![]() Метформін (Metformin) |
![]() |
Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомоги → Лікарські засоби для лікування хвороб ендокринної системи → Інсуліни та інші протидіабетичні засоби → Метформін
Метформін (Metformin)
Препарат випускається під торгівельними назвами:
- ДІАФОРМІН, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
- БАГОМЕТ, Кіміка Монтпеллієр С.А., Аргентина
- ГЛІКОМЕТ, ЮСВ ЛІМІТЕД, Індія
- ГЛІКОМЕТ SR, ЮСВ ЛІМІТЕД, Індія
- ГЛЮКОФАЖ, Мерк Санте с.а.с., Франція
- ГЛЮКОФАЖ, Мерк Санте с.а.с., Франція для Нікомед Австрія ГмбХ, Австрія, Франція/Австрія
- ГЛЮКОФАЖ XR, Мерк Санте с.а.с., Франція
- ДІАНОРМЕТ® 500, ДІАНОРМЕТ® 850, АТ (артеріальний тиск) ТЕВА КУТНО, Польща
- ДІАНОРМЕТ® 850, АТ (артеріальний тиск) Кутнівський фармацевтичний завод "Польфа", Польща
- ЛАНГЕРИН® 500, ЛАНГЕРИН® 850, ЛАНГЕРИН® 1000, АТ (артеріальний тиск) "Зентіва", Словацька Республіка
- МЕТФОГАМА ® 1000, Вьорваг Фарма ГмбХ і Ко. КГ, Німеччина
- МЕТФОГАМА® 500, Вьорваг Фарма ГмбХ і Ко. КГ/Драгенофарм Апотекер Пюшл ГмбХ & К. КГ, Німеччина/Німеччина
- МЕТФОГАМА® 850, Вьорваг Фарма ГмбХ і Ко. КГ/Артезан Фарма ГмбХ і Ко КГ, Німеччина/Німеччина
- МЕТФОРМІН, АТ (артеріальний тиск) ТЕВА КУТНО, Польща
- МЕТФОРМІН ГЕКСАЛ®, Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина, підприємство компанії Гексал АГ (артеріальна гіпертензія), Німеччина
- МЕТФОРМІН ГЕКСАЛ®, Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина, підприємство компанії Гексал АГ/Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина, підприємство компанії Сандоз, Німеччина/Німеччина
- МЕТФОРМІН САНДОЗ®, Лек С.А., Польша, підприємство компанії Сандоз/Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина, підприємство компанії Сандоз, Польща/Німеччина
- ПАНФОР СР-500, ПАНФОР СР-1000, Інвентіа Хелскеа Пвт. Лтд.,/ТЕМІС ЛАБОРАТОРИС Пвт Лтд, Індія/Індія
- СІОФОР®-500, БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (артеріальна гіпертензія) (МЕНАРІНІ ГРУП), Німеччина
- СІОФОР®-850, СІОФОР® 1000, БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (артеріальна гіпертензія) (МЕНАРІНІ ГРУП)/Драгенофарм Апотекер Пюшл ГмбХ & К. КГ (виробництво in bulk), Німеччина/Німеччина
- ТЕФОР®, Галеніка а.д., Сербія
Ціни в аптеках:
- Ціни на діаформін в аптеках
- Ціни на багомет в аптеках
- Ціни на глюкофаж в аптеках
- Ціни на глюкофаж xr в аптеках
- Ціни на діанормет 500 в аптеках
- Ціни на лангерин 500 в аптеках
- Ціни на метфогама 1000 в аптеках
- Ціни на метфогама 500 в аптеках
- Ціни на метфогама 850 в аптеках
- Ціни на метформін в аптеках
- Ціни на метформін гексал в аптеках
- Ціни на метформін сандоз в аптеках
- Ціни на панфор ср-500 в аптеках
- Ціни на сіофор-500 в аптеках
- Ціни на сіофор-850 в аптеках
- Ціни на тефор в аптеках
Інструкція для застосування: Метформін (Metformin)
Фармакотерапевтична група: А10ВА02 – пероральні гіпоглікемічні препарати. Бігуаніди.
Основна фармакотерапевтична дія: належить до групи бігу анідів; механізм дії пов’язаний з спроможністю препарату пригнічувати глюконеогенез, підвищує чутливість периферичних рецепторів до інсуліну та стимулює засвоєння глюкози клітинами м’язів; здатний знижувати як базовий рівень цукру в крові, так і його рівень після прийому їжі; не стимулює виділення інсуліну і тому не призводить до гіпоглікемії; не виявляє гіпоглікемічної дії у здорових осіб; спричиняє значне зменшення маси тіла у хворих на ЦД (цукровий діабет), що страждають на ожиріння; знижує апетит, посилює анаеробний гліколіз, зменшує всмоктування глюкози з ШКТ (шлунково-кишковий тракт), виявляє гіполіпідемічну та фібринолітичну дію.
