![]() Лоперамід (Loperamide) ** |
![]() |
Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомоги → Лікарські засоби для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту → ЛЗ, що використовуються при діареї → Засоби, що пригнічують перистальтику → Лоперамід
Лоперамід (Loperamide) **
Препарат випускається під торгівельними назвами:
- ЛОПЕРАМІД, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
- ЛОПЕРАМІД, ТОВ "Стиролбіофарм", м. Горлівка, Донецька обл., Україна
- ЛОПЕРАМІД - ЗДОРОВ`Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
- ЛОПЕРАМІД-ЛХ, ЗАТ "Лекхім-Харків", м. Харків, Україна
- ЛОПЕРАМІДУ ГІДРОХЛОРИД, ТОВ "Харківське фармацевтичне підприємство "Здоров'я народу", м. Харків
- ЛОПЕРАМІДУ ГІДРОХЛОРИД "ОЗ", ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС", м. Харків, Україна
- ІМОДІУМ®, Янссен-Сілаг С.А., Франція
- ЛОПЕДІУМ®, Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина, підприємство компанії Сандоз/Лек С.А., Польша, підприємство компанії Сандоз, Німеччина/Польща
- ЛОПЕРАМІД, АТ (артеріальний тиск) "Гріндекс", Латвія
- ЛОПЕРАМІД, Елегант Індія, Індія
- СТОПЕРАН, ТОВ "ЮС Фармація", Польща
Ціни в аптеках:
- Ціни на лоперамід в аптеках
- Ціни на лоперамід - здоров`я в аптеках
- Ціни на лоперамід-лх в аптеках
- Ціни на імодіум в аптеках
- Ціни на лопедіум в аптеках
- Ціни на стоперан в аптеках
Інструкція для застосування: Лоперамід (Loperamide)
Фармакотерапевтична група: А07DA03 - препарати, що пригнічують перистальтику.
Основна фармакотерапевтична дія: анти перистальтична дія; зв’язується з опіатними рецепторами кишкової стінки; внаслідок цього пригнічується вивільнення ацетилхоліну та простагландинів, знижуючи, у такий спосіб, пропульсивну перистальтику та збільшуючи час проходження вмісту по кишках; збільшує тонус анального сфінктера, знижуючи тим самим, нетримання калових мас та позиви до дефекації; завдяки його значній спорідненості зі стінкою кишечнику та високому ступеню метаболізму при першому проходженні препарат практично не потрапляє до системного кровоточу.
Показання для застосування ЛЗ: симптоматичне лікування г. (Гострий) та хр. (Хронічний) діареї БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); у хворих з ілеостомою - для зменшення частоти та об’єму випорожнень, а також для надання калу більш твердої консистенції.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим та дітям старше 5 років – г. (Гострий) діарея початкова доза – 2 капс. (капсули) (4 мг) для дорослих БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) та 1 капс. (капсули) (2 мг) для дітей; у подальшому 1 капс. (капсули) (2 мг) після кожного наступного рідкого випорожнення; хр. (Хронічний) діарея - початкова доза для дорослих – 2 капс. (капсули) (4 мг) щоденно БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), для дітей – 1 капс. (капсули) (2 мг) щоденно; ця доза коректується далі так, щоб частота твердих випорожнень становіла 1-2 р/добу (кількість разів на добу), що зазвичай досягається при підтримуючій дозі 1-6 капс. (2 мг – 12 мг) щодня; МДД (максимальна добова доза) при хр. (Хронічний) та г. (Гострий) діареї для дорослих – 8 капс. (16 мг) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); у дітей вона повинна бути розрахована, виходячи з маси тіла дитини (3 капс. на 20 кг маси тіла дитини); при г. (Гострий) діареї, якщо протягом 48 год (Година) не спостерігається клінічного поліпшення, прийом препарату слід припинити.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: шкірні висипання, кропив’янка та у вкрай поодиноких випадках пузирчастий висип, що включає с-м (Синдром) Стівенса-Джонсона, мультиформну еритему та токсичний епідермальний некроліз, анафілактичний шок та анафілактоїдні реакції, втомлюваність, головний біль, сонливість або безсоння, запаморочення, ксеростомія, відчуття дискомфорту та біль у нижній ділянці живота, диспепсія, нудота та блювання, ілеус, метеоризм, запор, порушення дефекації, мегаколон та токсичний мегаколон, вкрай рідко – кишкова непрохідність, затримка сечі.
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; первинна терапія пацієнтів з г. (Гострий) дизентерією, що характеризується наявністю крові у випорожненнях та гарячкою, г. виразковим колітом, бактеріальним ентероколітом, спричиненим м/о (Мікроорганізм) родин Salmonella, Shigella, Campylobacter та ін., псевдомембранозним колітом, пов’язаним із застосуванням а/б (Антибіотик) широкого спектра дії, запором, захворюванням з порушеннями перистальтики (паралітичний ілеус); запор, здуття живота, часткова кишкова непрохідність.
Форми випуску ЛЗ: капс. по 2 мг; табл. (Таблетки) по 2 мг
Візаємодія з іншими лікарськими засобами
З препаратами-інгібіторами Р-глікопротеїнів (квінідин, ритонавір) - підвищення рівня лопераміду в плазмі в 2 – 3 рази.
Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї
Вагітність: Переконатись, що терапевтичні переваги, які передбачаються, перевищують потенційний ризик,особливо протягом першого триместра.
Лактація: Не рекомендується
Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів
Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Призначати з обережністю.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку
Діти, до 12 років: Не слід давати дітям до 6 років без медичного нагляду.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає
Застереження щодо застосування
Інформація для лікаря: Капс. містять лактозу і повинні з обережністю призначатись пацієнтам з непереносимістю лактози, галактоземією та порушеннями всмоктування глюкози/галактози. У хворих з діареєю, особливо у дітей, може виникнути дегідратація та дисбаланс електролітів.
Інформація для пацієнта: У разі виникнення втоми, сонливості, запаморочення не рекомендується керувати автомобілем або працювати зі складною технікою.