Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Медазепам (Medazepam)

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиЛікарські засоби для лікування розладів психіки та залежності від речовинАнксіолітикиМедазепам

Медазепам (Medazepam)

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • РУДОТЕЛЬ®, АВД. фарма ГмбХ і Ко. КГ/Менаріні-Фон Хейден ГмбХ/Нікомед Оранієнбург ГмбХ, Німеччина/Німеччина/Німеччина

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Медазепам (Medazepam)

Фармакотерапевтична група: N05BA03 -транквілізатори

Основна фармакотерапевтична дія: сильна анксіолітична активність, менш виражена седативна і міорелаксуюча дія; психотропна речовина, що належить до класу 1,4 – бензодіазепінів; послаблює стани емоційної напруги, психомоторного збудження і страху, а також зумовлює седативний і гіпнотичний ефекти; для медазепаму характерна знижувальна тонус м’язів і протисудомна дії; у зв’язку із сильною анксіолітичною активністю при менш вираженому седативному і міорелаксуючому ефекті медазепам особливо доцільно застосовувати як денний транквілізатор; має низьку спорідненість з бензодіазепіновими рецепторами (гальмування специфічного зв’язування 3Н-діазепаму, константа гальмування [IC50 нмоль/л] 850); ефективність медазепаму значною мірою визначається його активними метаболітами: десметилмедазепамом, діазепамом, десметилдіазепамом і оксазепамом; сама речовина медазепам характеризується як проліки.

Показання для застосування ЛЗ: симптоматичне лікування станів страху, емоційного напруження, психомоторного збудження, неврозів.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: дози препарату і тривалість лікування залежать у кожному окремому випадку від індивідуальної реакції хворого на ліки, а також від характеру і тяжкості захворювання; при цьому дотримуються основного правила - призначати якомога менші дози препарату; добова доза становить 10 - 30 мг, яку розподіляють на 2 - 3 прийоми на день, або усю добову дозу приймають одноразово ввечері; при дотриманні усіх вказівок і запобіжних заходів у разі необхідності добову дозу медазепаму можна збільшити до МДД (максимальна добова доза) - 60 мг; при г. (Гострий) станах захворювання застосування препарату обмежують декількома разовими дозами або декількома днями; при хр. (Хронічний) захворюваннях тривалість застосування препарату визначається перебігом хвороби.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: почуття втоми, сонливість, спад сил, запаморочення, сплутаність свідомості; уповільнення реактивної спроможності, антероградна амнезія, головний біль, невелике зниження АТ (артеріальний тиск); нудота, блювання, симптоми з боку епігастральної ділянки, пронос, тимчасове підвищення активності ферментів печінки в сироватці крові й алергія; послаблення лібідо або розлади менструацій; пригнічення дихання може розвиватися у хворих з вираженою обструкцією дихальних шляхів або у пацієнтів з ушкодженнями головного мозку; розлади артикуляції, невпевненість ходи і рухів, а також розлади зору (двоїння в очах, ністагм); некоординовані рухи, затримка сечі, депресії, біль у грудях, сплутаність свідомості і сухість у роті; підвищена агресивність, г. (Гострий) стани збудження, почуття страху, думки про самогубство, судомні скорочення різних груп м’язів, важке засинання і недостатня тривалість нічного сну; після раптового припинення тривалого щоденного застосування - порушення сну і страхітливі сновидіння, загострення і посилення почуття страху, стан емоційної напруги, психомоторного збудження і почуття внутрішнього занепокоєння; тремтіння, пітливість; підвищення судомного порога з розвитком судом або симптоматичні психози (наприклад, делірій абстиненції); має первинний потенціал, що викликає лікарську залежність - вже при щоденному застосуванні його протягом декількох тижнів виникає небезпека розвитку залежності; це почуття розвивається не тільки при зловживанні медазепамом, особливо при прийомі великих доз, а й при застосуванні його в звичайних терапевтичних дозах.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до діючої речовини або інших бензодіазепінів, а також при відомій з анамнезу або наявній лікарській, наркотичній або алкогольній залежності; діти і підлітки (відносно клінічного застосування препарату у цієї групи хворих ще не накопичено достатнього досвіду).

Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) по 10 мг.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З іншими препаратами, що пригнічують ЦНС (центральна нервова система) ( психотропні, гіпнотичні, седативні засоби), може відзначатися взаємне посилення їх дій (в основному, заспокійливих ефектів). Цей ефект сильно виражається при одночасному вживанні алкоголю, який може непередбачено змінювати або посилювати вплив ЛЗ (лікарський засіб). Може посилювати дію міорелаксантів, аналгетиків і засобів для наркозу ( звеселяючий газ). З медикаментами, що пригнічують систему моноаміноксигенази печінки ( циметидин), дія медазепаму може посилюватися або подовжуватися. У пацієнтів, що проходять тривалий курс лікування іншими ЛЗ (лікарський засіб), зокрема, гіпотензивними препаратами центральної дії, бета-адреноблокаторами, антикоагулянтами, неможливо заздалегідь передбачити характер і силу взаємодій із медазепамом.

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Варто застосовувати лише у виняткових випадках і тільки за суворими життєвими показаннями.
Лактація: Не варто призначати

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: З обережністю при недостатності кровообігу.
Порушення функції печинки: Призначати з обережністю.
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: З обережністю при ДН (дихальна недостатність).

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Не рекомендується.
Особи похилого та старечого віку: Застосовують з обережністю.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: Після тривалого застосування ЛЗ (лікарський засіб) дози препарату поступово знижують, щоб уникнути виникнення симптомів відміни. При щоденному прийманні протягом декількох тиж виникає небезпека розвитку психічної і фізичної залежності від препарату. У цих випадках лікування продовжують тільки при наявності життєвих показань. Не можна застосовувати при міастенії, мозочковій і спінальній атаксії, при г.отруєннях алкоголем, снодійними і болезаспокійливими засобами, антидепресантами, нейролептиками і літієм, при тяжких ураженнях печінки. З обережністю застосовують при с-мі тимчасової зупинки дихання під час сну, в ослаблених людей, у хворих з органічними захворюваннями головного мозку, недостатністю кровообігу і дихання, при зниженій функції печінки, при одночасному, особливо тривалому прийманні інших ЛЗ (лікарський засіб).
Інформація для пацієнта: Забороняється керувати автотранспортом, обслуговувати машини або виконувати інші роботи, що потребують швидкої розумової і фізичної реакції. ЛЗ (лікарський засіб), що містять медазепам, застосовувати тільки за призначенням і під постійним контролем лікаря. Хворі не повинні передавати бензодіазепіни для застосування третім особам.