Державний формуляр лікарських засобів
 

Навігація

Первинна допомога

За напрямком медицини


Мометазон ( Mometasone )

Категорія: Формуляр для первинної медико-санітарної допомогиЛікарські засоби для місцевого лікування дерматовенерологічних захворюваньПротизапальні та протисвербіжні ЛЗМометазон

Мометазон ( Mometasone )

Препарат випускається під торгівельними назвами:

  • МОМЕТАЗОН, ВАТ "Фармак", м. Київ, Україна
  • ЕЛОЗОН®, Фарма Інтернешенал, Йорданiя
  • ЕЛОКОМ®, Шерінг-Плау Лабо Н.В., Бельгія, власна філія Шерінг-Плау Корпорейшн, США, Бельгія/США
  • ЕЛОКОМ®, Шерінг-Плау Лабо Н.В., Бельгія, власна філія Шерінг-Плау Корпорейшн, США/Шерінг-Плау С.п.А., Італія, власна філія Шерінг-Плау Корпорейшн, США, Бельгія/США/Італія/США
  • МОМАТ КРЕМ, МОМАТ МАЗЬ, Гленмарк Фармасьютикалз ЛТД., Індія
  • МОМЕДЕРМ®, Фармзавод "Єльфа" A.Т., Польща
  • МОМЕКОН, Білім Фармасьютікалз А.С., Туреччина
  • МОМЕТОКС, Оксфорд Лабораторіз Пвт. Лтд., Індія

Ціни в аптеках:

Інструкція для застосування: Мометазон (Mometasone)

Фармакотерапевтична група: D07AC13 - кортикостероїди для місцевого застосування у дерматології.

Основна фармакотерапевтична дія: протизапальна, протиалергічна, протисвербіжна.

Показання для застосування ЛЗ: прояви запалення та свербежу при захворюваннях шкіри, що піддаються терапії ГК (Глюкокортикоїди), у тому числі псоріазу БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск) та атопічного дерматиту, у дорослих та дітей.

Спосіб застосування та дози ЛЗ: наносять тонким шаром на ураженні ділянки шкіри 1 р/добу (кількість разів на добу) БНФ (рекомендація до застосування ЛЗ у Британському Національному Формулярі, 60 випуск); тривалість лікування визначається тяжкістю, перебігом захворювання та визначається індивідуально.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні ЛЗ: подразнення, свербежу, відчуття печіння, поколювання та ознак атрофії шкіри, посилення проявів алергії, дерматит, еритема, фурункульоз, збільшення ділянки пошкодженої шкіри та вагінальний дискомфорт.

Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.

Форми випуску ЛЗ: крем 0,1% по 5 г або по 15 г, мазь 0,1% по 5 г або по 15 г, лосьйон 0,1% по 30 мл.

Візаємодія з іншими лікарськими засобами

З кетоконазолом відзначено невелике зниження AUC(0-24) кортизолу у сироватці. Проте, малоймовірно, що ці зміни мають клінічне значення

Особливості застосування у жінок під час вагітності та лактаціїї

Вагітність: Не використовувати під час вагітності, якщо потенційний корисний ефект не виправдовує потенційного ризику для матері, плоду 
Лактація: Не використовувати, якщо потенційний корисний ефект не виправдовує потенційного ризику для матері чи дитини. 

Особливості застосування при недостатності внутрішніх органів

Порушення функції церцево-судинної системи: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції печинки: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції нирок: Спеціальних рекомендацій немає
Порушення функції дихальної системи: З особливою обережністю при туберкульозі легенів.

Особливості застосування у дітей та осіб похилого віку

Діти, до 12 років: Безпека та ефективність застосування не встановлені. Рекомендовано регулярно вимірювати ріст підлітків, які отримують довготривалу терапію ГКС (глюкокортикостероїди) для інгаляцій.
Особи похилого та старечого віку: Немає свідчень підвищеного ризику небажаних ефектів.

Застереження щодо застосування

Інформація для лікаря: З обережністю або зовсім не використовують у хворих з активним чи латентним туберкульозом легенів, з грибковими, бактеріальними, системними вірусними інфекціями чи герпетичним ураженням очей (вірусом Herpes simplex). Виникнення кандидозу може потребувати проведення відповідної протигрибкової терапії. Можливе виникнення парадоксального бронхоспазму після введення дози. Переходити з ГКС (глюкокортикостероїди) для системного застосування на інгаляції мометазону з обережністю ч/з ризик розвитку недостатності надниркових залоз. При переході з прийому перорального ГКС (глюкокортикостероїди) на терапію мометазоном на початку терапії обидва препарати застосовувати одночасно. Відміну проводити поступово.
Інформація для пацієнта: Пацієнти, які раніше отримували системні ГКС (глюкокортикостероїди), потребують додаткового призначення короткого курсу системних ГКС (глюкокортикостероїди) з поступовою відміною по мірі послаблення симптомів. Їм рекомендовано носити при собі невелику кількість ГКС для прийому внутрішньо разом з попереджувальною карткою, де вказано про необхідність застосування та рекомендовані дози системних ГКС при стресових ситуаціях. Не призначений для швидкого купірування бронхоспазму. Регулярно вимірювати ріст підлітків, які отримують довготривалу терапію ГКС для інгаляцій.