Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Ондансетрон (Ondansetron)

Категорія: ГастроентерологіяПротиблювотні засоби та препарати, що усувають нудоту. Антагоністи серотонінових рецепторівОндансетрон

Ондансетрон (Ondansetron)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ЕМЕСЕТРОН-ЗДОРОВ'Я, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
  • ОНДАНСЕТРОН, ЗАТ "Лекхім–Харків", м. Харків, Україна
  • ОНДАНСЕТРОН, ЗАТ "Технолог", м. Умань, Черкаська обл., Україна
  • ОНДАНСЕТРОН, ЗАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", м. Київ, Україна
  • ОНДАНСЕТРОН, ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м. Київ, Україна
  • ДОМЕГАН, Омега Лабораторіз Лтд., Канада
  • ЕМЕСЕТ®, Ципла Лтд, Індія
  • ЕМЕТРОН, ВАТ "Гедеон Ріхтер", Угорщина
  • ЕМТРОН, Аджіо Фармас`ютікалс Лтд., Індія
  • ЗОЛТЕМ, МEФАР ІЛАЧ САНАЇ А.Ш., Туреччина
  • ЗОФЕТРОН, Фармасайнс Інк., Канада
  • ЗОФРАН™, ГлаксоСмітКляйн Мануфактуринг С.п.А., Італія
  • ІЗОТРОН, ЕМКЙОР ФАРМАСЬЮТІКАЛС ЛТД., Індія
  • ОНДАНСЕТРОН САНДОЗ, Новартіс Лтд., Бангладеш
  • ОНДАНСЕТРОН САНДОЗ, Солюфарм ГмбХ/Лек фармацевтична компанія д.д., Словенія, підприємство компанії Сандоз/Лек С.А., Польша, підприємство компанії Сандоз/Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина, підприємство компанії Сандоз, Німеччина/Словенія/Польща/Німеччина
  • ОСЕТРОН®, Д-р Редді'с Лабораторіс Лтд, Індія
  • СЕТРОНОН, "Пліва Краків" Фармацевтичний Завод АТ (артеріальний тиск), Польща
  • СЕТРОНОН, ТОВ "ПЛІВА Хорватія", Хорватія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Ондансетрон (Ondansetron)

Фармакотерапевтична група: А04АА01 – протиблювотні засоби та препарати, що усувають нудоту. Антагоністи 5НТ3-рецепторів серотоніну.

Основна фармакотерапевтична дія: протиблювотний засіб із групи антагоністів серотоніну; селективно блокує 5НТ3-рецептори ЦНС (центральна нервова система) і периферичної нервової системи, у т. ч. в нейронних центрах, що регулюють блювотні рефлекси; препарат має анксіолітичну активність, не викликає змін концентрації пролактину в плазмі крові, порушення координацій руху або зниження активності і працездатності.

Показання для застосування ЛЗ: профілактика і лікування нудоти і блювання БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск).

Спосіб застосування та дози ЛЗ: для попередження та лікування післяопераційної нудоти і блювання разову пероральну дозу 16 мг (2 табл.) призначають за 1 год (Година) до початку анестезії БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); парентерально дорослим слід ввести ондансетрон у разовій дозі 4 мг в/м (внутрішньом’язеве введення) або в/в (внутрішньовенне введення) струминно, повільно на початку анестезії БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); в/м (внутрішньом’язеве введення) в одну й ту саму ділянку тіла ондансетрон може бути введений одномоментно в дозі, яка не перевищує 2 мл.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: головний біль, запаморочення, спонтанні рухові розлади, напади судом, пригнічення ЦНС (центральна нервова система), парестезії, слабкість, екстрапірамідна симптоматика, непритомність; відчуття жару і припливу крові до обличчя, аритмія, тахікардія або брадикардія, гіпотензія або АГ (артеріальна гіпертензія); запор, діарея, гикавка, сухість у роті, транзиторне підвищення активності амінотрансфераз, недостатність функції печінки; кропив’янка, бронхоспазм, у поодиноких випадках – анафілактичні реакції; кашель, болі у грудній клітці (ангінозного типу).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; вагітність (особливо I триместр); період лактації; дитячий вік до 12 років; недостатність функції печінки, хірургічні операції на черевній порожнині.

Форми випуску ЛЗ: р-н для в/в (внутрішньовенне введення) введення, 2 мг/мл по 2 мл (4 мг) або по 4 мл (8 мг) у фл. (Флакон); р-н для ін`єкцій, 2 мг/мл по 2 мл або по 4 мл в амп; р-н оральний, 4 мг/5 мл по 50 мл у фл. (Флакон); табл. (Таблетки) вкриті оболонкою, по 4 мг, по 8 мг; табл. (Таблетки) по 2 мг; по 4 мг; табл. (Таблетки), вкриті плівковою оболонкою, по 8 мг

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З фенітоїном, карбамазепіном і рифампіцином кліренс ондансетрону збільшується і його концентрація у крові зменшується. Може зменшувати аналгетичний ефект трамадолу.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Ампули не містять консервантів і повинні використовуватися негайно після розкриття; р-н, що залишився, потрібно знищити. Ампули не можна автоклавувати. Р-ни для в/в (внутрішньовенне введення) вливання потрібно готувати безпосередньо перед інфузією. Р-н зберігає стійкість протягом 7 днів при кімнатній температурі (до 25 °С) при денному світлі або в холодильнику при р-ненні в таких середовищах: натрію хлорид 0,9 %, глюкоза 5 %, манітол 10 %, р-н Рінгера, калію хлорид 0,3 % і натрію хлорид 0,9 %, калію хлорид 0,3 % і глюкоза 5 %. Зберігає стабільність також при використанні поліетиленових і скляних фл. (Флакон) Розведений 0,9 % хлоридом натрію або 5 % глюкозою, зберігає стабільність у поліпропіленових шприцах. За необхідності тривалого зберігання препарату розчинення проводити у відповідних асептичних умовах. При лікуванні пацієнтів з проявами гіперчутливості до інших селективних антагоністів 5НТ3-рецепторів спостерігалися реакції гіперчутливості. При в/в (внутрішньовенне введення) застосуванні зустрічаються тимчасові зміни ЕКГ (Електрокардіограма), включаючи подовження інтервалу QT. Послаблює перистальтику кишечнику, спостереження за пацієнтами з ознаками підгострої непрохідності кишечнику під час лікування.
Інформація для пацієнта: