Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Кофеїн-бензоат натрію (Coffeine and sodium benzoate)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиЛікарські засоби для лікування обструктивних захворюваннях дихальних шляхівІнші ЛЗ (лікарський засіб), що впливають на респіраторний тракт → Кофеїн-бензоат натрію

Кофеїн-бензоат натрію (Coffeine and sodium benzoate)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • КОФЕЇН-БЕНЗОАТ НАТРІЮ, ЗАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", м. Київ, Україна
  • КОФЕЇН-БЕНЗОАТ НАТРІЮ, ТОВ "Дослідний завод "ГНЦЛС", м. Харків, Україна
  • КОФЕЇН-БЕНЗОАТ НАТРІЮ-ДАРНИЦЯ, ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Кофеїн-бензоат натрію (Coffeine and sodium benzoate)

Фармакотерапевтична група: N06BC01 - психостимулюючі і ноотропні засоби. Похідні ксантину.

Основна фармакотерапевтична дія: має психостимулюючу та аналептичну активність; важливим у механізмі стимулюючого ефекту препарату є зв’язування з пуриновими рецепторами мозку; механізм дії препарату обумовлений пригніченням кофеїном ферменту фосфодіестерази, що призводить до накопичення всередині клітин циклічного аденозинмонофосфату та стимуляції гліколізу; кофеїн посилює та регулює процеси збудження в корі головного мозку, посилює позитивні рефлекси, підвищує розумову та фізичну працездатність; дія препарату значною мірою залежить від типу вищої нервової діяльності; кофеїн підвищує рефлекторну збудливість спинного мозку, збуджує дихальний та судино-руховий центри; діурез під впливом препарату посилюється (зменшується реабсорбція натрію), підвищується ЧСС (частота серцевих скорочень), AT (при гіпотензії), скоротливість міокарда; зменшує агрегацію тромбоцитів.

Показання для застосування ЛЗ: інфекційні та інші захворювання, що супроводжуються пригніченням ЦНС (центральна нервова система) і СС (серцево-судинний) системи (г. СН), пригнічення дихання, асфіксія, отруєння наркотиками, іншими отрутами, що пригнічують ЦНС (центральна нервова система), астенічний с-м (Синдром), спазми судин головного мозку.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим вводять п/ш (підшкірне введення) дозі 1 мл 10% або 20% р-ну , дітям - по 0,25 - 1 мл 10% р-ну; табл. (Таблетки) кофеїн-бензоату натрію призначають всередину 2 – 3 р/добу (кількість разів на добу); дози препарату підбирають індивідуально; разова доза для дорослих і дітей старше 14 років становить 100 – 200 мг; вища разова доза – 500 мг, МДД (максимальна добова доза) – 1000 мг; дітям від 5 до 14 років призначають у дозі 50 – 100 мг 2 – 3 р/добу (кількість разів на добу); МДД (максимальна добова доза) для дітей – 500 мг; курс лікування встановлює лікар залежно від тяжкості захворювання та ефективності терапії.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: безсоння, занепокоєння, нудота, блювання, тахікардія (особливо при тривалому застосуванні), аритмії, підвищення АТ (артеріальний тиск).

Протипоказання до застосування ЛЗ: збудження, безсоння, виражена АГ (артеріальна гіпертензія) та атеросклероз, органічні захворювання СС (серцево-судинний) системи, глаукома, старечий вік (можливо занепокоєння, безсоння, судоми); кофеїн-бензоат натрію у вигляді табл. (Таблетки) не рекомендується застосовувати дітям до 5 років.

Форми випуску ЛЗ: р-н для ін'єкцій 10%, 20% по 1 мл в амп. (Ампула); табл. (Таблетки) по 200 мг

Комбіновані препарати, що містять Кофеїн-бензоат натрію