![]() Аргінін глутамат (Arginine glutamate) |
![]() |
Категорія: Гастроентерологія → Гепатопротектори → Препарати амінокислот → Аргінін глутамат
Аргінін глутамат (Arginine glutamate)
Препарат випускається під торгівельними назвами:
- ГЛУТАРГІН, ГЛУТАРГІН АЛКОКЛІН, ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
Ціни в аптеках:
Інструкція для застосування: Аргінін глутамат (Arginine glutamate)
Фармакотерапевтична група: А05ВА01 – препарати, що застосовують при захворюваннях печінки. Гепатотропні препарати.
Основна фармакотерапевтична дія: гепатопротекторна, антиоксидантна, антигіпоксична, мембрано стабілізуюча дія, позитивно впливає на процеси енергозабезпечення в гепатоцитах.
Показання для застосування ЛЗ: г. (Гострий) та хр. (Хронічний) гепатити різної етіології, отруєння гепатотропними отрутами (блідою поганкою, хімічними та лікарськими речовинами), цироз печінки, лептоспіроз; печінкова енцефалопатія, прекома та кома, що супроводжуються гіперамоніємією.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: внутрішньо дорослим по 3 табл. (Таблетки) (0,75 г) 3 р/добу (кількість разів на добу) протягом 15 днів, незалежно від прийому їжі; за необхідності доза препарату та курс лікування можуть бути збільшені до 20 днів; вища разова доза становить 2 г, МДД (максимальна добова доза) – 8 г; парентерально препарат дорослим вводять краплинно 2 р/добу (кількість разів на добу) по 50 мл (2 г) на 150–250 мл ізотонічного р-ну натрію хлориду зі швидкістю 60–70 крап./хв.; у тяжких випадках добова доза препарату підвищується до 150–200 мл (6–8 г); курс лікування – 5–10 діб; МДД (максимальна добова доза) - 200 мл (8 г).
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: відчуття легкого дискомфорту у ділянці ШКТ (шлунково-кишковий тракт), нудота.
Протипоказання до застосування ЛЗ: відносне протипоказання - пропасниця, підвищена збудливість, психотичні реакції з бурхливим перебігом, тяжке порушення фільтраційної (азотовидільної) функції нирок.
Форми випуску ЛЗ: концентрат для приготування р-ну для інфузій 40% по 5 мл в амп. (Ампула); порошок для орального р-ну, 1 г/3 г по 3 г у пакетах; р-н для ін'єкцій 20 % по 5 мл в амп. (Ампула); р-н для ін'єкцій 4 % по 5 мл в амп. (Ампула); табл. (Таблетки) по 0,25 г , по 0,75 г, по 1 г
Візаємодія з іншими лікарськими засобами
При одночасному застосуванні амінофілін потенціює підвищення концентрації ендогенного інсуліну в крові.
Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї
Вагітність: Не виявляє ембріотоксичних, гонадотоксичних і мутагенних ефектів.
Лактація: Немає даних в інструкції для медичного застосування
Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку
Діти, до 12 років: Спеціальних застережень немає
Особи похилого та старечого віку: Спеціальних рекомендацій немає
Застереження щодо застосування
Інформація для лікаря: При призначенні пацієнтам з порушеннями функцій ендокринних залоз враховувати, що препарат стимулює секрецію інсуліну та гормону росту.
Інформація для пацієнта: Спеціальних рекомендацій немає