Хейльміттель ГмбХ, Австрія
  • ТРОМБОГАРД, АДІФАРМ ЕАТ, Болгарія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Ацетилсаліцилова кислота (Acetylsalicylic acid)

Фармакотерапевтична група: B01AC06 - антитромботичні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія: дезагрегантна, аналгетична, жарознижувальна, протизапальна дія; пригнічує агрегацію тромбоцитів шляхом блокування синтезу тромбоксану А2; механізм її дії полягає у незворотній інактивації ферменту циклооксигенази (ЦОГ-1); зазначений інгібуючий ефект особливо виражений для тромбоцитів, оскільки вони не здатні до ресинтезу вказаного ферменту; визнають також, що ацетилсаліцилова кислота виявляє й інші інгібуючі ефекти на тромбоцити; завдяки зазначеним ефектам, її застосовують при багатьох судинно-васкулярних захворюваннях.

Показання для застосування ЛЗ: для зниження ризику смерті у пацієнтів з підозрою на г. (Гострий) ІМ (інфаркт міокарда); смерті у пацієнтів, які перенесли ІМ (інфаркт міокарда) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску); транзиторних ішемічних атак (ТІА) та інсульту у пацієнтів з ТІА; захворюваності і смерті при стабільній і нестабільній стенокардії; для профілактики тромбозів і емболій після операцій на судинах (черезшкірна транслюмінарна катетерна ангіопластика (РТСА), ендартеректомія сонної артерії, аортокоронарне шунтування (CABG), артеріовенозне шунтування); тромбозів глибоких вен і емболій легень після довготривалої іммобілізації (після хірургічних операцій); ІМ (інфаркт міокарда) у пацієнтів з високим ризиком розвитку серцево-судинних ускладнень (ЦД, контрольована АГ) та особам із багатофакторним ризиком серцево-судинних захворювань (гіперліпідемія, ожиріння, тютюнопаління, літній вік та ін.); для вторинної профілактики інсульту.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначають дорослим та дітям старше 16 років внутрішньо до їди; для зниження ризику смерті в пацієнтів із підозрою на г. (Гострий) ІМ (інфаркт міокарда) застосовують препарат у дозі 100 мг/добу; для зниження ризику смерті в пацієнтів, які перенесли ІМ (інфаркт міокарда) застосовують 100 мг/добу; для вторинної профілактики інсульту застосовують препарат у дозі 100 мг/добу ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску); для зниження ризику ТІА та інсульту в пацієнтів з ТІА застосовують 100 - 200 мг/добу; для зниження ризику розвитку захворювання і смерті у пацієнтів зі стабільною і нестабільною стенокардією: від 100 мг/добу; для профілактики тромбозів і емболій після операцій на судинах (черезшкірна транслюмінарна катетерна ангіопластика, ендартеректомія сонної артерії, аортокоронарне шунтування, артеріовенозне шунтування) застосвують від 100 мг до 300 мг на добу; для профілактики тромбозів глибоких вен і емболій легень після довготривалого стану імобілізації (після хірургічних операцій) - 100 – 200 мг/добу або 300 мг/добу через день; для профілактики ІМ в пацієнтів із високим ризиком розвитку серцево-судинних ускладнень (ЦД, контрольована АГ) та особам з багатофакторним ризиком серцево-судинних захворювань (гіперліпідемія, ожиріння, тютюнопаління, літній вік) застосовують 100 мг/добу; дозування 300 мг на добу може короткочасно застосовуватися за терапевтичними показаннями.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: диспепсія, біль в епігастральній ділянці та абдомінальний біль, запалення ШКТ (шлунково-кишковий тракт), ерозивно-виразкові ураження ШКТ (шлунково-кишковий тракт), які можуть в поодиноких випадках спричинити шлунково-кишкові геморагії і перфорації з відповідними лабораторними показниками та клінічними проявами; підвищення ризику розвитку кровотеч (інтраопераційні геморагії, гематоми, кровотечі з органів сечостатевої системи, носові кровотечі, кровотечі з ясен, геморагії ШКТ (шлунково-кишковий тракт), мозкові геморагії); геморагії можуть призвести до г. (Гострий) і хр. (Хронічний) постгеморагічної анемії/залізодефіцитної анемії з відповідними лабораторними проявами і клінічними симптомами (астенія, блідість шкірного покриву, гіпоперфузія); гіперчутливість до саліцилатів –висип, кропив’янка, набряк, свербіж; у хворих на БА (бронхіальна астма) - збільшення частоти виникнення бронхоспазму; АР (алергічні реакції), які потенційно вражають шкіру, респіраторний тракт, ШКТ (шлунково-кишковий тракт) і кардіоваскулярну систему; дуже рідко - тяжкі реакції, включаючи анафілактичний шок; транзиторна печінкова недостатність із підвищенням рівня трансаміназ печінки; запаморочення і дзвін у вухах.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до саліцилатів; хр. (Хронічний) астма, спричинена застосуванням саліцилатів або НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби) в анамнезі; г. (Гострий) пептичні виразки; геморагічний діатез; виражена ниркова недостатність; виражена печінкова недостатність; виражена СН (серцева недостатність); комбінація з метотрексатом у дозуванні 15 мг/тиждень або більше; III триместр вагітності.

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 80 мг, по 100 мг, по 250 мг, по 500мг, по 325 мг; табл. (Таблетки), вкриті кишковорозчинної оболонкою, по 75 мг, по 81 мг, по 100 мг, по 150 мг, по 300 мг; табл. (Таблетки) шипучі по 500 мг