Показання для застосування ЛЗ: ЦД (цукровий діабет) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) 2 типу у дорослих, особливо у пацієнтів з надлишковою масою тіла, в яких достатнє коригування цукру в крові не досягається за умови дієти і фізичного навантаження.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: початкова доза становить 500 БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск), ВООЗ (рекомендація до застосування ЛЗ у Базовому формулярі Всесвітньої організації охорони здоров''я, 2008 рік випуску) –1 000 мг/добу; МДД (максимальна добова доза) – 2 550 мг/добу.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: нудота, блювання, пронос, біль у животі і втрата апетиту, поява металічного присмаку в роті; незначна еритема у хворих з підвищеною чутливістю; зниження всмоктування вітаміну В12, аж до зниження його концентрації в сироватці крові при тривалому застосуванні, лактатацидоз.
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату, діабетична кома, метаболічний ацидоз (включаючи кетоацидоз), лактатний ацидоз, стани гіпоксії (внаслідок гіпоксемії, гангрени, шоку та ін.); ниркова, печінкова недостатність, СН (серцева недостатність) з тканинною гіпоксією, ІМ (інфаркт міокарда), ДН (дихальна недостатність); тяжкі опіки, оперативні втручання, інфекційні захворювання, застосування йодовмісних контрастних засобів; алкоголізм, вагітність і період годування груддю.
Форми випуску ЛЗ: табл. (Таблетки) вкриті оболонкою, по 500 мг, по 850 мг, по 1000 мг; табл. (Таблетки) пролонгованої дії, вкриті оболонкою, по 500 мг, по 850 мг, по 1000 мг.
Візаємодія з іншими лікарськими засобами
Комбінації, що не рекомендуються: йодовмісні контрастні речовини можуть призводити до розвитку ниркової недостатності і до кумуляції метформіну, що підвищує ризик розвитку лактатацидозу. Тому метформін відміняти перед проведенням дослідженням. Продовжити терапію можна лише ч/з 48 год (Година) після дослідження, за умови, що контрольними дослідженнями визначається нормальна функція нирок. Комбінації, які потребують особливої обережності: ГКС (глюкокортикостероїди) і для місцевого застосування, b2-адреноміметики і діуретики мають ендогенну гіперглікемічну активністю; за необхідності коригування дози метформіну під час лікування іншим медикаментом і після його відміни. Інгібітори АПФ (ангіотензин-перетворюючий фермент) можуть призводити до зниження рівня цукру в крові, може потребувати коригування дози метформіну.
Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї
Вагітність: Протипоказаний.
Лактація: Протипоказаний.
Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів
Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Не застосовувати при рівні креатиніну в крові > 135 мкмоль/л у чоловіків і 110 мкмоль/л у жінок.
Порушення функції дихальної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку
Діти, до 12 років: Спеціальних рекомендацій немає
Особи похилого та старечого віку: З обережністю призначають пацієнтам старше 60 років.
Застереження щодо застосування
Інформація для лікаря: Терапія можлива за нормальної функції нирок. За 48 год (Година) до хірургічного втручання, яке буде проводитись під наркозом, відмінити. При його комбінації з іншими протидіабетичними препаратами - ризик розвитку гіпоглікемії. В/в введення рентгеноконтрастних речовин може збільшити ризик виникнення г. (Гострий) ниркової недостатності. Лікування переривають за 2 доби до введення контрастних речовин і поновлюють ч/з 2 доби після проведеного дослідження. При операціях під загальним наркозом ч/з зростання ризику виникнення ниркової недостатності призначення препарату також переривають за 2 доби до операції і поновлюють ч/з 2 доби після її проведення. Якщо монотерапія не дає бажаного ефекту, можливо призначення комбінованої терапії. При цьому призначена раніше доза препарату, що вже застосовувався, лишається незмінною, а додатковий препарат дається спочатку у найменшій дозі, яка поступово підвищується. При використанні з інсуліном у перші 4-6 діб дозу останнього не змінюють. В подальшому дозу інсуліну поступово знижують (на 4-8 ОД протягом кількох діб). Така комбінована терапія проводиться під суворим контролем лікаря.
Інформація для пацієнта: Повний ефект може відмічатись навіть після 14 днів лікування, у зв’язку з чим не занадто швидко збільшувати дозу препарату. Уникати вживання алкоголю і застосування ліків, до складу яких входить спирт, оскільки останній підвищує ризик розвитку лактатацидозу. Не призводить до гіпоглікемії і тому не впливає на здатність керувати транспортом або механічними засобами. Дотримуватись дієти, а пацієнтам із зайвою вагою дотримуватись низькокалорійної дієти;
Комбіновані препарати, що містять Метформін
- Метформін + глібенкламід
- Метформін + гліклазид
- Метформін + піоглітазон + глімепірид
- Метформін + розиглітазон