Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Іпратропію бромід (Іpratropium bromide)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиЛікарські засоби для лікування обструктивних захворюваннях дихальних шляхівПротиастматичні та ЛЗ (лікарський засіб) для лікування хронічного обструктивного захворювання легенів → Іпратропію бромід

Іпратропію бромід (Іpratropium bromide)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ІПРАВЕНТ®, Ципла Лтд, Індія

Інструкція для застосування: Іпратропію бромід (Іpratropium bromide)

Фармакотерапевтична група: R03BB01 - протиастматичні препарати для інгаляційного застосування.

Основна фармакотерапевтична дія: неселективний М-холіноблокатор; блокує різні підтипи (М1 , М3) М-холінорецепторів у дихальних шляхах; активною речовиною є іпратропію бромід — конкурентний антагоніст нейромедіатору ацетилхоліну; блокує мускаринові рецептори гладкої мускулатури трахеобронхіального дерева і пригнічує рефлекторну бронхоконстрикцію; запобігає опосередкованій ацетилхоліном стимуляції чуттєвих волокон блукаючого нерва при впливі різних факторів; чинить як виражений бронхолітичний, так і профілактичний ефект; викликає зменшення секреції залоз слизової носа і бронхіальних залоз; бронхолітичний ефект настає через 5–10 хв (Хвилина) після інгаляції, досягає максимуму до кінця першої год (Година) і зберігається в середньому протягом 5–6 год (Година) після інгаляції.

Показання для застосування ЛЗ: для базисної терапії хворих ХОЗЛ (хронічні обструктивні захворювання легенів) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску); для профілактики бронхоспазмів при БА (бронхіальна астма) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) в комбінації з β-адреноміметиками або як монотерапію за наявності протипоказань або чутливості до останніх.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: для лікування дорослих і дітей старше 12 років - 40 мкг 3–4 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску); в особливих випадках для досягнення максимального ефекту на ранніх стадіях лікування для дорослих початкова доза може бути збільшена до 80 мкг 3–4 р/добу (кількість разів на добу); для дітей віком від 6 до 12 років терапевтична доза становить 40 мкг 2–3 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску); термін лікування залежить від тяжкості та перебігу захворювання і визначається індивідуально.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: сухість у роті, біль у горлі; при потраплянні препарату до очей зрідка можуть спостерігатися легкі оборотні порушення акомодації; кашель, парадоксальний бронхоспазм; кропив΄янка, ангіоневротичний набряк.

Протипоказання до застосування ЛЗ: I триместр вагітності; гіперчутливість до атропіноподібних речовин і до неактивних компонентів препарату, закрито кутова глаукома; дозування препарату 40 мкг/дозу не рекомендується застосовувати у дітей молодше 6 років.

Форми випуску ЛЗ: аерозоль дозований для інгаляцій, 40 мкг/доза, капс. (капсули) з порошком для інгаляцій.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

Потенціює бронхолітичний ефект β-адреноміметиків і похідних ксантину (теофілін), може посилювати дію препаратів, які мають антихолінергічну дію.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Тільки в тому випадку, якщо очікувана користь для матері перевищує будь-який можливий ризик для плоду; протипоказаний у Ι триместр вагітності.
Лактація: Не рекомендується

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: З обережністю при порушеннях сечовиділення внаслідок доброякісної гіперплазії передміхурової залози.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Дозування 40 мкг/дозу не рекомендується застосовувати у дітей молодше 6 років
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: З обережністю застосовують для лікування хворих на закритокутову глаукому, з порушеннями сечовиділення внаслідок доброякісної гіперплазії передміхурової залози. Не спричиняє тахіфілаксії при повторному застосуванні. Є препаратом вибору в випадках, коли потрібна тривала базисна бронхолітична терапія. За необхідності негайно купірувати напад ядухи застосування його не рекомендується, тому що бронхолітичний ефект розвивається пізніше, ніж у β-адреноміметиків. При хр. (Хронічний) обструктивному бронхіті у більшості випадків перевершує за бронхолітичним ефектом β-адреноміметики, але поступається їм при БА (бронхіальна астма).
Інформація для пацієнта: Не рекомендується керувати транспортними засобами та працювати з механізмами.

Комбіновані препарати, що містять Іпратропію бромід