Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Нікетамід (Nikethamide)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиЛікарські засоби для лікування обструктивних захворюваннях дихальних шляхівСтимулятори дихання – дихальні аналептикиНікетамід

Нікетамід (Nikethamide)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КОРДІАМІН, ТОВ "Стиролбіофарм", м. Горлівка, Донецька обл., Україна
  • КОРДІАМІН-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
  • КОРДІАМІН-ЗДОРОВ`Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Нікетамід (Nikethamide)

Фармакотерапевтична група: R07AВ02 - дихальні аналептики.

Основна фармакотерапевтична дія: аналептик; аналептик змішаного типу дії, механізм дії якого складається з двох компонентів: центрального і периферичного: центральний пов’язаний з безпосереднім впливом на судиноруховий центр довгастого мозку, що приводить до його збудження та опосередкованого підвищення системного АТ (артеріальний тиск) (особливо при первісному пригніченні рухового центру); периферичний компонент пов’язаний із збудженням хеморецепторів каротидного синусу, що приводить до збільшення частоти та глибини дихальних рухів; при в/в (внутрішньовенне введення) введенні препарату частішає ритм, зростає частота і глибина дихання, незначно та короткочасно підвищується АТ (артеріальний тиск); препарат не чинить прямого стимулюючого впливу на серце і не виявляє прямого стимулюючого судиннозвужуючого ефекту.

Показання для застосування ЛЗ: колапс, асфіксія, шокові стани, які виникають під час хірургічних втручань і в післяопераційному періоді, г. (Гострий) і хр. (Хронічний) розлади кровообігу, пригнічення дихання у хворих на інфекційні захворювання, отруєння наркотичними, снодійними і анальгетичними засобами.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначають п/ш (підшкірне введення), в/м (внутрішньом’язеве введення), в/в (внутрішньовенне введення) повільно; для в/в (внутрішньовенне введення) введення разову дозу препарату розводять у 10 мл 0,9 % р-ну натрію хлориду; вводять за 1 – 3 хв (Хвилина); дорослим призначають по 1 – 2 мл 1 – 3 р/добу (кількість разів на добу); дітям призначають п/ш (підшкірне введення), залежно від віку, вводять - до 1 року – 0,1 мл; від 1 року до 4 років – 0,15 – 0,25 мл; 5 – 6 років – 0,3 мл; 7 – 9 років – 0,5 мл; 10 – 14 років – 0,8 мл; вищі дози для дорослих п/ш: разова – 2 мл, добова – 6 мл.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: неспокій, м’язові сіпання, які починаються з кругових м’язів рота, почервоніння обличчя, свербіж шкірних покровів, блювання,порушення серцевого ритму; АР (алергічні реакції) є поодинокі.

Протипоказання до застосування ЛЗ: схильність до судомних реакцій; вагітність, період лактації; діти віком до 16 років (шприц-тюбик).

Форма випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій 25% по 2 мл в амп. (Ампула), шприци-тюбики

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

посилює ефекти психостимуляторів, антидепресантів. Знижує дію наркотичних аналгетиків, снодійних, нейролептиків, транквілізаторів, протисудомних засобів, сприяє розвитку непереносимості фтивазиду. На фоні глибокого наркозу не діє.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: За необхідності застосування|вживання| годування груддю слід припинити.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Протипоказаний при гіпертермії.
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає