Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Тропісетрон (Tropisetron)

Категорія: ГастроентерологіяПротиблювотні засоби та препарати, що усувають нудоту. Антагоністи серотонінових рецепторівТропісетрон

Тропісетрон (Tropisetron)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • ТРОПІСЕТРОН, ВАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • ТРОПІСЕТРОН, Харківське підприємство по виробництву імунобіологічних та лікарських препаратів ЗАТ "Біолік"
  • НАВОБАН®, Новартіс Фарма АГ (артеріальна гіпертензія), Швейцарія
  • НАВОБАН®, Новартіс Фарма Штейн АГ (артеріальна гіпертензія), Швейцарія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Тропісетрон (Tropisetron)

Фармакотерапевтична група: А04АА03 – протиблювотні засоби та препарати, що усувають нудоту. Антагоністи 5НТ3-рецепторів серотоніну.

Основна фармакотерапевтична дія: високоактивний селективний конкурентний aнтагoнicт cepoтонiнових рецепторів; блокує блювотний рефлекс i супроводжуюче його відчуття нудоти, що спричиняються протипухлинними цитотоксичними препаратами, променевою терапією та деякими наркотичними препаратами, які стимулюють вихід серотоніну з eнтероxpoмaфiнопoдiбних клітин у слизовій оболонці ШКТ (шлунково-кишковий тракт); дія не зменшується протягом 24 год (Година), що дозволяє застосовувати його 1 р/добу (кількість разів на добу); на відміну від інших протиблювотних засобів тpoпiceтpон не чинить eкстpaпipaмiдaльних побічних явищ.

Показання для застосування ЛЗ: лікування та запобігання пicляoпepaцiйній нудоті та блюванню.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: призначають курсами по 5 днів; дітям старше 2 років рекомендована доза становить 0,2 мг/кг маси тіла, МДД (максимальна добова доза) – до 5 мг; схема лікування така: після попереднього в/в (внутрішньовенне введення) краплинного або струминного введення ін’єкційного р-ну препарату, який вводять у перший день лікування (використовується р-н для ін’єкцій, 1 мг/мл, амп. (Ампула) по 5 мл), у наступні дні (2 – 6-й) препарат приймається внутрішньо в капс. (капсули); МДД (максимальна добова доза) дорослих - 5 мг; капс. (капсули) призначають з 2-го по 6-й день після попереднього в/в (внутрішньовенне введення) краплинного або струминного введення ін’єкційного р-ну препарату, який вводять у перший день лікування (використовується р-н для ін’єкцій, 1 мг/мл); капс. (капсули) треба приймати вранці, безпосередньо після пробудження або за 1 год (Година) до сніданку, запиваючи водою; у осіб зі зниженою здатністю до метаболізму зменшення стандартної добової дози не вимагається; тривалість дії становить 24 год (Година), що дозволяє застосовувати його 1 р/добу (кількість разів на добу).

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: головний біль, запаморочення, почуття втоми; біль у животі, запори, діарея; почервоніння обличчя, поширена кропив’янка, відчуття нестачі повітря, задишка, г. (Гострий) бронхоспазм; колапс, зупинка серцевої діяльності (точного взаємозв’язку з тропісетроном не встановлено).

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; вагітність, лактація; дитячий вік до 2 років.

Форми випуску ЛЗ: капс. (капсули) по 0.005 г; р-н для ін'єкцій та інфузій, 1 мг/мл по 5 мл в амп. (Ампула); р-н для ін'єкцій, 1 мг/мл по 2 мл або по 5 мл в амп.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З рифампіцином або іншими ЛЗ (лікарський засіб), що індукують ферментні системи печінки ( з фенобарбіталом) зниження концентрацій тропісетрону в плазмі; у пацієнтів, в яких прискорений метаболізм тропісетрону, необхідне підвищення доз його

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не вживати
Лактація: Не вживати

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Корекція дози не потрібна.
Порушення функції нирок: Корекція дози не потрібна.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Старше 2 років рекомендована доза 0,2 мг/кг; МДД (максимальна добова доза) – до 5 мг.
Особи похилого та старечого віку: Коригування дози не потрібно

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Бути обережним при призначенні пацієнтам з АГ (артеріальна гіпертензія). У лікуванні цих хворих не використовувати добові дози більш ніж 0,01 г, оскільки вищі дози можуть спричинити подальше підвищення АТ (артеріальний тиск).
Інформація для пацієнта: Необхідно контролювати рівень АТ