Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Ранітидин (Ranitidine)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиЛікарські засоби для лікування захворювань шлунково-кишкового трактуПрепарати для корекції кислотоутворюючої функції шлункаАнтагоністи Н2-рецепторівРанітидин

Ранітидин (Ranitidine)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • РАНІТИДИН, ЗАТ "Технолог", м. Умань, Черкаська обл., Україна
  • РАНІТИДИН, ТОВ "КУСУМ ФАРМ", м. Суми, Україна
  • РАНІТИДИН, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків/ТОВ "Фармекс Груп", м. Бориспіль, Україна/Україна
  • РАНІТИДИН-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • РАНІТИДИН-ЗДОРОВ`Я ФОРТЕ, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • ГІСТАК, Ранбаксі Лабораторіз Лімітед, Індія
  • РАНИГАСТ® 75, Фармацевтичний завод "ПОЛЬФАРМА" С.А., Польща
  • РАНІСАН, ПРО. МЕД. ЦС Прага а.т., Чеська Республіка
  • РАНІТИДИН, Елегант Індія, Індія
  • РАНІТИДИН, ТОВ "Озон", Російська Федерація
  • РАНТАК®, Юнік Фармасьютикал Лабораторіз (відділення фірми Дж. Б. Кемікалз енд Фармасьютикалз Лтд), Індія
  • РИНИТ®, КУСУМ ХЕЛТХКЕР, Індія
  • РИНИТ®, КУСУМ ХЕЛТХКЕР ПВТ. ЛТД., Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Ранітидин (Ranitidine)

Фармакотерапевтична група: А02ВА02 - засоби для лікування пептичної виразки та ГЕРХ.

Основна фармакотерапевтична дія: блокатор Н2 гістамінових рецепторів парієтальних клітин слизової оболонки шлунка;має антацидну дію; дозозалежно пригнічує базальну та стимульовану секрецію соляної кислоти у шлунку, зменшує об'єм шлункового соку та концентрацію протонів водню; знижує продукцію та активність пепсину; гальмує дегрануляцію тучних клітин, зменшує вміст гістаміну в періульцерозній зоні, стимулює заживлення виразки при збільшенні кількості ДНК- синтезуючих клітин епітелію.

Показання для застосування ЛЗ: лікування будь-яких захворювань, при яких необхідно зменшити секрецію кислоти шлункового соку: пептична виразка шлунка і ДПК (дванадцятипала кишка) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ(лікування і профілактика рецидивів); післяопераційна виразка; рефлюкс-езофагіт ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску); кровотечі з пептичних кровоточивих виразок; гастроезофагеальний рефлекс ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); профілактика стресових виразок ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску), БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) і кровотечі, пов’язаної зі стресовою виразкою; с-м (Синдром) Золлінгера-Еллісона ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) та інші стани з підвищеною секрецією кислоти шлункового соку; інші порушення, пов’язані з кислотою шлункового соку (функціональна диспепсія); ерадикації H. pylori у комбінації з іншими АБЗ (антибактеріальний засіб); перед проведенням наркозу у пацієнтів з ризиком аспірації шлунковим соком БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) (с-м Мендельсона).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: виразка ДПК (дванадцятипала кишка) у разі відсутності Н. pylori - добова доза становить 2 табл. (Таблетки) (300 мг) 1 раз увечері або 2 р/добу (кількість разів на добу), вранці та увечері ВООЗ, БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), протягом 4 тижнів; рефлюкс-езофагіт - 2 табл. (Таблетки) щодня, 1 раз увечері або розділити на 2 дози, вранці та увечері, протягом 4 – 8 тижнів ВООЗ, залежно від результатів ендоскопічного обстеження; с-м (Синдром) Золлінгера–Еллісона – по 1 табл. (Таблетки) (150 мг) три рази на добу ВООЗ, у важких випадках доза може бути збільшена до 8 табл. (Таблетки) (1 200 мг) щодня; хр. (Хронічний) епізодична диспепсія – по 1 табл.(150мг) двічі на добу протягом 6 тижнів ВООЗ; профілактика виразкової хвороби - 1 табл. (Таблетки) (150 мг) щодня увечері протягом тривалого періоду часу; профілактика кровотеч у тяжкохворих пацієнтів або рецидивуючих кровотеч – по 1 табл.(150 мг) двічі на добу; профілактика с-му кислотної аспірації (с-м Мендельсона) - 1 табл (150 мг). за 2 год (Година) перед наркозом, бажано прийняти 1 табл. ввечері напередодні БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); дітям старше 12 років: при пептичній виразці – від 4 до 8 мг/кг маси тіла на добу; при гастроезофагеальному рефлюксі – від 5 до 10 мг/кг маси тіла на добу.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: сухість у роті, нудота, запор, діарея, г. (Гострий) панкреатит; перехідні і зворотні зміни показників функції печінки; оборотний гепатит з або без жовтяниці; шкірний висип; мультиформна еритема, алопеція; лейкопенія, оборотна тромбоцитопенія, агранулоцитоз або панцитопенія, іноді з гіпоплазією або аплазією кісткового мозку; підвищена втомлюваність, оборотна сплутаність свідомості, сонливість, депресія, галюцинації, шум у вухах, дратівливість; головний біль, запаморочення і зворотні мимовільні рухові розлади; брадикардія, AV-блокада, аритмія та асистолія, васкуліт; порушення акомодації; артралгія, міальгія; г. (Гострий) інтерстиціальний нефрит; зворотна імпотенція, набрякання або відчуття дискомфорту у грудних залозах у чоловіків

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; вагітність та годування груддю; діти до 12 років.

Форми випуску ЛЗ: табл., вкриті оболонкою, по 75 мг, по 150 мг; табл. 300 мг; р-н для ін'єкцій по 2 мл (25 мг/мл) в амп.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Збільшує площу під фармакокінетичною кривою (AUC) і концентрацію метопрололу в сироватці крові. Подовжує період напіввиведення (T1/2) метопрололу. Зменшує всмоктування ітраконазолу і кетоконазолу. Пригнічує метаболізм у печінці феназону, амінофеназону, діазепаму, гексобарбіталу, пропранололу, метопрололу, ніфедипіну, варфарину, лідокаїну, фенітоїну, теофіліну, амінофіліну, непрямих антикоагулянтів, гліпізиду, буформіну, метронідазолу. При сумісному застосуванні підвищує концентрацію прокаїнаміду. Антациди, сукральфат сповільнюють абсорбцію ранітидину (при застосуванні перерва між прийманням антацидів і ранітидину повинна бути не менше 1–2 год). ЛЗ (лікарський засіб), що пригнічують кістковий мозок, збільшують ризик нейтропенії.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний
Лактація: Слід вирішити питання про припинення годування груддю.

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: З обережністю
Порушення функції нирок: З обережністю
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Діти до 8 років – протипоказаний.
Особи похилого та старечого віку: Обережно при призаченні препарату пацієнтам (особливо похилого віку), які приймають НПЗЗ (нестероїдні протизапальні засоби).

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Симптоми виразкової хвороби ДПК (дванадцятипала кишка) можуть зникати протягом 1–2 тиж., терапію продовжувати, поки рубцювання не буде підтверджене даними ендоскопічного або рентгенівського дослідження. Приймати ч/з 2 год (Година) після прийому ітраконазолу або кетоконазолу, щоб уникнути значного зменшення їхнього всмоктування. Може бути причиною псевдопозитивної реакції при проведенні проби на білок у сечі. Підвищує рівень креатиніну, ГГТ і трансаміназ у сироватці крові. Протидіє впливу пентагастрину і гістаміну на кислотоутворюючу функцію шлунка, тому протягом 24 год (Година), що передують тесту, застосовувати не рекомендується. Пригнічує шкірну реакцію на гістамін, приводячи до псевдонегативних результатів (перед проведенням діагностичних проб для виявлення шкірної АР (алергічні реакції) негайного типу використання припинити). При відсутності позитивної динаміки в процесі лікування вирішити питання про подальше застосування препарату. Лікування не припиняти раптово, це може призвести до виникнення с-му “відміни”.
Інформація для пацієнта: Уникати вживання продуктів харчування, напоїв та інших ЛЗ (лікарський засіб), що можуть спричинити подразнення слизової оболонки шлунка. Ефективність препарату може знижуватися в результаті паління